חופשה יצירתית: מלונות עם טוויסט

לנפוש בעירום מלא, לחיות לרגע בתוך הספר "50 גוונים של אפור" או להגיע למלון שדואג לשנת היופי שלכם - הנה חמישה מלונות שיצליחו להפתיע ולרגש אתכם, גם מינית

שיווק מוצלח הוא בהחלט משימה לא פשוטה גם בענף המלונאות. בישראל אמנם ישנם בתי מלון שמנסים להתבלט ברמת המיתוג והפעילויות לאורחים, אבל, לפחות בינתיים, הם אינם נמצאים בתחרות אמיתית מול בתי מלון בחו"ל.

"כלכליסט" מציג חמישה מקומות בעולם שאפשר עוד לתפוס בהם חופשה חווייתית במיוחד.


בריטניה: חופשה בעירום מלא

במלון הספא Clover בבירמינגהם יש שפע פעילויות רגילות לחלוטין, ובייחוד גאים שם במתקני הספא המפוארים המציעים טיפולי בריאות ויופי. אבל הנהלת המקום מבטיחה חוויה ייחודית: כל הפעילות במלון נעשית בעירום מלא — הישיבה בבר, השהייה בחדרים ולמעשה בכל מתקני המלון. כדי שלא יהיה קר במקומות הציבוריים, אפשר להתיישב בניחותא על כיסאות מחוממים. ההנהלה מבטיחה כי אינה מאפשרת במקום התנהגות "מופקרת" אלא רק רוצה לתת לאורחיה את התחושה המשכרת של להסתובב חופשיים. פרטים: 120–180 ליש"ט ללילה, cloverspa.co.uk.

ארה"ב, סיאטל: לנפוש כמו כריסטיאן גריי

הספר הסמי־אירוטי "50 גוונים של אפור" עורר סערה בעולם ויש מי שהחליט לנצל את הפופולריות שלו. מלון The Edgwater מצטרף לטרנד ומציע חופשה בהשראת כריסטיאן גריי. האורחים מקבלים מפה של כל מקומות המפגש הסוערים שמוזכרים בספר, ומבקרים בהם במסגרת נסיעת מבחן במכונית ספורט מהסוג שהגיבור נוהג בה. פרטים: מ־914 דולר ללילה, edgewaterhotel.com.

ניו יורק: לישון אצל המומחים

בית המלון הניו־יורקי The Benjamin מדגיש את המחויבות שלו כלפי איכות השינה של אורחיו, ומציע תפריט של 12 סוגי כריות שאפשר לקחת לחדר. בנוסף המלון מעסיק "שוער שינה" מקצועי, שממליץ לאורחים על אפשרויות לשינה רגועה במלון כמו הזמנת כריך מרדים ועיסוי מרגיע. הנהלת המלון מבטיחה שאורח שאינו מצליח לישון לפחות שמונה שעות בלילה - יקבל לילה נוסף בחינם. פרטים: 290-340 דולר ללילה, thebenjamin.com.

גרמניה: ללון בחדרי קונספט

שם המלון Propeller Island ("אי המדחף") בברלין כבר מעורר סימני שאלה, ואכן המלון משמש במה למיצג עבור האמן הגרמני Lars Stroschen. במקום 30 חדרים, וכל אחד מהם מרוהט באופן יוצא דופן. למשל, חדר המעוצב בצורת יהלום וכל הריהוט בו מצופה בשברי מראות שנותנים תחושה שנמצאים בתוך קליידסקופ. בחדר אחר המיטה מרחפת מעל הרצפה ואפשר להגיע אליה רק בעזרת סולם חבלים. פרטים: 79-115 יורו ללילה ליחיד, propeller-island.com.

פולין: להשתתף במיזם אמנותי

מלון חמשת הכוכבים BlowUpHall בעיר פוזנן מבקש להיתפס כבעל אוריינטציה אמנותית ייחודית. אין לו אזור קבלה, ו־22 החדרים שלו אינם ממסופרים. כל אורח מקבל אייפון, ובעזרת הקוד של הטלפון מוצא את החדר שנבחר עבורו. בחללי המלון מוצגות עבודות אמנות מתקדמות, והאורחים משתתפים במיזמים אמנותיים שנערכים בו מדי פעם, כמו צילום עירום רב משתתפים. פרטים: כ־120 יורו ללילה ליחיד, blowuphall5050.com.