בלי פיתה: סגולותיו הבריאותיות של הזעתר

הזעתר הוא צמח ישראלי שהולך טוב כתבלין על פיתה או ספגטי, אך לא רק. הוא משמש גם למרפא ובעל תכונות קוסמטיות לטיפוח העור

פתיח

עור הפנים הוא חלון הראווה, של מצבנו הנפשי והפיזי והוא מקרין על מצבו האמיתי של גופנו בכל רגע ורגע. בשנים האחרונות חלה עלייה ברמת המודעות הבריאותית של האוכלוסייה. מספר המעשנים ירד באופן יחסי, השימוש במקדמי הגנה עלה, התזונה פוסעת לכיוון המזון האורגני והטבעי.עתה הגיע תורם של מוצרי הקוסמטיקה והטיפוח העשויים ממיצוי של תמציות צמחים להדגיש את הצד הבריא שבהם. המגמה השולטת במעבדות הפיתוח של היצרנים בתחום הקוסמטיקה הינה, לשלב יופי ובריאות וללכת עד הסוף עם המוטו "מראה יפה הוא מראה בריא".   

 

צמח הזעתר הינו שיח אזוב מצוי, אותו ניתן למצוא אך ורק בישראל, סוריה ובלבנון. הוא שייך למשפחת השפתניים, שגובהו כ- 50 סנטימטרים. הזעתר גדל כמעט בכל חלקי הארץ, בין סלעים וטרשים, מעדיף אדמות אפורות-לבנות. ענפיו זקופים, עליו דמויי ביצה, מכוסים בלבד שערות וצבעם אפור-ירקרק. הפריחה מתרחשת בחודשים אפריל-ספטמבר. הפרחים קטנים, עדינים ולבנים, מופיעים בתפרחת צפופה דמוית שיבולת. כל חלקי הצמח מדיפים ריח זעתר טיפוסי, הנובע מהשמן האתרי שבהם.   

סגולותיו הבריאותיות

האזוב הוא אחד מן הצמחים החשובים ברפואה העממית של עדות ישראל ושל ערביי ארץ-ישראל. משמש לטיפול בכאבי בטן, בבחילות, בהצטננות, בכאבי אזניים, בשיעול, בכאבי ראש, בתולעים בבטן, באקזמה, בדלקות חניכיים ועוד.

 

מקורותיו של הצמח מוזכרים בתנ"ך בהקשר לטהרת המצורע ולחיטוי, בשריפת פרה אדומה ובימי הביניים השתמשו באזוב לטיפול במיימת, בצקת, דלקות, השתנת יתר וכן להסדרת הווסת. אבותינו הכירוהו הן כצמח תבלין ומאכל והן כצמח מרפא.

תכונות קוסמטיות

גלי פלטינוב, קוסמטיקאית מחברת הקוסמטיקה כריסטינה, מספרת כי, "הצמח בעל תכונות ייחודיות בזכות המרכיבים המצויים בו: תימול וקרבקרול, שהם בעלי פעילות אנטי חיידקית ומהווים נוגדי חימצון טבעיים (אנטי אוקסידנטיים). בנוסף, הם תורמים לטעמו המיוחד של הזעתר. בנוסף הם מסוגלים להתמודד עם חיידקים ופטריות באופן יעיל ומוכח. בזכות מגוון תכונותיו, הזעתר ממוקם ברשימת הצמחים היעילים ביותר בשימוש הרפואה העממית, הן בשימוש חיצוני והן בשימוש פנימי".

 

"כיום, הזעתר הנו מוצר בסיס בקרב ערבים מקומיים בישראל. הזעתר נאכל עם הפיתה, בשמן הזית ואפילו סתם כך - מהיד לפה, מסבירה כרמית ספרא, דיאטנית קלינית בשומרי משקל (B.sc). הצמח תורם טעם וריח למזון ומיוחסים לו השפעות בריאותיות שונות גם כעוזר במצבים של כאבי בטן".

 

"אנו מעודדים גיוון באכילה, כיוון שהגיוון תורם לבריאות ובנוסף, הגיוון חשוב להנאת האכילה. שימוש בצמחי תבלין עוזר ליצירת סלט שהוא אחר, תיבול לא רגיל. אלו הופכים את הארוחה לחוויה נעימה ובכך מקלים על תהליך ההרזיה", מסכמת ספרא.

הסגולות הבריאותיות של הדובדבן

מזונות מקררים ומחממים לקיץ

חטיפים בריאים לנשנש על החוף

הסגולות הבריאותיות של שיבולת שועל

סגולותיו הבריאותיות של הלימון

הסגולות הבריאותיות של השום

סגולותיו הבריאותיות של הארטישוק

הדברים שתוכלי לעשות עם מלפפון