BETA

סיפור אמיתי: לבטל חתונה ולהמשיך בחיים

נועה הייתה לחוצת חתונה אבל ביטלה ברגע האחרון, דנה הסכימה להתחתן אבל פחדה שמדובר בגבר הרסני וגיא הציע נישואין כדי להרגיע את בני המשפחה - שלושה סיפורי השראה על אנשים שעשו את הצעד הגדול ולא מצטערים עליו לרגע

פתיח

במשפחה שלי מסתובב מזה שנים סיפור ישן נושן, על דוד של אמא שלי, שאמור היה להתחתן עם חברתו, וברגע האחרון ביטל את החתונה ועזב את הכלה המיועדת בשביל איזו פרגית שקטנה ממנו ב-20 שנה, אותה פרגית שלימים הפכה להיות דודה של אמא שלי. הסיפור הזה הוא מסוג הסיפורים שלא נשכחים אף פעם, וברבות השנים אף מתווספים להם פרטים כיד הדמיון הטובה על המספר. השנים חלפו, הדוד והדודה הזדקנו, אבל זכר הבושה של החתונה ההיא, שבוטלה, לא נמחה מזיכרונם של זקני המשפחה ועובר מפה לאוזן מזה שלושה דורות.

 

הזמנים השתנו, ומעמדו של מוסד הנישואין בימינו הוא לא כבעבר. כיום לא מזדרזים להיכנס מתחת לחופה בגיל צעיר, וגירושין הם כבר לא מילה גסה. ועדיין, כשזוג מודיע על נישואין, ולאחר מספר חודשים חוזר בו, אנשים מרימים גבה ותוהים איזה חתול שחור עבר בין האוהבים הצעירים.

 

לפניכם שלושה סיפורים על אנשים שבחרו להפר את הבטחתם להינשא, ועזבו מבלי להביט לאחור ומבלי להתחרט לרגע. בדיעבד, מסתבר ששלושתם עשו את ההחלטה הנכונה.

"לחוצת החתונה" שקיבלה רגליים קרות

נועה הכירה את אייל כשהייתה בת 24, והוא היה בן 22. הם היו חברים במשך 3 שנים, וגרו ביחד. עם זאת, היו באייל דברים שהפריעו לנועה לאורך כל הדרך. "הוא התנהג בחוסר כבוד למשפחה שלי". היא מספרת, "הוא היה רודף בצע וקמצן ברמות קיצוניות, כל מה שעניין אותו היה כסף. הוא היה מתחשבן איתי עד השקל האחרון וחולק איתי את התשלומים המשותפים חצי בחצי, למרות שהרוויח הרבה יותר ממני."

 

אחרי 3 שנות חברות, עזבה נועה את אייל, בגלל כל אותן תכונות, שכל כך הפריעו לה, אך הגעגועים וכוחו של ההרגל הכניעו אותה, והיא חזרה לאייל לאחר מספר חודשים. הוא הציע לה נישואין והיא הסכימה. כשהיא מנסה להסביר את הסכמתה להצעה, היא אומרת "פחדתי שלא תהיה לי זוגיות. אני באה מבית של הורים גרושים, וכל הזמן ליווה אותי הפחד שאשאר לבד. הייתי בת 27, ראיתי את כל החברות שלי מתחתנות, וגם אני רציתי. קיוויתי שעם הזמן הוא ישתנה".

 

נועה ואייל סיפרו למשפחות ולחברים על החתונה הקרבה ובאה, הם חשבו על תאריך, ומצאו גן אירועים ששניהם אהבו, עד שבוקר אחד נועה התעוררה, הסתכלה על אייל, שישן לצידה  והגיעה למסקנה הבלתי נמנעת - "פתאום הבנתי שאני לא יכולה לעשות את זה. אני לא אהיה מסוגלת לבלות את כל חיי עם הבן אדם הזה."  

 

מהרגע שהגיעה למסקנה, רצתה נועה להגיד לאייל שהיא מבטלת את החתונה, אבל הכריחה את עצמה לשתוק. "אני בן אדם אימפולסיבי, וכשאני מרגישה משהו, אני ישר רוצה לספר. אבל אי אפשר להחליט שאת מבטלת חתונה ביום אחד. חיכיתי שבועיים, חשבתי על זה, ואז סיפרתי לו שאני רוצה לבטל הכל".

