לפני ואחרי: כך היא נפטרה מהמשקל לאחר הלידה
לפני ואחרי: כך היא נפטרה מהמשקל לאחר הלידה
,דיילי מייל

אימא טרייה עם עודף משקל לא יכלה להרשות לעצמה מנוי בחדר כושר אבל היא ממש רצתה לרזות - הנה הסוד שלה

במהלך ההיריון הגוף צובר משקל חיוני להתפתחות העובר, ולאחר הלידה משקל זה שעלה, יורד בהדרגה. לעיתים רבות עודף המשקל נשאר בגוף ומצטבר לאחר לידה אחת או יותר, דבר שמפריע לנשים רבות, שלא תמיד יש להן זמן או משאבים להירשם לחדר הכושר. האימהות גובה מחיר יקר (ושווה) ולעיתים לא נותר לאימהות זמן לטפח ולדאוג לגופן.

 

רוצים להישאר תמיד מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק של נענע10 לייפסטייל

 

ג'ואנה וילס, 30, השילה 20 קילוגרמים ללא כל עזרה, בעצמה בביתה, עם הרבה משמעת עצמית, משקולות משומשות והליכון יד שניה. כך שבמקום לתפוס שנ"צ מפנק באמצע היום שהתינוק שלה ישן, היא העדיפה לעשות כפיפות בטן ו'להילחם' במשקל שהטריד את מנוחתה.

 

לאחר שתי הלידות שלה, ג'ואנה החליטה לשנות את אורח חייה, ובמקום להיכנע למשקל, היא שינתה את התזונה שלה. במקום לנשנש מתוקים, מקרוני גבינה וחטיפי שוקולד ופיצה, שאהבה במיוחד, עברה לאורח חיים בריא ומסודר, התאמנה והשיגה לעצמה קוביות בבטן בהן חשקה מאז ומתמיד.

 

 

האם שלא הסכימה להשתמש בתירוץ 'אין לי זמן'
 

האם שלא הסכימה להשתמש בתירוץ 'אין לי זמן'(דיילי מייל)

 

"המשקל שלי עבר הרבה תהפוכות, אחרי הילד הראשון שלי עליתי 25 קילוגרמים, וכעבור עשרה חודשים, כבר הייתי שוב בהיריון, כך שלא הספקתי להוריד את משקל הילד הראשון, וצברתי עוד 15 קילוגרמים. להיות אימא חדשה לשניים זאת עבודה מתישה פיזית ונפשית, לא היה לי כוח לדאוג לעצמי, סבלתי מעודף משקל, הרגשתי רדומה וכל הזמן הייתי חולה. לא רציתי לגדל ככה את הילדים שלי. רציתי שהם יקבלו ממני דוגמא, השינוי שלי היה נחוץ גם בשבילם". אמרה האם שרזתה.

 

"תמיד אהבתי לעשות ספורט ולהרים משקולות, פשוט לא ממש ידעתי מה לעשות איתם", אבל אחרי התעניינות רבה מצידה, תכנון, ומוטיבציה, ג'ואנה החלה לתכנן את הארוחות שלה, זמני האימון כשהילדים שלה ישנו והחלה להתאמן בקפדנות.

 

 

 

אין דבר העומד בפני הרצון
 

אין דבר העומד בפני הרצון(דיילי מייל)

 

לאחר שג'ואנה החליטה שהיא רוצה להיות אמא במשרה מלאה, היא עזבה את עבודת, ולכן לא יכלה להרשות לעצמה לשלם בעבור מנוי לחדר כושר. אז היא עשתה את שיעורי הבית שלה ולמדה את מה שהיא יכולה לעשות מהבית בשביל להשיג בטן שטוחה ולהיפטר מעודפי הלידה.


ג'ואנה אמרה: "אני פריקית של אתגרים, אוהבת לקחת דברים ברצינות, ללמוד אותם וללכת איתם עד הסוף. אפילו הילדים שלי התחילו להצטרף אלי לאימוני הכושר, וזה ממש מעצים". נרשמתי לאתגר באינטרנט של בו נכנסים למשטר כושר ב-12 שבועות.


ג'ואנה בילתה זמן רב בעלעול במגזינים ולמדה היטב את החומר: "היה לי מבחר של משקולות, כדור שוויצרי, כמה מוטות התנגדות, והליכון יד שניה. "תכננתי את האימונים שלי בזמני השינה של הילדים שלי והייתי בהלם כשראיתי את התוצאות מגיעות".

 

"מעבר לתוצאות הפיזיות, אני מרגישה ששבתי לחיים, לאנרגיה, ההערכה העצמית שלי גדלה והרגשתי שיש לי שוב שליטה על החיים שלי". הוסיפה ג'ואנה.

 

"אני עדיין ממשיכה להתאמן רק מהבית. במהלך השנה וחצי האחרונות, הוספתי כמה משקולות, ספסל אימון, מוטות עם כמה פלטות, וקופסת קפיצה".


"עכשיו אני צריכה להתעורר שעה לפני כל המשפחה שלי כדי לעשות אימון טוב. אני מוצאת את המוטיבציה שלי מהאמונה שלי והמשפחה שלי. האמונה שלי עוזרת לי למצוא את האיזון וכוח, והמשפחה שלי נותנת לי ההשראה להמשיך לעבוד קשה יותר.