מחקר: שוויון הזדמנויות מוביל ליותר סקס

כך עולה ממחקר אמריקני חדש אשר בחן אלפי נבדקים ב-37 מדינות בעולם

ריק

טקסט

מחקר חדש מגלה כי במדינות שבהן השוויון בין המינים גדול יותר, האנשים שם עושים בממוצע יותר סקס ביחס למדינות שבהם לא כך הם פני הדברים. המחקר מהווה למעשה חלק מהתבוננות רחבה יותר בהתנהגויות מיניות בינלאומיות תוך שימוש בתיאוריית "כלכלת הסקס", אשר במסגרתה הביקוש וההיצע הם האלמנטים הבולטים.  

 

"מדובר בתיאוריה בלתי רומנטית הידועה לשמצה" מסביר רוי באומייסטר מאוניברסיטת פלורידה בוועידת הפסיכולוגיה האמריקנית. "כלכלת סקס" הוא מסביר, "היא תאוריה מחקרית מבוססת החוקרת יחסים מיניים או במילים אחרות - מדוע גברים מזמינים נשים לארוחות ערב". באומייסטר, פסיכולוג במקצועו, מציג בעצם כיצד עקרונות שמוכרים לנו מעולם הכלכלה יכולים להסביר גם החלטות מיניות שמבצעים אנשים, במיוחד כשהם נמצאים בתחילתה של מערכת היחסים.

"למיניות נשית קיים ערך שאין למיניות גברית", מסביר באומייסטר "בסופו של דבר, גברים מסכימים להחליף משאבים אחרים כדי לעשות סקס עם נשים, מה שבהחלט לא עובד גם בכיוון ההפוך. נשים יכולות 'להחליף' סקס בעבור תשומת לב, כסף, קידום, ציונים או כל דבר אחר העולה על דעתן".

 

הרעיון הוא שגברים רוצים יותר סקס ביחס לנשים ולכן הסקס במסגרת מערכת היחסים מתחיל רק כשהאישה מחליטה שהגיע הזמן. בהתאם לחוק ההיצע והביקוש, המין שנחשב לנדיר יותר או בלתי מושג הוא זה שמחזיק בכל הכוח. התיאוריה של באומייסטר מתרכזת במערכות יחסים הטרוסקסואליות בלבד.

 

נניח לרגע את התיאוריה השובינסטית הזו בצד ונחזור להתמקד במחקר שבודק את הפעילות המינית במדינות שבהן חל שיוויון בין המינים. המחקר פורסם ב-The Journal of Social Psychology בתחילת הקיץ, ובחן נתונים מתוך 37 מדינות תוך כדי ניהול מחקר סקס מקוון בקרב 317,000 נבדקים. המחקר גילה כי מדינות שנוטות יותר לשיוויון בין המינים יש יותר סקס מזדמן, סקס בין בני זוג והגיל שבו מתחילים לעשות סקס בהסכמה הוא משמעותית צעיר יותר. הנתונים המגדריים לגבי שיוויון הזדמנויות התבססו על המידע שהתקבל מפורום הכלכלה הגלובלי והשוו עם התשובות שהתקבלו מהנבדקים.

לינקים

מחקר: תזונה מאוזנת שמורה לעשירים

 

מחקר: האם לישון עם הילד באותה המיטה? 

 

טיפ לחיים: אכלו פחות מלח ויותר אשלגן

                      

בחזרה לערוץ לייף סטייל»