אני לא יודעת איך היא עושה את זה

כולן אמהות וכולן גם מאוד מפורסמות: איך מצליחות ויקטוריה בקהאם, מישל אובמה וכוכבות אחרות לשלב בין קריירה משגשגת לאמהות?

לפני שנה הופק בהוליווד הסרט "אני לא יודעת איך היא עושה את זה" שמבוסס על רומן בעל שם זהה. הסיפור מאוד פשוט - אישה בעלת קריירה שיש לה שני ילדים ובעל, מנסה לתמרן בין כל המטלות. הסיפור הזה לא שונה מכל מה שאימהות בפתח תקווה, לונדון או מיאמי מנסות להתמודד איתו.

 

לעומת האימהות ה"פשוטות" הללו, יש בעולם מספר לא מבוטל של אימהות מזן אחר שגם להן יש ילדים, גם הן מנהלות קריירה ובדרך כלל יש להן גם בעל, אבל בנוסף הן גם מאוד מפורסמות. הנה חמש אימהות ממש מוכרות שכל אחת מהן מתמודדת עם קריירה ואמהות. מהו האיזון הנכון? אין תשובה נכונה, כל אחת מוצאת את הדרך שלה.

מישל אובמה

מי הכוכבת? הגברת הראשונה של ארה"ב, אשת הנשיא ברק אובמה.

סטטוס אישי: נשואה

מספר ילדים: שתי בנות - מאליה וסאשה

קריירה: מישל אובמה בעלת תואר שני במשפטים, ועבדה במשך שנים רבות כעורכת דין. כאשת נשיא, היא לקחה על עצמה לחנך את העם האמריקני לאכול נכון ובריא יותר. לצורך כך היא הוציאה ספר מתכונים, שתלה גינת ירק בחצר הבית הלבן ומתראיינת לא מעט בנושא.

על תפקידה כאם: בעת מסע הבחירות הקודם לנשיאות ארצות הברית בשנים 2007-2008, כשהבת הקטנה שלהם הייתה רק בת 6, התחייבה מישל לא להיעדר מהבית למשך יותר מלילה אחד בשבוע. במהלך שעות יום, היא קבעה לעצמה לא להיעדר יותר מיומיים ברצף, הכל נעשה כדי לשמור על מצב נורמלי עד כמה שניתן עבור הילדות.

אנג'לינה ג'ולי

מי הכוכבת? שחקנית, דוגמנית ובמאית

סטטוס אישי: נמצאת בזוגיות רבת שנים עם בראד פיט

מספר ילדים: שישה ילדים, מתוכם שלושה מאומצים ושלושה ביולוגיים

קריירה: בין שלל תפקידי המשחק, מוצאת אנג'ילנה זמן להיות "שגרירה של רצון טוב" מטעם האו"ם, לבקר במחנות פליטים מדינות עולם שלישי ולעורר מודעות בעולם למצבם. שלושה מתוך ששת ילדיה, היא אימצה במהלך השנים במדינות נחשלות.

על תפקידה כאם: לפני שנים רבות הסכימו בראנג'לינה שהם לוקחים את כל הילדים איתם לכל מקום בעולם. כמו כן הם גם קבעו לא לעבוד אף פעם על פרויקטים גדולים במקביל, במטרה שלפחות אחד ההורים תמיד יהיה עם הילדים. כמובן, שלא קל להשתלט על 6 ילדים, ולכן כשהם חיפשו אופר במשרה מאלה, הם הציבו דרישות לא מעטות: לדעת כמה שפות, להיות בעלת תואר אוניברסיטאי, אפשרות ורצון לטוס מסביב לעולם ביחד עם המשפחה. התמורה - 150,000 דולר לשנה.

ויקטוריה בקהאם

מי הכוכבת? בוגרת ה"ספייס גירלז" בעבר, מעצבת אופנה בהווה

סטטוס אישי: נשואה לכוכב הכדורגל דיוויד בקהאם

מספר ילדים: שלושה בנים ובת זקונים

קריירה:  ויקטוריה החלה כצלע החמישית בלהקת הבנות המצליחה ספייס גירלז.  אחרי ניסיון כושל לקריירת סולו, פנתה בקהאם לתחום בו היא מבינה קצת יותר והפכה למעצבת ואייקון אופנה.

על תפקידה כאם: ויקטוריה הצהירה לא פעם על חשיבות הילדים בחייה ולא משנה היכן היא ובעלה דיוויד עשו עסקים, הילדים תמיד היו איתם ולוח הזמנים שלהם נקבע סביבם.  אחרי לידת בתה ב- 2011 הצהירה בקהאם כי היא לא מתכוונת לשבת בבית ובראיון לווג הבריטי אמרה: "להיות אמא זה כמו לעשות ג'אגלינג עם כדורי זכוכית. ילדים תמיד יהיו עדיפות ראשונה, אבל מקצועית, מה שאני עושה אינו עבודה, אלא תשוקה".

 

היידי קלום

מי הכוכבת? סופר מודל, מנחת טלוויזיה ומעצבת בגדי הריון

סטטוס אישי: גרושה מהזמר סיל

מספר ילדים: שני בנים ושתי בנות

קריירה: היידי הגרמנייה דגמנה לכל המגזינים הנחשבים וכיכבה בתצוגות האופנה של ענקית חבת ההלבשה התחתונה ויקטוריה'ס סיקרטס. אחרי כמה הבלחות ככוכבת אורחת בסדרות טלוויזיה, היא מגישה כבר כמה שנים את הריאליטי מעצבי האופנה פרוייקט מסלול.

על תפקידה כאם: היידי מודה שלהיות אמא לארבעה ילדים זה לא עניין קל. היא לא  מאפשרת לעצמה להיות חולה וכמו כל אמא גם היא שוכחת בסוף יום ארוך להסיר את האיפור, אך היא טוענת שמשפחה קודמת לכל מכיוון שהיא כל מה שיש לילדיה.

 

 

בריטני ספירס

מי הכוכבת? זמרת פופ ושופטת באקס פקטור

סטטוס אישי: גרושה פעמיים

מספר ילדים: שני בנים

קריירה: הופיעה כילדה בתוכנית מועדון מיקי מאוס עם ג'סטין טימברלייק וכריסטינה אגילרה. היא פרצה כזמרת פופ בשנת 1998 עם הלהיט Hit Me Baby One More Time. היא הפכה במהירות למגה כוכבת והאלבום הראשון נכנס לספר שיאי גינס כאלבום הנמכר ביותר לאמן צעיר.

על תפקידה כאם: בתחילת דרכה כאמא, בריטני סבלה מבעיות רבות וספגה ביקורת רבה מהתקשורת על התנהלותה כאם חסרת אחריות. ספירס מספרת שהאימהות שינתה אותה, ושהיום היא הרבה יותר שקולה ומוצאת את עצמה דואגת בלי הפסקה. את רוב עיסוקיה היא מקפידה לבצע בשעות הבוקר, כשילדיה בבית הספר על מנת להספיק לבלות איתם כמה שיותר.