מניקור בעשר אצבעות

עם לימון וקצת שמן זית אפשר לוותר על המניקור המקצועי, ולעשות בבית. למדו כיצד לטפל בכוחות עצמכם בציפורניים, במרפקים ובכפות הידיים

גם הידיים והציפורניים זקוקות לפעמים לטיפול עדין ומקצועי. לשם כך ניתן להיעזר במוצרים ביתיים כדי להעניק לאזורים הללו שבגוף טיפול מרענן. טיפול בלימון ושמן זית, למשל, יבטיח ציפורניים לבנות, בהירות ואחידות ללא כתמים ועור ידיים רך.

לצורך הטיפול יש ליצור תמצית מעורבת של מיץ מלימון שלם וחצי כוס שמן זית. מחממים את התערובת במיקרוגל במשך 10-15 שניות. טובלים ציפורניים נקיות מלק בתערובת. בזמן הטבילה חשוב להקפיד שהציפורניים תהיינה מכוסות בנוזל התערובת. כדאי לעסות את הציפורניים בזמן ההשרייה כדי לוודא את ספיגת החומר. לאחר כרבע שעה ניתן להוציא את הציפורניים מההשרייה. מומלץ לחזור על הטיפול אחת לשבוע.

לאחר טיפול ההשרייה מומלץ למרוח מחזק ציפורניים למשל שבוע. מחזק הציפורניים מכיל חומרים פעילים מרוכזים ולכן יש לוודא שמורחים אותו רק על שטח הציפורן ולא על העור הסמוך לה.

להשלמת טיפול הציפורניים ניתן לטפח גם את כפות הידיים. זאת נעשה על ידי מריחת קרם ידיים עשיר בכמות נדיבה. נעסה את כפות הידיים עד לספיגה חלקית של הקרם ונקפיד שתישאר שכבת קרם שלא נספג. על העור הרווי קרם נעטה כפפות בד. נותיר את הכפפות על הידיים לאורך שינת הלילה ונסיר אותן בבוקר לאחר היקיצה.

ועוד טיפ להבהרת מרפקים שחורים ולריכוך עור המפרקים:
לטבול את המרפקים בתוך חצי לימון משך 10 דקות. הלימון ניחן בתכונת הבהרה ומסוגל להבהיר מרפקים שחורים ולרכך את העור הקשה שסביבם.