 

כשאייל שמע על הביטול, הוא כעס על נועה, ועזב את הבית המשותף בו התגוררו. נועה, אז בת 28, הייתה שלמה עם ההחלטה. היא התחילה לצאת ולבלות ולעשות דברים שמעולם לא עשתה קודם. דווקא היא, שרצתה קודם להיכנס בהקדם לשמלת חתונה לבנה, עשתה שינוי משמעותי בחייה, לקחה את הזמן והתנסתה בדברים חדשים. היא נכנסה לאתרי הכרויות ולעולם הסטוצים, ולמרות שהיו מערכות יחסים נוספות מאז אייל, נועה לא מיהרה לחופה.

 

כשהייתה בת 33, הכירה את דן, שצעיר ממנה בשנתיים. "עד אז" היא מספרת "לא האמנתי באהבה ממבט ראשון, אבל באמצע הדייט הראשון שלנו, כשהוא הלך לשירותים, התקשרתי לאחותי וסיפרתי לה שהכרתי את בעלי". בניגוד לקשרים הקודמים בחייה, נועה התמסרה כל כולה לקשר עם דן "התאבדתי על הקשר הזה, הייתי בטוחה בו לגמרי, ולא היה אכפת לי מה יגידו. כמה חודשים אחרי שהכרנו, עוד לפני שגרנו יחד, קנינו בית ביחד במושב בצפון".

 

אחרי שנה ביחד, נועה ודן כבר נישאו. כשנועה הודיעה למשפחתה שהיא מתחתנת, הם בכו מרוב התרגשות, הם כל הזמן חששו שמשהו ישתבש ואני אתאכזב שוב" היא מספרת, "אבל אני ידעתי שזה הקשר הכי טוב שהיה לי בחיים, ושהפעם זה אמיתי".

דנה וגיא - צמד המבטלים

כשדנה הייתה בת 20, היא הכירה את אורן, בן 21. הם היו ביחד 3 וחצי שנים, שבמהלכן מעולם לא נפרדו. "בילינו המון, היה לנו כיף ביחד, הייתה לנו שפה משותפת. הוא התייחס אליי מדהים, ואני תמיד הערכתי את זה. הרגשתי שהעולם שלי שלם איתו. הוא היה בן הזוג המושלם" היא מספרת.

 

כשדנה ואורן היו 3 שנים ביחד, הוא הציע לה נישואין והיא הסכימה. "הסתכלתי עליו, וכל מה שיכולתי לחשוב עליו זה כמה אני אוהבת אותו" היא מספרת. אבל האהבה, כך מסתבר, היא עיוורת. "הוא לא היה אחראי", מספרת דנה, "הוא לא שילם חשבונות, הוא חילק צ'קים ללא כיסוי ואני מצאתי את עצמי כל הזמן מתעסקת בלסגור לו חובות שצבר. הוא לא הצליח להחזיק מעמד בעבודה אחת, כי כל הזמן פיטרו אותו. למרות שהיה מובטל תקופות ארוכות, המשיך לבזבז כספים."

 

עם הזמן, דנה מצאה את עצמה נקרעת בין האהבה לגבר שהוא בן הזוג המושלם, ובין החשש מהעתיד עם אדם שלא יודע להתנהל בצורה אחראית ובוגרת. החרטה על הסכמתה של דנה להינשא לאורן לא איחרה לבוא. היא לא הצליחה לישון בלילות, היא מיעטה לספר לאנשים על הנישואין הקרבים, ובכל פעם שאורן הציע שילכו לראות אולמות חתונה, היא דחתה את העניין בתירוצים שונים.

 

"הרגשתי שאני הולכת להרוס לעצמי את החיים" היא מספרת. בנוסף, הוריה של דנה, ששמחו על הנישואין הקרבים של ביתם, אף רכשו עבור הזוג הצעיר דירה בנתניה, אותה רשמו על שם ביתם. אורן חיכה בשמחה לעבור לדירה החדשה, אך דנה לא הייתה שותפה כלל לתחושה. "כשההורים שלי סיפרו לי על הדירה שהם קנו לנו, הרגשתי ממש רע עם זה. חשבתי לעצמי שאני רוצה לעבור לגור שם לבד, בלי אורן."

 

חצי שנה חלפה מאז ההצעה ועד שאזרה דנה אומץ לומר לאורן שהיא לא רוצה להתחתן איתו. הם נפרדו ודנה הרגישה הקלה "עדיין אהבתי אותו, אבל לרגע לא התחרטתי על הפרידה." אורן לעומת זאת, היה משוכנע שמדובר במשבר זמני, הוא היה ממתין לה ליד בית הוריה, רוצה לדעת עם מי היא יוצאת ומתי היא חוזרת, ניסה לדבר על ליבה וחשב שאם תראה כמה הוא סובל, תתחרט ותחזור לזרועותיו. אבל דנה, בלב שלם, המשיכה הלאה.

