BETA

עושים סדר: כך תארגנו את המטבח

50% מהישראלים נמצאים במטבח לפחות שעתיים ביום ולכן חשוב לשמור על חלל זה נקי, מאורגן ומסודר. כך תעשו זאת

כל הבישולים, שטיפת הכלים, ההצצות למקרר והנשנושים, מסתכמים בעובדה, ש-50% מהישראלים מבלים במטבח לפחות שעתיים ביום. זהו חלל שמשמש את כל בני הבית, ולכן חשוב אפילו יותר מתמיד לשמור אותו מסודר חכם ונכון. בכלל, בשנים האחרונות הישראלים הפכו לבשלנים כתוצאה מחשיפה לתוכניות בישול, ערוצי אוכל ייעודיים ותחרויות שפים.

 

ישנן טעויות רבות בעיצוב מטבח: העמסת הכלים במדף עד סכנת מפולת בעת הפתיחה של דלת הארון, או מילוי השיש וכל המשטחים במכשירים. שרית גושן, מנכ"ל סידורים המתמחה בסידור הבית, מסבירה כיצד לסדר נכון את המטבח ומאילו טעויות להימנע.

 

מה צריך במטבח?

אם המטבח מבולגן ולא נעים לשהייה או שאתם עומדים לפני קניית מטבח חדש, זו ההזדמנות לעשות בו סדר. השלב הראשון בכל סדר הוא מיון. אין מישהו שלא קיבל סטים מהעבודה או לחתונה, מתנות מחברים או קנה מוצרים שחשב שישמשו אותו פעם, אך לבסוף הם התגלו כלא יעילים. בכדי שתוכלו לדעת מה בעצם יש במטבח, יש לברר מה קיים בו שלא כצורך.

 

העברה, מכירה או תרומה של אביזרי מטבח לא שימושיים, תפנה את המקום הדרוש ותבטיח, שכל מה שנמצא בארונות, נמצא גם בשימוש. לאחר מכן, יש לחשוב כיצד המטבח יוכל לשרת אתכם טוב יותר.

 

סידור מטבח מתאים לילדים

כל בני הבית משתמשים במטבח, אך לכל אחד מהם יש צרכים אחרים. רוב הילדים, למשל, משתמשים במטבח כדי לחמם אוכל, לשתות, לקחת חטיפים ולהכין סנדוויצ'ים. על מנת, שהמטבח ישרת אותם טוב יותר, אפשר לשים את הכלים השימושיים להם במדפים המתאימים לגובה שלהם. יש לבחון גם האם קיימת אפשרות להנמיך את המיקרוגל מבלי, ששאר בני הבית יסבלו מכך.

 

אם הילדים חובבי בישול ואפיה, וודאו שיש במטבח די מקום בכדי להעמיד שרפרף או כיסא בר, כדי שהם יוכלו להגיע אל השיש ולעסוק במלאכת הבישול והאפייה. את התבניות ואביזרי האפייה שימו בהישג היד ודאגו גם שמכשירי חשמל כבדים, כמו למשל מיקסר לא ידני, אינם יצריכו שליפה מהארון. כך תמנעו מצב שבו הילד מנסה לקחת אותם לבדו.

 

אפשרויות לסידור מטבח

כמה זמן לוקח לכם להכין קפה וכמה ארונות אתם פותחים בדרך? סידור נכון של ארונות מטבח מבוסס על ריכוז נושאים. כך למשל, יש לשים את הקפה, הסוכר והספלים בקרבת הקומקום ואת אבקות האפייה, התמציות, הקמחים ואביזרי הקישוט יחד בסלסלאות נוחות לשליפה. גם את מיקום המתקן לייבוש כלים קבעו  לפי קרבתו למדיח או היד הדומיננטית שלכם, כדי שיהיה קל לשטוף ולפרוק.

 

כדאי גם לסדר פריטים בעלי אותה פונקציה יחד. רכזו את כל קערות הסלט יחד, את כל כלי ההגשה במדף אחד ואת הקערות במדף אחר וכן הלאה. המיקום שלהם בתוך ארונות המטבח יקבע על פי תדירות השימוש בהם. את מה שאתם פחות משתמשים בו, יש לשים למעלה או למטה, כאשר בהישג היד כדאי לשמור את מה שאפשר לעשות בו שימוש תכוף ביותר.

