בועת סבון: יתרונותיו הבריאותיים של הג'קוזי

הערבים הקרירים והחורף שעוד שנייה מגיע עושים חשק לטבול בג'קוזי ביתי ומפנק. מה הם היתרונות הבריאותיים שלו ומדוע כדאי להתקין אחד כזה בבית?

מערכות הג'קוזי הפכו בשנים האחרונות  ללהיט בתחום מוצרי הפנאי  בישראל. הסיבה המרכזית לכך נובעת ממיסי המים השונים, שגזרה הממשלה על הציבור. כל זה הוביל אנשים רבים להמיר את הרעיון של הקמת בריכת שחייה בחצר, במערכת ג'קוזי ביתית. אולם, מעטים יודעים כי מעבר לחסכון במים ולתחושה הכיפית שהג'קוזי מספק, במיוחד כאשר מתחיל להיות קריר בחוץ, יש לו גם יתרונות בריאותיים רבים.

 

הנה כמה מהם באדיבות טל תגר מנכ"ל רשת איסמור, יבואן ג'קוזי Hotspring בישראל:

סגולותיו הבריאותיים

הוא מסייע בפריקת מתחים בשריריו של כל מי שחוזר מהעבודה או עבר יום ארוך עם הילדים. אפשר להרגיש הקלה במתח שהצטבר בגוף, כבר לאחר שהייה של 20 דקות בג'קוזי.

 

בנוסף, הוא מומלץ מאד בקרב מומחים בטיפול בכאבי גב בעיה, שאחוז גבוה מהאוכלוסייה סובל ממנה. זרמי מים חזקים הנמצאים בתנועה בג'קוזי גורמים להקלה על רקמות מודלקות בעמוד השדרה.

 

מסייע להקלה בבעיות של דלקות פרקים. מערכת הספא משפרת את  זרימת הדם, מסירה חלקיקים דלקתיים מהאזור וגורמת להקלה בכאבים.

 

מרכיב נוסף שהג'קוזי מסייע בו הוא החלמה לאחר ניתוח ולהחלמה מהירה יותר, כחלק מתוכנית שיקום במידה והיא כוללת פעילות הידרותרפית.

פותר בעיות מתח וחרדה

  • הג'קוזי פותר גם כל מיני בעיות שינה. הוא גורם למעשה לעלייה בחום הגוף, מרגיע אותו ובכך עוזר להירדם. בנוסף, מוביל לשינה רגועה ורצופה ללא הפסקות.
  • מסייע בטיפול בבעיות נשימה קרי סינוסיטיס ואסטמה. השילוב של המים החמים ותנועתם בג'קוזי עם הבדלי הטמפרטורה בין המים למעלות בחוץ מייצרים אדים, שעוזרים לנקות את דרכי הנשימה ומובילים לשיפור איכות חייהם של הסובלים מכך.
  • מעבר לתרומתו בכל האלמנטים הפיזיים, שהוזכרו לעיל הוא גם מסייע בפריקת מתחים נפשיים. מוביל להרפיית הגוף, שנמצא במצב של מתח גבוה בזמן חרדה.
  • סביבת הג'קוזי מייצרת כמות אדירה של יוניים שליליים הידועה כבעלת סגולות של הרגעת הנפש ושיפור מצב הרוח.
  • הישיבה בתוכו מנתקת מהצפת המידע הטכנולוגי במשך היום ומקרבת אותנו לטבע. דמיינו את עצמכם משתכשכים בתוך מערכת ספא בלילה, שומעים מוסיקה נעימה ומיד נרגעים. טבילה נעימה.

רכישה נכונה של ג'קוזי בבית

השראה נשית בעיצוב הבית

עיצוב מצוייר בבית

עיצוב זוגי בבית

עיצוב בסגנון ניו יורקי

עיצוב בית בסגנון ים תיכוני

עיצוב בית בגוונים צבעוניים

עיצוב הבית בצבעים ירוקים