טיסה קטלנית: זהירות מהחיידקים והלכלוך במטוס

הפסיקו לפחד מטרור בטיסות והתחילו לפחד מחיידקים קטלניים - באוכל, בכיסי המושב, בכריות ובשמיכות וכמובן בשירותי המטוס

אם בדרך כלל אנשים מפחדים לטוס בגלל פחד גבהים או פחד מטרוריסטים, מעכשיו יש סיבה נוספת לפחד - מהמקומות הכי מטונפים במטוס. מסתבר שמטוסים הם כר נרחב לגידול בקטריות ווירוסים שעלולים לגרום למוות. מה הם הדברים שמועדים לפורעונות במטוס? מי שתיה, כיסי מושב, מגשי אוכל נפתחים, ארוחות מוכנות, שירותים, כריות ושמיכות.

 

מים - כשהדייל מוזג לכם מים מבקבוק סגור, זה נחשב בטוח, אולם הבקבוקים הפתוחים מועדים לפורענות וכנ"ל לגבי קוביות הקרח. מבדיקה שעשה ארגון להגנת איכות הסביבה האמריקאי, עולה שבמים במיכל פתוח ובקוביות הקרח נמצא חיידק הגורם להרעלת מזון.

 

כיסי מושב - מה אתם בדרך כלל שמים שם? ארנק, טלפון, אוזניות וג'יפה שאין לכם איפה לזרוק! אז כדאי לזכור כי לפני שאתם שמתם שם את הדברים, מישהו אחר עשה שם בדיוק את אותו הדבר. מקום נפלא לדגירת מחוללי השפעת.

 

מגשי אוכל נפתחים - חוץ מאוכל מטוסים, המגשים הללו משמשים כמקום למשחק לילדים עם ידיים מלוכלכות ודביקות ולהורים עמוסים שסיימו להחליף חיתול לתינוק ולא ידעו איפה לשים אותו. כל זה ועוד יכולים להביא להתפתחות פטריית סטפילוקוקוס קטלנית.

 

שירותים - הלונה פארק הרשמי של חיידקים צואתיים, רק המחשבה  על כמות האנשים שנכנסו ויצאו משם והשתמשו בידית של הדלת מעוררת קבס.

 

כריות ושמיכות - אמנם, את השמיכה אתם מקבלים ארוזה בניילון והיא נראית תמימה ובטוחה לשימוש, אבל אל תמהרו להתכסות. שם ישן לו בנחת חיידק העלול לגרום לדלקת ריאות. ועל הכרית, אנחנו בכלל לא מדברים.

 

אוכל מטוסים - בדרך כלל לא מדובר במסעדת גורמה, אבל אנחנו אוכלים כי אנחנו רעבין וחייבים להעביר את זמן הטיסה איכשהו. אז רגע לפני הביס הראשון, כדאי שתדעו כי חיידק הליסטריה, שיכול במקרים קיצוניים לגרום לדלקת קרום המוח, שוכן לו אי שם באוכל. מקורו כפי הנראה בידיים לא שטופות של עובדי המטבח והימצאותם של ג'וקים באזור הכנת האוכל.

 

איך זה עוזר לנו?

 

מעכשיו לכל טיסה לוקחים את הפק"ל הבא: כרית אישית, שקית ניילון כדי לאכסן בה דברים בכיס המושב, סנדוויץ' או שניים, מגבונים לחים לחיטוי, כפפות גומי ומסכת גז. שתהיה לכם טיסה נעימה.

לינקים

מחקר: בני נוער מעשנים בגלל פרסומות

 

הצעה למחקר: האם יש סקס בחלל?

 

מחקר: ילדים למעשנות עלולים להפוך לעבריינים

 

מחקר: אנשים יפים הם גם חכמים יותר

  

בחזרה לערוץ אופנה ולייף סטייל>>