 

אופציה נוספת היא למיין את הפריטים במטבח לפי החומרים מהם נוצרו, כך שאם תרצו כף עץ או צלחת לסטייק, תוכלו לפנות ישירות לארון שבו נמצאים כלי העץ של הבית. זוהי אפשרות, שמתאימה במיוחד לבעלי הרגלים, מי שמבשל בפיירקס, מגיש בזכוכית.

 

המשקל של הפריטים השונים במטבח משפיע גם הוא על המקום, שבו רצוי למקם אותם. ככל שפריט כבד יותר, כדאי שהוא יהיה במדפים נמוכים יותר, כיוון שכך ניתן להוציא אותו עם ברכיים כפופות ובתנוחה, שמתאימה לסחיבת משאות, בניגוד, למשל, לעמידה על קצות האצבעות. לעומת זאת את קופסאות הפלסטיק השאירו לסוף, משום שהן קלות למשקל וניתן לסדר אותן במגוון דרכים.

 

מה חשוב לזכור בסידור ארונות

כאשר מתכננים מטבח או מסדרים ארונות קיימים, נוטים לשכוח שיש בו אלמנטים שלא זוכרים לקחת בחשבון, כמו למשל תכולת המזווה. כישראלים, אנו נוטים לקנות "רזרבות" ולשמור אותן במטבח ולכן חשוב להקצות למזווה מקום ייעודי בהתאם לשימוש שלנו בו. המטבח אמור להכיל גם מקום לירקות, שאינם דורשים מקרר. כאשר קונים מטבח, רצוי להשאיר מקום ייעודי לכך או לפחות לתכנן היכן תונח הסלסילה עם הירקות. 

בזמן סידור המטבח והארונות, חשוב למצוא את האיזון בין השארת מכשירי החשמל והגאדג'טים השימושיים זמינים בחוץ, לבין השארת משטח עבודה פנוי. הגדירו לעצמכם את כמות משטח העבודה הפנוי לו תזדקקו ונסו להכניס לתוך השטח, שנותר את המכשירים לפי מידת השימושיות שלהם.

 

צאו מהקופסא בתכנון המטבח

הרוב רגילים לחשוב שמקומם של כלים הוא במטבח, אך לא תמיד זה הפתרון הנוח ביותר, הן מבחינת מיקום והן מבחינת שימושיות. אם יש כלים שמשמשים רק לארוחות חג ושבת, וארוחות אלו נערכות בחדר האוכל, יתכן שיהיה נוח יותר להכניס לחדר ארונית או מזנון שבתוכם ימצאו הכלים לארוחה זו. כך חוסכים מקום במטבח ומקצרים גם את זמני עריכת השולחן.

 

עוד מקום שבו כדאי לפתוח את הראש לשינויים, הוא גובה המדפים בארון המטבח. אם אנו מאחסנים את הכוסות או התבלינים שלנו בתוך הארון, יהיה לנו רווח משמעותי בין המדף עליו הם מונחים לזה שמעליו. תכנון מראש של המיקום בו יהיו הכוסות והנמכת המדף מעל, או הוספה של מדף נוסף בארון קיים, יכולים לסייע לנו לנצל טוב יותר את שטח הארון. אפשרות נוספת היא להיעזר בשפע מתקנים, שקיימים כיום ומסייעים ליצור "קומה שניה" על אותו המדף.

 

ארונות מסודרים קלים יותר לתפעול, חוסכים מקום וזמן ויוצרים שהייה נעימה יותר במטבח. אם אנחנו רוצים שכולם ישתתפו בשטיפת הכלים, בהכנת האוכל ובשמירת הסדר במטבח, סידור נכון שלו מראש זה מקום טוב להתחיל בו.  

 

כך תבחרו גאדג'טים למטבח

מקומה של מכונת הקפה במטבח

כך תהפכו את המטבח לנעים

טיפים לארגון נכון של המטבח

כך תעשו הומסטיילינג במטבח

כך תבחרו ותנקו תבניות בישול

כך תבחרו סירי קדירה

 לכתבות נוספות במדור מטבח>>