מחקר: לנשים אכפת יותר ממקום העבודה

כך עולה ממחקר אמריקני חדש, וזאת למרות שהרוב משתכרות הרבה פחות מגברים

ריק

טקסט

זה לא סוד שגברים מרוויחים יותר מנשים. מחקר חדש קובע כי לא רק שקיים פער במשכורות בין גברים לנשים, אלא שלנשים, למרות ההבדל הזה עדיין אכפת יותר מעבודתן ביחס לגברים. המחקר, שנערך במרכז למען נשים אמריקאיות ופוליטיקה באוניברסיטת רותג'רס, מצא כי נשים הן פחות אנוכיות ונוטות לגלות יותר אכפתיות לגבי נושאים חשובים - לא מסקנה מפתיעה, יש לציין.

  

ג'ניפר לואלנס, מנהלת המרכז, מסבירה: "נשים שמגיעות לתפקידי מפתח מרגישות לחץ לעבוד קשה ולגלות קפדנות יתרה לגבי צורת ההתנהלות שלהן בעבודה. לעומת זאת, גברים שמגיעים לתפקידי מפתח נוטים לא פעם לנצל לרעה את הכוח שלהם, אחרת קשה להסביר מדוע גדולי הפולטיקאים נתפסים כל פעם מחדש עם המכנסיים למטה (תרתי משמע) בעוד פרשת מין שערורייתית". עוד מוסיפה לואלנס, כי לנשים יש יותר מודעות עצמית מלגברים בתפקידים בכירים: "נשים יותר מודעות לחטטנות שמושכת אליה משרה בתפקיד בכיר, בעוד שגברים יותר אדישים לזה". מסתבר שבעוד הנשים מתרכזות בעצמן ובביצועים שלהן, הגברים לעומת זאת מעדיפים להשוות את עצמם לגברים אחרים ולשכנע את עצמם שהכל בסדר, כפי שמסבירה לואלנס "גברים נוטים להשוות את ביצועיהם לביצועים של גברים אחרים באותו תחום, תוך כדי שכנוע עצמי שהם טובים לא פחות מהעמית שלהם, את המין הנשי לעומת זאת השוואות כאלה פחות מעניינות."

 

המחקר נוסף משנת 2006 חיזק את הטענות של המחקר הנוכחי, כאשר בחן את אורך הנאומים של הנציגים הנשיים והגבריים בבית הנבחרים האמריקאי. המחקר מצא כי נשים נאמו בממוצע משמעותית יותר מגברים. מה עשו הגברים בזמן הזה? יתכן שעסקו בשערוריות מין חדשות.

 

לאור הגילויים החדשים הללו, נשאלת השאלה מדוע בכל זאת החברה נוטה לעודד גברים לרוץ לתפקידים בכירים, הרבה יותר מאשר את הנשים, שהן כאמור אכפתיות ופחות אנוכיות? על כך המחקר טרם הצליח לענות.

לינקים

מחקר: רזה? את מרוויחה יותר כסף 

 

מחקר: לא ישנת בלילה? זה מתכון לאסון

 

מחקר: נשים בוכות פי ארבעה מגברים

 

מחקר: איבוד בתולין בבי"ס מביא לגירושין

 

מחקר: עכשיו זה זה רשמי - גברים לא מבינים נשים

                 

בחזרה לערוץ אופנה ולייף סטייל»