כשהחבר שלך שונא את החברה הכי טובה שלך

כששני האנשים החשובים והקרובים ביותר אליך לא מסתדרים ביניהם, העניין יכול להיות לא נעים עבור כל הצדדים. כמה עצות לניהול העניינים

האנשים שאנחנו אוהבים הם גם ההשתקפויות שלנו. כשמישהו מאספקט אחד של חיינו לא אוהב או מסתדר עם אדם אחר שיקר לנו, אנחנו יכולים להרגיש ממולכדים, כאילו ניאלץ לבחור ביניהם ובין נאמנויות שונות. ישנם מקרים מהם אפשר פשוט להתעלם, אבל מה אפשר לעשות כשבן הזוג שלך, שונא את החברה הכי טובה שלך?

לעשות סדר בדברים
העובדה שמצאת לך בן זוג, לא מחייבת שתאהבו את אותם הדברים, או אנשים. ממש כשם שלא תכריחי אותו לעבור מקפה שחור לתה צמחים, וכשם שלא תשכנעי אותו ששלמה ארצי הוא הזמר הכי טוב שיש, רק מפני שאת חושבת כך, כך תצטרכי להשלים עם העובדה שיש לכם טעמים שונים, ולקבל את השוני הזה ללא תנאים.

לא להעלב
תחושת עלבון היא פיתוי אדיר. היא ממלאת בתחושת חשיבות עצמית, צדקנות ותחושת קורבן שצריך לפייסו. ותרו על העלבון, אלא אם כן ברצונכן להעביר את החיים בעמדה מוחלשת תמידית. כדי להצליח להיישיר מבט אל בעיה, כל בעיה ביחסים, תצטרכי להתמודד בקור רוח ובלי לערב אמוציות מיותרות.

לא מדובר בך
אלא אם כן את חושדת שלבן זוגך יש בעיה ממוקדת עם אספקט באופי שלך, המתגלם ביתר עוצמה אצל החברה הכי טובה שלך – ובזה כדאי לטפל בנפרד, לא מדובר בך. זו לא התקפה על הטעם שלך בבני אדם, החברות שלך כמו המשפחה שלך ובני הזוג שלך, הם לא האקסטנציה שלך בעולם. כדאי לך להוציא את עצמך ואת רגשותייך הפגועים מהמשוואה, כדי למנוע קשיים מיותרים.

רושם ראשוני
אם מראש את חושדת שעשויה להיות בעיית תקשורת בין בן הזוג לחברה, את יכולה לנסות להכין כל אחד מהם בנפרד לפגישה הראשונה, ולא לסמוך על האקסטזה שלך שתצליח להדביק ביניהם. אם למשל הוא פטפטן והיא מאוד שקטה, נסי לרכך כל אחד מהם בנפרד לקראת המפגש. פגישה נוראית ראשונה, יכולה להוות קרקע רעועה לכל מה שיגיע אחר כך, ומוטב לצמצם נזקים מבעוד מועד.

ליישר הדורים
לפעמים רק מאוחר מדי אנחנו מבינים שהתרחש אסון חברתי, ומה שנותר לעשות הוא לתקן את המעוות: נסי לברר מה בדיוק מפריע לבן זוגך בחברה הטובה, ולרמוז בעדינות (עם דגש על: עדינות!), שכדאי לעדן תגובות מסויימות, אולי להימנע משיחות על נושאים מסויימים (פוליטיקה, עמדות מוסריות), ולתת למפגש חדש צ'אנס נוסף.

הפרד ומשול
אם המצב גרוע בין החברה לבן הזוג, אולי כדאי למדר את הפגישות, ולא להתעקש על מפגשים משותפים. סביר להניח שכל אחד מהם יצליח להתמודד עם כמה מילות נימוסין כשהם עונים לטלפון, אבל אולי עדיף שלא לדרוש יותר מזה, אם הם באמת כל כך לא מסתדרים. בסופו של דבר, את לא רוצה להיות המרכז לסכסוכים או כעסים.