אין כניסה לילדים: חופשות למבוגרים בלבד

לרקוד בקרנבל בריו, להיכנס לספארי מסוכן בקניה, להיפגש עם קופי אדם באוגנדה ועוד טיולים שלא מתאימים לילדים, אבל המבוגרים יהנו מאוד

פתיחה

נמאס לכם שבכל מקום שאליו אתם מגיעים בחו"ל יש מלא ילדים? נמאס לכם מילדים שנדחפים בתור בכל מקום? ילדים שמרעישים בטיסות? רוצים פעם אחת לעשות טיול מסוג אחר שבו ילדים לא יפריעו לכם? אז הנה כמה הצעות לטיולים שלא כוללים ילדים, שאסף בשבילנו רונן רז מנכ"ל חברת התיירות אקו טיולי שטח:

1+2

1. טיולי ספארי במזרח אפריקה ללא ילדים - כבר שנים רבות שיוצאים טיולי משפחות וטיולי בר מצווה לקניה וטנזניה, אולם ספארי הוא לא רק עסק לילדים שרוצים לראות חיות. הספארי הוא עניין מדעי מרתק, שבו מבוגרים רבים מוצאים עניין ורוצים לצפות בשקט בחיות הבר ולהבין תופעות רחבות היקף. שקט וסבלנות הוא חלק מהעניין וזה לא הולך טוב עם ילדים.

 

ישנם מספר לודג'ים וביניהם צ'ואי לודג' שנמצא קרוב לאגם נאבשה שבקניה שהכניסה אליהם אסורה לילדים. משמעות הדבר היא שקט, הקשבה לקולות היער, רומנטיקה וכדומה. הלודג' הספציפי הזה מיועד לזוגות רומנטיים ולאנשים שמעוניינים להתבודד. מי שמגיע אליו, יהנה מאזור ספארי פרטי, חדרים מהמפוארים באפריקה הכוללים שירותי באטלר אישי. האוכל מורכב מהמעדנים הטובים ביותר של המטבח האפריקאי ומתאכסנים בו רק שועי עולם, אנשים בעלי הכנסה גבוהה במיוחד ומפורסמים רבים.

 

2. טיולי ספארי ומפגש עם קופי אדם ביערות אוגנדה ורואנדה - הוא טיול נוסף שאין אליו כניסה לילדים מתחת לגיל 16. ממשלת אוגנדה אסרה על ילדים מתחת לגיל זה להיכנס לאזור מחייתן של הגורילות, וזאת מחשש לבריאותן של הגורילות דווקא, ולא של הילדים. הסיבה היא שמבין כל חיות הבר שימפנזות וגורילות, הם הכי קרובים אל בני האדם מבחינה גנטית, ועלולים להידבק ולחלות במחלות של בני אדם, וכיוון שילדים בדרך כלל נושאים מחלות יותר ממבוגרים, נאסרה עליהם הכניסה לתחום הזה. להזכירכם, נותרו באפריקה 600 גורילות הרים בלבד והם מין הולך ונכחד.

3+4

 3. טיולי טרקים להרים הגבוהים - טיולים אלה מצריכים כושר גופני טוב, יכולת מנטלית גבוהה וגם כוח סבל. מהותם של הטיולים האלה, הוא מסע רגלי נודד בן שבוע עד שבועיים בין הרים גבוהים. למרות המחשבה הראשונית שטיולים מסוג זה מתאימים לנערים ואף לילדים, מסתבר שלא הכושר הגופני הוא הגורם המכריע, אלא דווקא המבוגרים ההולכים לאט ובצורה שקולה, שהדרך היא החשובה בעיניהם ולאו דווקא "כיבוש" הפסגה. לכן הם הנהנים העיקריים מטיולים בסגנון זה, והם יעמדו בלחץ הפיסי והנפשי בכבוד רב. בעלייה להרים גבוהים בהם כמות החמצן באוויר דלילה, יש חשיבות רבה לקצב האיטי של העלייה לפסגות, ודווקא צעירים ולבטח ילדים שעלולים להתנהג בפזיזות ולעלות מהר, יאלצו לוותר הרבה פעמים על ההגעה לפסגה בגלל שיחטפו מחלת הרים. המאמץ הגופני והקושי הנפשי הם גדולים ולרוב הילדים אין את היכולת להתמודד איתם.

 

בטיולי טרקים לקניה ולקילימנג'רו בטנזניה אסורה הכניסה לילדים מתחת לגיל 16. בטרק לקניוני מואב בירדן אסורה הכניסה לנחל ארנון לילדים מתחת לגיל 16.

 

4. טיול לאנטרקטיקה - לטיולים ליד המרוחק הזה לא לוקחים ילדים בגלל המחיר, הקושי הפיזי והשהות הארוכה מדי לילדים באיזורי מחייה קשים. 

5+6

5. טיולים קולינאריים - הטיולים לחובבי הבישול לא מתאימים לילדים ומיועדים למבוגרים בלבד מכיוון שהטיולים מצריכים אהבה לבישול, סבלנות בהכנת המנות והדרכה לימודית. גם המחסור באטרקציות שמתאימות לילדים, היא סיבה טובה, ולא, אהבה לאוכל זה לא "אטרקציה" כי אחרי 2-4 ארוחות, הילדים יאבדו עיניין.  

 

6. טיולי קרנבלים - מי רוצה ילדים סביבו בחגיגות החושניות ביותר בעולם הלטיני: הטיולים בתקופת הקרנבל הברזילאי עם היפהפיות שמסתובבות בלבוש מינימלי ואף פחות מזה בחופי קופהקבנה ובתהלוכות הקרנבל, ריקודי הסמבה והפרבו החושניים, ריקוד הזוגות למבדה הידוע במיניותו, ואם הגעתם לקרנבל המדהים של טרינידד וטובאגו אז ריקוד הוויינינג נראה שם כמו קצה הסקאלה שמעבר לו זה ימי רומי העתיקה והאורגיות הפרועות.

7+8

7. טיולים לנשים בלבד - טיולי העצמה נשית בהם הנשים מתנתקות למשך שבוע מעול גידול הילדים ותחזוקת הבית ונוסעות למסע של מימוש עצמי. יש ביקוש רב לטיולים אלה, אחד המוכרים כמובן זה "מלכת המדבר". אגב, טיולים אלה גם מאוד אהובים על לנשים דתיות.

 

8. טיולי סמינרים אל תרבויות מרתקות - טיול המשלב הדרכה של מרצה כמו פרופסור נחום מגד או דוקטור דני רווה. הסמינר, זה למעשה טיול המשלב הדרכת עומק עם טיול בתנאים טובים ומפנקים, מגיע גם לאתרים פחות מתוירים ויעדים פחות שגרתיים, משלב ביקורים באירועים מעניינים כמו בטיול למקסיקו וגואטמלה וביקורים בחגיגות הבתולה מגואדלופה, חגיגות הקדוש סנטו תומס בצ'יצי קסטננגו ומסיבת כריסמס קאריבית בליווינגסטון שבגואטמלה.

 

הכתבה באדיבות אקו טיולי שטח

פסקה חדשה

צפו בתמונות מהקרנבל האחרון בברזיל

 

בחזרה לערוץ התיירות>>