כלה קלה: להוריד במשקל עד החתונה

יום החתונה הוא אחד הארועים החשובים בחייכן, אך מה קורה כשארבעה חודשים לפני נותרו לכן 6 קילוגרמים מיותרים? מדריך להורדת משקל באופן מסודר ובריא

לאחר שאת ובחיר ליבך מצאתם מקום לחגוג בו את היום המאושר בחייכם, די-גי' שיקפיץ את האורחים ואת שמלת החלומות, פתאום מתגלה, כי נותרו לך 6 קילוגרמים להוריד. אז מה עושים, כשהזמן שנותר עד ליום החתונה הוא 4 חודשים למשל?

 

ההמלצה בקרב מטפלים וארגוני רפואה רבים, היא ירידה הדרגתית במשקל בת חצי קילוגרם בשבוע. כך אין צורך בדיאטות כאסח, אשר מצמצמות את הקלוריות הנצרכות באופן דרסטי ובעלות השלכות שליליות על גופינו כמו, סחרחורות, הכנסת הגוף ללחץ וחסכים תזונתיים. חשוב להרכיב תפריט תזונתי יומי בהנחיית אנשי מקצוע, שמשלב בתוכו את כל אבות המזון, הקפדה על סדר וזמני הארוחות במהלך היום וכן פעילות גופנית אשר תתרום למאזן אנרגיה שלילי.

 

הנה מספר טיפים, שיעזרו לך להוריד קילוגרמים מיותרים באופן מסודר ובריא עד ליום החתונה, באדיבות אורטל אריאלי, דיאטנית קלינית הולמס פלייס ראשון לציון:

משקל מטרה

תחילה, הציבי לעצמך משקל מטרה רציונלי וזמן נתון לתהליך הירידה במשקל אשר יהיו מוגדרים מראש. הדבר יאפשר לך להיות ממוקדת מטרה, יגביר מוטיבציה וימנע אכזבות בתום התהליך. מוטב להישקל פעם בשבוע, כדי לצפות שאת אכן בדרך הנכונה.

 

הניחי במקום הנראה לעין כל דבר שיכול לדרבן אותך במהלך התהליך: תמונה שלך בימים ששקלת במשקל הרצוי, חיזוקים כתובים על פתק מהמשפחה, הזמנה של החתונה וכדומה.

הקנית הרגלי אכילה נכונים

אין לדלג על ארוחות: בכל פעם שהקיבה מתכווצת ישנה הפרשה מוגברת של ההורמון גרלין, שמאותת למח לחשוק במזון עתיר בקלוריות (מאפים, חטיפים, עוגיות). מזון עתיר אנרגיה ירחיק אותך מהמטרה ויפגע בסיכויים לרדת במשקל. אסור לדלג על ארוחות, על מנת לא להגיע למצב של רעב ולאכול לפחות 3 ארוחות ביום.

 

יש להימנע מאכילת מזונות עתירי קלוריות: הם ממילא אינם תורמים ערך תזונתי בריא וכוללים, חטיפים, מאפים ונשנושים.

 

רחוק מהעין רחוק מהבטן: אם המזונות הללו לא יהיו בקרבתך, כך יהיה לך קל להימנע מהם ולא תאלצי להיאבק בפיתויים.

 

הקשיבי לגופך, אכלי כשהוא רעב: לעיתים מנגנון הרעב והשובע שלנו מעורפלים עקב הרגלי אכילה לקויים, שרכשנו במהלך השנים. שאלי את עצמך: "האם אני באמת רעבה או זקוקה לעוד מנה"?

תחליפים למזונות עתירי קלוריות

כיום השוק מציע מזונות דלי קלוריות (מיונז לייט, משקאות דיאטטיים, ממתיק מלאכותי, חלב דל שומן, לחם קל). מה שהופך את הדיאטה לקלה יותר. בנוסף, מוטב שבחירתנו תהיה שקולה ויש לזכור שלכל מזון עתיר קלוריות אפשר למצוא תחליף דל קלוריות:

 

  • במקום קפוצ'ינו 100 קק"ל ניתן לשתות קפה שחור 10 קק"ל.
  • במקום לאכול מאפה 250 קק"ל ניתן לאכול צנים 110 קק"ל ואפילו פחות.
  • במקום לאכול סלט מוצרלה, רוטב שמנת וקרוטונים 450 קק"ל יש לצרוך סלט עם רצועות חזה עוף 250 קק"ל.
  • במקום חטיף שוקולד 300 קק"ל נאכל 2 תפוחים בעלי 120 קק"ל בלבד.
  • במקום גלידת שמנת 200 קק"ל נהנה מגלידה דיאט בעלת כ-60 קק"ל.

יומן אכילה

מידי פעם ובמיוחד אם משקלך נעצר, חשוב לרשום מה את אוכלת במקביל לזמן האכילה. יומן אכילה משקף את מה שאת אוכלת במהלך היום וגורם לך לשנות את הכמויות עוד באותו היום.

יום אקטיבי מלא פעילויות

  • במקום לעלות במעלית עדיף לעלות במדרגות.
  • לרדת תחנה אחת לפני היעד וללכת ברגל את הדרך שנותרה.
  • להכין דיסק עם שירים קצביים ולרקוד בבית, משחרר לחצים.
  • אם צריך להביא 2 פריטים מהמטבח אל חדר האוכל, עשי זאת בפעמים, אפילו אם ניתן לעשות זאת בהליכה אחת.

הולמס פלייס

תרגילים פשוטים לחיטוב הגזרה בקיץ

נכנסות לביקיני: תרגילי כושר לחיטוב

כך תשמרו על המשקל במהלך המנגל