בית חם: כך תסדרו את חדר הילדים בחורף

שטיח מצוייר מצמר מחמם, שינוי במקומות אחסון ותאורה צבעונית וחזקה שתאיר את החדר כאשר מחשיך מוקדם - כך תארגנו את חדר הילדים לקראת החורף

החורף מתדפק על דלת חדר הילדים שלנו ואיתו כאורחות נחמדות מצטרפות כל ההכנות המקדימות. ארון הבגדים מתמלא בבגדי חורף, שנוטים להיות עבים יותר מבגדי הקיץ הדקים ומצריכים אחסון חכם יותר בארון. זה קורה בעיקר בעונת המעבר, כאשר צריך להחזיק בארון גם בגדים דקים וגם עבים ולהחליט בבוקר מה לובשים היום. בנוסף, שמיכות הקיץ עוברות לאחסון מתחת למיטה או בחלקו העליון של הארון וכמובן יש לדאוג לאווירה חמימה בחדר של הקטנים.

 

ניצן הורוביץ, המעצב הראשי של רשת רהיטי דורון, מסביר כיצד להכין את חדר ילדכם לקראת החורף על מנת ליצור אווירה נוחה, מזמינה ונעימה יותר:

שינוי במקומות אחסון

יש לארגן מחדש את מקומות האחסון בחדר, את השמיכות הדקות יש להכניס לחלקים העליונים בארון עד האביב ולהוציא את השמיכות העבות והכיפיות להתכרבלות חמה ונעימה. במקום שנוצר בארון (ההפרש בנפח בין השמיכות העבות שיצאו החוצה לבין השמיכות הדקות שנכנסו לאפסון), אפשר לנצל לשטח אחסון נוסף לבגדים, שהילדים לא ילבשו עד סוף הסתיו ולהשאיר בארון למטה רק את הבגדים שיעשה בהם שימוש. במקביל נכין את המדפים, שהתפנו בארון ונגישים להכנסת חלק מבגדי החורף ובגדי המעבר.

 

אחסון משחקים

מומלץ לאחסן את המשחקים, שבשימוש יומי/שבועי בגובה הנגיש לילד ועדיף בכוורת פתוחה. יותר מכך, מומלץ לשנות את מיקומי המשחקים (מתוך הגישה שאם הילד לא רואה את המשחק הוא שוכח שהמשחק קיים), ולפנות את המשחקים שתמיד תכננתם לשחק בהם עם הילידם ואף פעם לא יצא. זה הזמן הנכון לחדש את המשחקים ולארגן אותם לכל המשפחה לחורף החם והנעים.

 

מחממים את החדר

זה הזמן להוציא את השטיח מהמחסן/מרפסת ולפרוס מחדש על הרצפה הקרירה. השטיח בחדר גם מקנה חמימות וצבעוניות לחדר וגם מאפשר לילדים להמשיך לשחק נמוך על הקרקע, כפי שהם אוהבים ללא חשש מהתקררות.

 

אביזרים משלימים

 האביזרים המשלימים בחדר הם מרכיב חשוב ביצירת האווירה הרצויה לחדר. דאגו לשטיח צבעוני, עם תאורה מתאימה בחדר וכבר תקבלו חמימות של חורף. תוספת של ווילון מתאים ומנורת לילה ישלימו את האווירה הרגועה.

 

שילוב צבעים וסגנונות

שימרו על סגנון עיצוב אחיד בחדר ועל צבעוניות ברורה ובהירה לחדר. בצבעוניות ניתן לשלב בין צבעי רהיטים בהירים ושילוב אביזרים משלימים כהים או להיפך. עם זאת, חשוב לנסות לשמור על קו אחיד ולא ערבוביית צבעים, שעלולה להתרחש בחדר ולגרום לחדר להיות צעקני בעיצובו.

 

שלבו את הרהיטים כך שישמרו על הרמוניה עיצובית וקו אחיד ולא אנדרלמוסיה, של קווי עיצוב וסגנונות רהיטים. נסו מאוד, שלא להעמיס יתר על מידה בצבעוניות החדר ולא בכמות הרהיטים בחדר. שמירה על חלל משחק לילד חשוב לעיתים לא פחות מחלל השינה שבחדר.

 

תאורה

על פי מוטי ישראלי, יועץ תאורה ראשי של רשת "מחסני תאורה", "מומלץ בחורף להוסיף מנורה עומדת בצדי החדר, ליצירת אווירה חמימה או מנורות תליה עם אהיל המשלב עמעם, בכדי ליצור תאורה רכה. מכיוון שבעונה הקרה הכל נראה אפרורי וקר אפשר ליצור אווירה ססגונית בחדר הילדים כמו, מנורת מסוק, מטוס, פרפר, שמש ולהוסיף מנורות קיר עם אור עמום לשנת הלילה. לשולחן הכתיבה, אפשר להשתמש במנורות שולחן, המתאימות לנורות פלורסנטיות וחסכוניות".

 

 

עיצוב נעים של חדר הנוער

כך תבחרו צבע לחדר הילדים

כך מתאימים שולחן וכסא לילד

כך תשמרו על רהיטי עץ

כך תבחרו מצעים למיטה

כך תעצבו את חדר התינוק

כך תבחרו מצעים לחדר

תאורה מתאימה לחדר ילדים

לעוד עיצוב פנים >>