חילופי עונות: סידור הבית לקראת החורף

תרבות השופינג המפתה, הרצון לשפר את חיינו ושפע המוצרים שמסביב הופכים את האחסון בבית לחשוב ומהותי. זה הזמן להוריד מהבוידעם, להוציא מהארון, לסדר, לאוורר ולאחסן חכם לקראת החורף

העידן המודרני מציב בפנינו אתגרים רבים. תרבות ה SHOPPING המפתה, כמו גם הרצון לשפר את חיינו, המראה האישי, הבית והסביבה עם שפע של מוצרים בעלי פוטנציאל, הופכת את עניין הרכישה ליומיומית. מצד שני, המקום בכל בית ובכל חדר מוגבל. האם מפסיקים לקנות? לא. התשובה היא לאחסן חכם, גם באותם מקומות מוחבאים בבית, שיכולים להתברר כנפלאים לאחסון. חילופי העונות הם סיבה טובה להוריד מהבוידעם, לסדר, לאוורר, ולאחסן בחוכמה.

                                                                                                       

בימינו קיימים לא מעט פתרונות אחסון אסטטיים ומתוחכמים המנצלים את החללים המבוזבזים. אפשר לומר שהעיצובים ופתרונות האחסון הללו הועלו לדרגת אומנות: הם פרקטיים ואינם פוגעים במראה הרצוי של המרחב.

רהיטים פרקטיים

נתחיל עם אותם רהיטים שבראש ובראשונה עוצבו למטרות אחסון, אולם המעצבים בחרו לעשות להם טוויסט מיוחד כדי לטשטש מעט את ייעודם. ארגזים וקופסאות אחסון שמשמשים גם כשולחנות סלוניים, הדומים, שולחנות צד לקפה, או ספסלים, הם דוגמא טובה לארגון מושכל ועיצובי של פריטים. גם המצב ההפוך קיים, עם פריטי עיצוב, שהמעצבים השכילו להרחיב את שימושם כפריטי אחסון.

 

האחסון הפך להיות נושא מורכב בעיצוב הביתי, לאור מאגר הפריטים העצום, שאנו צוברים במהלך השנים. הצרכן לא רוצה להפוך את הבית לארגז אחד גדול, אלא בדרך יצירתית לארגן ולסדר. מותגים אירופאיים הבינו, שאפשר קצת אחרת ועם קריצה הומוריסטית הציבו רף חדש בתחום האחסון עם פריטים איכותיים כמו שידות מרהיבות, שלמרות שהשימוש הבלתי מעורער שלהם הוא לצרכי אחסון, הם מוצבים בגאווה ובסטייל ברחבי הבית.

 

אחסון בחדר הרחצה

בחדר הרחצה הבינו המעצבים, שגודל חדרי הרחצה וסידורם הפנימי, שונים מבית לבית ולכן אין יותר "סטנדרטי". במקום יחידת אחסון אחת גדולה מתחת לכיור, רבים בוחרים לפזר בחדר מספר ארונות קטנים שיעניקו תחושת מרחב וישתלבו זה עם זה. אחד הטרנדים הוא, שימוש בארונות פתוחים לחלוטין או בעלי דלת שקופה או חלבית, כך שרואים את המגבות והסבונים מסודרים יפה זה לצד זה ונוצר מראה אוורירי וקליל. בנוסף, הארונות "המרחפים", שאינם נוגעים ברצפה יוצרים אשליה של ריחוף באוויר ומתקבל מראה נקי ומינימליסטי, שמספק אשליית גודל.

 

מסדרים את המטבח

המטבח הינו אחד החללים בעלי פוטנציאל הליכלוך והאי סדר הגדולים ביותר, זאת בשל כלי הבישול הרבים הנמצאים בו, הסכו"ם, הצלחות וכן חומרי הגלם לבישול ולכן יצירת מקומות אחסון רבים הינה הכרחית. המגמה המנימליסטית הביאה איתה את הטרנד הסמוי. כיום פחות ופחות מציגים את כלי המטבח לראווה, אלא מאחסנים אותם בארונות ומגירות. הישראלים מתאפיינים בין היתר באהבה למקומות אחסון רבים, עד כדי כך שכיום גם מכשירי החשמל מוסווים בתוך מגירות וארונות. ניתן למצוא מקרר בתוך דלת ארון, מדיח כלים בתוך מגירה ואף שולחן הנשלף ממגירה.

 

מכניסים לארון

איך אפשר לא להזכיר את הארון- הפריט הדומיננטי ביותר לצורכי אחסון. חברות רבות מציגות מגוון ארונות וחדרי ארונות נפלאים, שמעוצבים בהתאם לצרכים הספציפיים של הלקוח, גודל החלל וכמות הפריטים. מגירות, מראות נסתרות, מעמדים לעניבות, נעליים, חלוקה פנימית, מגירות נסתרות לתכשיטים, שידות לחדר השינה, שעיצובם המרשים נעשה בהתאם לקונספט הכולל של הבית.

 

פתרונות עיצוב לטלוויזיה בבית

תכנון חדש של המטבח

מכונת הקפה במרכז הבית

ארגון נכון של המטבח

כך תעשו הומסטיילינג במטבח