איך לצאת לטיול מאורגן בחו"ל בלי בעיות

חשבתם שטיול מאורגן לא כרוך בכאב ראש? טעיתם ובגדול. אם לא תקראו את האותיות הקטנות ותתכוננו כראוי, אתם עלולים לצאת מאוכזבים מהטיול

פתיח

נהוג לחשוב שטיול מאורגן הוא פחות טרחה עבור המטיילים, פשוט מזמינים דרך סוכן נסיעות או אתר אינטרנט, משלמים וזהו. מרגע זה לוקחים אותם ממקום למקום, מסבירים להם על כל דבר, קובעים את השעות ומאכילים בלי סוף.

 

אבל לא פעם מגלים המטיילים במהלך הטיול, חוסר התאמה בין מה שהם חשבו שיהיה, לבין מה שקורה בפועל וזאת כי לא קראו את האותיות הקטנות, כמו למשל ריבוי ימים חופשיים בהם לא מתוכננת פעילות, תשלום עבור אקסטרוץ ועוד.

 

אז כדי שלא יעבדו עליכם בטיול הבא, מנהל ההדרכה של חברת "נתור" עמיקם שרון, מציע לשים לב לאותיות הקטנות בתחומים הבאים:

1. חברת הטיולים - בדקו היטב את הוותק והמוניטין של החברה שעומדת מאחורי הטיול. התייעצו עם חברים שנסעו דרך החברה, תערכו חיפוש בפורומים באינטרנט שבהם תמיד תוכלו לראות תגובות של מטיילים אחרים על הטיול המתוכנן שלכם. אם תראו הרבה תגובות שליליות אולי כדאי לחשוב פעמיים על הטיול הספציפי הזה, כדי למנוע עוגמת נפש עתידית.

 

2. ביקור באתרים - חשוב מאוד להבין את ההבדל בין כניסות לאתרים או שמא רק "נצפה על" או "נבקר". זה נשמע כמו סמנטיקה בלבד, אבל לפעמים במקרים כאלה תידרשו לתשלום נוסף בכדי להיכנס לאתר עצמו. ודאו זאת מראש.

 

3. ימים חופשיים - יום חופשי הוא יום נעים וחשוב שבו המטיילים מקבלים זמן לעצמם להסתובב בעיר ולעשות שופינג, אבל יותר מדי ימים חופשיים מייקרים מאור את הטיול בדיוק בגלל כל הקניות, והפעילויות הלא מתוכננות שבטוח עולות לא מעט.

 

4. סיורי בחירה - חשוב לבדוק כמה סיורי בחירה מוצעים בטיול ומה עלותם. בדקו האם סיורי הבחירה מוצעים באמצע יום טיול או במעבר מעיר לעיר. במקרים כאלה, בניגוד לסיורים הנערכים ב"קצוות" הימים, ללקוח אין אלטרנטיבה והוא לא יכול לסרב.

 

5. המדריך - הצלחת הטיול המאורגן תלויה מאוד במדריך. תגגלו את שמו של המדריך שלכם ובדקו מי הוא, מה הניסיון שלו, כמה קבוצות הוא הנחה בעבר ועוד מידע היכול לעזור לכם להכיר אותו יותר טוב ולהבין אם הוא איש מקצוע מנוסה או חאפר.

6. מדריכים מקומיים - בדקו האם ישנם סיורים מודרכים על ידי מדריכים מקומיים. במידה וכן, בדקו האם הם דוברים עברית או לפחות אנגלית.

 

7. ביטול הטיול - בדקו מראש את נהלי הביטול. דבר זה עשוי להיות חשוב במידה וקורה משהו שמצריך מבחינתכם את ביטול הטיול.

 

8. תחבורה - ודאו כי התחבורה במהלך הטיול נעשית באוטובוס ממוזג וצמוד לעומת נסיעות בתחבורה ציבורית ולא נוחה.

 

9. מלונות - בדקו מה היא רמת המלונות המובטחת לכם על ידי החברה, ובקשו לקבל התחייבות לרמתם. נסו גם לברר מבעוד מועד את שמות המלונות בהם אתם צפויים להתאכסן כדי שתוכלו לחקור עליהם דרך האינטרנט.

 

10. טיסות - הקפידו לברר מראש את שעות הטיסה, כי טיול שמוגדר ל-7 ימים, יכול להפוך בקלות לטיול של 5 ימים, אם נוחתים בלילה וממריאים בבוקר.

עוד מדריכים שימושיים:

לשרוד עם הילדים בשדה התעופה ובמטוס

 

איך לעבור את הנופש השנתי עם ילדים במלון בלי להשתגע 

 

רשימת ציוד: כל מה שאתם חייבים לקחת לחו"ל

 

כל התקלות האפשריות בטיול בחו"ל

 

בחזרה ללייף סטייל>>