10 ריטושי הפוטושופ שהרגיזו אותנו

פלאי הפוטושופ הפכו מזמן לריטושי מציאות מוגזמים, מקוממים ובעיקר מגוחכים. דוגמנית נטולת רגל, ראש קטוע והחלקת קמטים באופן קיצוני הם רק חלק מהם. קבלו את עשרת תוצאות הפוטושופ שלא קשורות למציאות

אם גם אתם נתקלתם בתמונת מגזין עם דוגמנית שנראית כמו בובת פלסטיק מושלמת, כנראה שמדובר בשימוש מוגזם בפוטושופ. כי אם להיות ריאליים - עוד לא נולדו הדוגמניות שאין להן נקבוביות בעור הפנים או פצעונים או שערות מרדניות או ורידים בולטים באזור כלשהו בגוף, אבל כן נולד המעצב הגרפי שיידע להעלים להן במקצועיות את הפגמים (וגם את הייחודיות). בעזרת תוכנת העריכה הגרפית פוטו-שופ הידועה כהאהובה על המפרסמים אך שנואה על הנשים שצריכות להתמודד עם רף השלמות הגבוה, הופכות המצולמות, במקרה הטוב, לבובות בחלון ראווה אבל במקרים אחרים העניינים קצת יוצאים משליטה.  משליטה. כמעט כל אמא היתה נוהגת לומר - "לא לרוץ עם מספריים כי מישהו פה יאבד עין!" - אז נראה שהתפרעות עם הפוטו-שופ גורמת למצולמים לאבד אברי גוף שלמים. הנה כמה טעויות גרפיות מביכות ומרגיזות במיוחד.

 

משלוש יוצא אחד

כשהיינו קטנות אהבנו להלביש את בובות הברבי בבגדים מושלמים. כשגדלנו הכרנו בעובדות: המפורסמות בוחרות לעצמן את הבגדים ולנו אין השפעה על הבחירה. נראה שמגזין LOOK לא הסכים להיכנע למציאות ויצר הכלאה בין שלוש תמונות של ריהאנה. שמלה ירוקה של סטלה מקרטני מתמונה אחת הפכה לשמלה ורודה וראשה המגולח למחצה של הכוכבת "נחתך" מתמונה שלישית והודבק על גופה מאירוע אחר. פרנקנשטיין קטן עלינו.

 

ווג סין קוטע רגליים

מי שיעלעל במהדורת יוני של "ווג" סין יוכל למצוא שם את הדוגמנית המצליחה דוטזן קרוס במראה מתעתע שלא לומר מוזר - עם רגל אחת חסרה. וזה עוד לא הכל. כל תמונותיה של קרוס במגזין המדובר נראות מזוייפות - העור שלה נראה כמו שעווה והחול עליו היא שוכבת נראה שטוח ואחיד בצורה חשודה.

 

שרופה על H&M

רופאים מזהירים כבר שנים על הסכנות הכרוכות בשיזוף מוגזם, אבל צליית וואל דאן כמו שעשו האמנים שמאחורי צילומי קטלוג הקיץ של H&M לדוגמנית איזבלי פונוטנה לא ראינו גם על עופות בגריל. רבים ביקרו את הפרסומת ותהו בנוגע למסר החינוכי המועבר לנשים ולנערות צעירות שמושפעות מאידיאל היופי המוצג בפרסומת. מי שלקח את המחאה צעד אחד קדימה הוא אמן גרמני שהוסיף עמודת עריכה של פוטושופ על שלטי החוצות של החברה בכדי להעלות את המודעות לסוגייה.

 

הסוד הכמוס של ויקטוריה

אנחנו חושבים שהדוגמנית קנדיס סוואנפול נראית נפלא גם ללא ריטושי הפוטו-שופ שנחשפו בקטלוג בגדי הים של חברת "ויקטוריה סיקרט". אז מה ברשימה? העלמה של כפלי עור בצידי המותניים (קשה לקרוא לזה שומן), הבלטת והרמת חזה, העמקת השיזוף והצרת היקפים. נראה שגילינו מה הסוד של ויקטוריה: פוטושופ.

 

ועוד סוד קטן

לחברת ויקטוריה סיקרט כנראה יש חשבו לא סגור עם אחת הדוגמניות והדרך לנקום בה היתה פשוט להזיז לה את הברך ממקומה הטבעי. נשמע כואב? זה גם נראה ככה. 

 

נותנים להם אצבע, הם רוצים את כל היד

קייט מוס והבת שלה מאוד קרובות. למעשה הן כל כך קרובות שאברי גופן ממש מתחברים זו בזו - אפילו יש תיעוד על אחד השערים של מגזין "ווג". כשידה של ליה-גרייס נעלמת אל תוך גבה של קייט. שתיהן לאמוטרדת מהמצב ב נראות מוטרדות מדי מהתמונה אבל אותנו השינוי מטרדי מאוד. העובדה שמישהו ריטש את היד הזאת לכדי היעלמות, רק מרמזת על העבודה הדיגיטלית המוגזמת שמושקעת בשינוי התמונות שאנחנו רואים בין עמודי העיתונים.

 

מלכות הפוטושופ: האחיות קרדשיאן

בין אם מדובר בפרסומות לג'ינסים, בגדי ים, או הלבשה תחתונה, האחיות קרדשיאן מכורות לפוטושופ. הקימורים מוחלקים, עודפי השומן נעלמים וכל זכר לאנושיות נמחקת מצורת המותן ההזויה שמקבלות האחיות. המעבד הדיגיטלי לא פוסח ולא שוכח גם את הפנים והשיער כמובן, וכולן זוכות גם הרמת עפעפיים ומילוי חזה ללא כאב או ביקור בקליניקה של המנתח הפלסטי. 

 

לא לנשים בלבד

במגזין W החליטו שגם כוכב הקולנוע טום קרוז זקוק למעט עזרה ממחלקת העריכה הדיגיטלית. פני הכוכב, שמגלם זמר רוק בסרטו החדש, נראות מוזר במיוחד לאחר שהוחלקו בצורה בלתי טבעית בעליל וכל זכר לקמט נמחק מהן לחלוטין. גם הדוגמנית אבי לי קרשאו שעומדת לימינושל קרוז זכתה להארכת הצוואר באופן מעורר חשש.