טבעי זה הכי: ניתוחים פלסטיים ללא הגזמה

הניתוחים הפלסטיים שנעשו לפני כמה שנים התאפיינו בהגזמה והתוצאה הסופית הייתה לא טבעית. המגמה כיום היא ליצור מראה עדין וטבעי, על מנת שאף אחד לא ישים לב שעברתן תחת סכין המנתחים

בשלהי שנות השמונים ובתחילת שנות ה-90 כבר הפכה הכירורגיה הפלסטית לשירות, אותו צרכו נשים וגברים סביב העולם באופן שהלך וצבר תאוצה רבה. ניתוחי החזה, האף והשפתיים היו לעיקר הפעולות שלאחר ביצוען בלטו לעין כל, תרתי משמע, הודות לסממן העיקרי, שזיכה את האדם בתואר המפוקפק "מנותח פלסטי": הגזמה.

 

השדיים התאפיינו במראה מנופח, מעוגל וחסר פרופורציה נכונה לגוף, האפים התרוממו אל השמיים והפכו את כולם לסנובים מדרגה ראשונה וגם השפתיים היו כה נפוחות, שנדמה היה כי חלילה מדובר באלימות בתוך המרפאה. הרבה גבות הורמו סביב הנושא הזה ולא מתדהמה, גם הן פשוט עברו תחת סכינו של המנתח הפלסטי לאיזושהי מתיחה.

 

המנותחים של אותם עשורים חיפשו בדיוק את התוצאה הזו: העשויה, הניכרת, זו שניתן בקלות להבחין בקיומה. כמה שיותר בולט, מתוח, מהודק ומלאכותי.

ניתוחים למראה טבעי ועדין

לאחרונה, יותר ויותר ידוענים וגם אנשים כלל לא מוכרים, מחפשים לחזור אל ה"שורשים". מראה טבעי ולא מתאמץ הוא כלל היסוד הראשון אותו מניחים מנותחים בפגישת הייעוץ שלהם, על שולחן המנתח: אף מנותח אבל במראה טבעי ולא "מושלם", שדיים בסיליקון, אךבמראה הקרוב ביותר לזה שהעניקה אמא טבע לאלו שבורכו. אפילו את הניתוחים סביב העיניים החליפו הזרקות במיוחדות, שנועדו לפסל את האזור המבוקש בפנים, מבלי שיתקבל מראה מתוח מדי שנדמה כאילו עומד להקרע באימה.

 

נשים רבות המשמשות כמודלים לחיקוי וכדמויות איקוניות בעידן תרבות הפופ של היום, משפצות את  אפן בעידון ואת הפגמים בפניהן ובגופן, כאשר התוצאה כלל לא נכרת לעינו של המתבונן. ג'ניפר אניסטון וגם ביונסה הן דוגמאות מושלמות לכך; הצרת אף באופן עדין במיוחד, מילוי שפתיים ופיסול הסנטר שולבו בפניהן באפן הרמוני כל כך, שנדמה שהן פשוט נולדו כאלה: סימטריות ויפהפיות בדרכן. אפילו כוכבות שבעבר החדירו לחזן סיליקון באופן מוגזם במיוחד, ביקשו לעדן את התוצאה לקרב את גופן אל הסקאלה הקרובה כמה שרק ניתן ל- "מציאותי".

שינוי מראה ניתוחי של פעם

פרופסור מנחם רון וכסלר, כירורג פלסטי בכיר ברשת מרפאות פרופורציה, מסביר על המגמה: "בהחלט ניתן להצביע על המגמה כזו שהולכת ותופסת תאוצה. אנשים חפצים במראה טבעי וקרוב כמה שרק ניתן למראה האידיאלי עבורם, מבלי שניכר יהיה כי עברו תחת סכין המנתח. כירורג טוב, בעל ניסיון וחוש אסתטי מפותח שקשוב למטופל שלו, הוא המתכון המנצח לתוצאה המבוקשת על הרופא להסביר למטופל את האפשרויות הניתוחיות והתוצאות האופציונאליות העומדות בפניו וביחד עליהם להגיע להחלטה על אופי הניתוח והתוצאה המבוקשת".

 

"אנחנו רואים היום במרפאות שלנו לא מעט מטופלים שמבקשים לתקן או לשנות את המראה של הניתוחים שהם עברו בעבר, כאלה שהמראה שלהם עשוי מידי. כמובן שברוב המקרים ניתן לתקן ניתוח לא מוצלח או שתוצאתו מלאכותית לטעמו של המטופל- וישנן כמה דרכים לבצע זאת, מסכם הפרופסור.

ניתוחי אף

ניתן לבצע "ניתוח אף פתוח", שאינו ניתוח נפוץ בקרב המנתחים בישראל. ניתוח שכזה מאפשר לרופא לטפל באופן מדויק גם בקצה האף ובמחיצותיו ועל הרופא להיות מיומן בביצוע ניתוח זה. התוצאה היא טבעית במיוחד ומותאמת באופן מיטבי לפניו של המטופל.

חזה

ישנן פעולות מגוונות נוספות לקבלת מראה טבעי של ניתוחים, גם בכל מה שקשור לשדיים, כמו למשל עיצוב השד לאחר החדרת השתל, מיקומו של השתל בתוך השד וגם הגודל אותו מבקשת המטופלת. עד לא מזמן הרוב המכריע של הנשים והצעירות ביקש שתלים גדולים, עם נוכחות. היום פונות נשים המבקשות להקטין את השתל שהן עשו בעבר או שפונות להתייעצות לראשונה ומבקשות מראש שתל קטן מהממוצע. דעתו והמלצתו של הרופא בנוגע לגודל השתל לא תמיד אומצה בעבר על ידי הנשים שבאחוזים גבוהים של המקרים פשוט ביקשו שתל גדול יותר, ממה שהרופא המליץ להן.

הצערת מראה הפנים

ניתן לומר כי בעבר הרופאים היו ניגשים ישר למלאכת המתיחה. היום, דווקא מחזירים לפנים נפחים, על מנת לשוות להם מראה צעיר וחיוני יותר; מזריקים חומרי מילוי לאיזורים אסטרטגיים בפנים דוגמת הלחיים, הסנטר ומעל העיניים ובכך, מפסלים את הפנים ומחזירים להם את המראה הצעיר והתפוח של הנעורים.

 

במידה וכבר כן זקוקים למתיחת פנים טובה, לא נוהגים כיום למתוח מכיוון המצח כלפי מעלה ובכך לקבל את "המראה המופתע", שכולם מכירים.  היום, מבצעים את המתיחה מאיזור העיניים כלפי הצדדים ובכך מתקבל מראה של ליפטינג, שכמעט ולא ניתן להבחין, שבוצע באופן מלאכותי.

שיפור מראה עייף

ניתוח נוסף מתבצע בקרב אנשים המעוניינים להעלים את המראה העייף והנפול של הפנים שלהם, הוא ניתוח קיצור השפה העליונה, ששמיטתה כלפי מטה גורמת למראה עייף ומבוגר, לטובת לקבלת מראה צעיר ולא רפוי.

להגדיל את החזה בתבונה

הכל על מילוי קמטים בבוטוקס

שיטות חדשניות לעיבוי שפתיים

הכל על מתיחת בטן

טיפולי בזק אסתטיים

המלחמה בתופעת הצלוליטיס

טיפולי אנטי אייג'ינג

ניתוח שאיבת שומן