 

השנים חלפו, ודנה הייתה בעוד כמה קשרים, אך כולם כשלו מסיבה זו או אחרת, ולאחר כל פרידה, דנה התקשתה להתאושש. כל בן זוג הושווה לאורן לחיוב ולשלילה. "הרגשתי שאלוהים מעניש אותי על מה שעשיתי לאורן. שהוא אומר לי 'נראה אותך מוצאת מישהו שיאהב אותך כמוהו'. הייתי בשתי מערכות יחסים רציניות עם בחורים שדמיינתי איתם עתיד, והם לא דמיינו עתיד איתי. פתאום הבנתי שככה אורן הרגיש איתי."

בגיל 30 פגשה דנה את גיא

גם הוא, בדומה לדנה, ביטל חתונה בעברו. בגיל 22 הכיר גיא את יעל. יעל הגיעה מבית שמרני, והוריה לא ראו את הקשר עם גיא בעין יפה. עקב הקשיים שהערימה משפחתה של יעל על מערכת היחסים בין השניים, החליטו יעל וגיא לעבור לגור ביחד. עם זאת, המעבר לדירה משותפת לא עזר במישור היחסים של יעל ובני משפחתה, ואביה של יעל אסר על בני המשפחה להיות עם יעל בקשר, בגלל יחסיה עם גיא. גיא הרגיש רע בגלל הניתוק של יעל מבני משפחתה, ומצד שני הרגיש גם כמי שמגונן עליה מפני אביה השתלטן ומאפשר לה לחיות כרצונה. הוא הבין שהצעת נישואין תרגיע את הרוחות הסוערות. "לא ראיתי דרך אחרת לסיים את הוויכוח בינה ובין המשפחה שלה", הוא משחזר, "וממילא חיינו ביחד, וחשבתי שאני אוהב אותה, אז הצעתי לה נישואין."

 

מספר חודשים אחרי ההצעה, פינו ההתלהבות וההתרגשות את מקומן לחרטה וחשש מהעתיד לבוא. "הבנתי שאני לא אוהב אותה מספיק", משחזר גיא, "כשהתחלנו בהכנות, הבנתי שעשיתי טעות ושזה לא הבן אדם שאני רוצה לחיות איתו. אמרתי לה שאני חושב ששנינו לא אוהבים אחד את השני מספיק, ושעדיף לבטל את החתונה. לצערי, גיליתי שהיא לא חושבת כמוני, והיא דווקא אהבה אותי וכן רצתה להתחתן".

 

גיא החליט לבטל את החתונה ולהיפרד מיעל. הוא מעולם לא הצטער על זה. בדיעבד הוא טוען, שאף פעם לא היה לו טוב איתה. בשנים שלאחר מכן, חשב גיא שזוגיות פשוט לא מתאימה לו "לחיות עם בן אדם אחד היה נראה לי קשה ולא הגיוני, והחלטתי שזה לא בשבילי" הוא אמר.

 

שלוש שנים לאחר הפרידה, הכיר גיא את דנה. הם הכירו דרך חברה משותפת, שרק חיכתה לרגע הנכון בשביל להכיר ביניהם. כשדנה וגיא התחילו לצאת, מהר מאוד היה ברור לשניהם שהפעם זה שונה. "עם דנה זה היה לגמרי אחרת", אומר גיא, "הרגשתי שזה זורם, טבעי ונכון".

 

שנה לאחר שהכירו, קיבלה דנה את הצעת הנישואין השנייה בחייה. "הפעם זה הרגיש נכון, שונה. שמחתי לספר לכולם שאנחנו מתחתנים ומיהרנו לארגן את החתונה. הרגשתי שלמה מאוד עם הקשר הזה מתחילתו, לא היו לי לבטים". גיא ודנה נישאו באוקטובר 2010. והפעם, אף אחד מהם לא רצה לבטל את החתונה.

 

לינקים

חתן וכלבה: שבע חתונות לא שגרתיות

 

אפליקציה חדשה: כמה כסף להביא לחתונה?

 

7 מקוואות הכי שווים בארץ

 

בחזרה לערוץ לייף סטייל»