ליידי לייק: קולקציית הקיץ של אווה מנדלבאום

קולקציית הקיץ החדשה של המותג "אווה מנדלבאום" היא שיר הלל לתרבות האנגלית על כל גווניה - מארוחת הבוקר הטראשית ועד לגינוני ליידיז מעודנים

"הכל התחיל מקראש על פלורנס וולש", מספרת המעצבת נועם צוקר העומדת מאחורי המותג "אווה מנדלבאום" על הקולקציה החדשה לקיץ 2012.

 

אז אמנם זכר לזמרת הבריטית האקסצנטרית אין בקולקציה, אבל ארוחת הבוקר האנגלית הטראשית של ביצה עם נקניקיות לצד כוס תה מעודנת, מפות פיקניק, פרחים ואלמנטים אחרים מעולמן של הליידיז האנגליות, כולם נדחסו באלגנטיות בריטית אל תוך הקולקציה שקיבלה את השם "אינגליש ברייקפסט" ועוצבה כולה בהשראת האנגליות על כל גווניה.

 

עבור מי שטרם הספיק להכיר, אווה מדנלבאום הוא מותג צעיר יחסית שהתקבל מהר מאוד ובאהדה גדולה אצל קהל צרכני המעצבים הישראליים. מאחוריו עומדים נועם צוקר ומיכאל ספרר, בני זוג ואמנים בוגרי בצלאל, שהשיקו את הקולקציה הראשונה בקיץ של שנה שעברה, וכעת גאים להציג את השלישית.

 

איפה אווה מנדלבאום נכנסת למשוואה? הגברת מנדלבאום, כך מסתבר, היא דמות מומצאת שמספקת עבור השניים את הפתרון מהפחד או מחוסר הרצון להיות הפנים של המותג. "היא דמות קונספטואלית שהמצאנו" מסביר ספרר, "זה סוג של אלטר אגו, והיא דמות שמאפשרת לנו מסגרת לעבוד בתוכה".

 

ההשראה האנגלית לקולקציה מגיעה כנראה מתוך מקום עמוק יותר מסתם קראש על פלורנס וולש, אי שם בילדותה של צוקר, שחיה מספר שנים עם משפחתה באנגליה. התוצאה המתקבלת היא מעין פיוז'ן של התפיסה האירופאית האנגלית בתוך הקונטקסט המקומי עם קולקציה שמכילה פריטים מכל הסוגים - מטישירט עם הדפס הברייקפסט הטראשי, דרך חולצת קרושה לבנה ועד שמלת פליסה בגוון שמפניה.

 

הגזרות ממשיכות את הקו המוכר משתי הקולקציות הקודמות של המותג ומתאפיינות בקווים נקיים ומינימליסטיים, במשחק בין בדים רכים ונשפכים לבין קווים מחויטים ונוקשים יותר.

 

בלטו במיוחד: חולצה לבנה עם צווארון שחור בחיתוך אוריגמי המגלה דמות נשית, חצאית מקסי עם קשירה בשחור או חרדל, חולצה בשמנת עם צווארון כפול ושרוולי וולן וחולצה בגוון חרסינה עם הדפס משי כחול פרחוני ומעודן.

 

טווח מחירים: גופיות וחולצות 260-500 שקל, שמלות 450-700 שקל, חצאיות ומכנסיים 350-550 שקל

  

להשיג: חנות הסטודיו של אווה מנדלבאום (רח' שפע טל 8 ת"א - בתיאום מראש), רשת רזילי, קלקשוז (הברזל 6, רמת החייל ת"א), בוטיק 5 (לינקולן 5, ת"א), דידי (טאגור 55, ת"א), זנוקה (רנס 8 קריית מוצקין), אמילקה (סוקולוב 63, רמת השרון), סופייה (בצלאל 2, ירושלים) ועוד חנויות ברחבי הארץ.

  

 >>> מסיבת תה: סיכום שבוע האופנה בלונדון

 

>>> בחזרה לאופנה ולייף סטייל