תאכלי פחמימה, נשמה

המאבק הנצחי של הסלבז במשקלן העודף מפיל עוד ועוד חללים. מלייזה ועד בריטני, מ-50 ועד 150 קילו. לגזור, לשמור ולהתחיל לספור קלוריות

ההבדל היחיד בין השמנה של סלבריטאי להשמנה של אלמוני, מלבד התיעוד האינסופי בעיתונים צהובים וצהובים פחות, הוא הכסף שסלבריטאים יכולים לזרוק על מיני דיאטות שונות ומשונות ומדריכי כושר אישיים. עד כאן החדשות הרעות. החדשות הטובות הן שמסתבר שכולם מרזים בערך באותה צורה. מאמנים אישיים או לא, כסף או לא, הסוד הוא פשוט: הרבה סיגריות והרבה קפה. לא פחות, לא יותר.

סקס, סמים ועוגות שוקולד

לייזה מינלי החלה לשחק ולשיר בגיל 3, ומלבד הפסקות מתודיות פה ושם כדי להתאשפז מכל מיני התמכרויות, או כדי להתחתן עם כל מיני גברים שמזכירים לה את אביה, היא משחקת ושרה עד היום. השנה חגגה את שנתה ה-60, והיא אחת הבדרניות היחידות שזכו בכל ארבעת פרסי הבידור החשובים בעולם – אוסקר, גראמי, טוני ואמי. הפרסום הרב לו זכתה, בשילוב עם השמחה לאיד הטבעית של כל בחורה נורמלית שרואה שמישהי אחרת השמינה, גורמים לכל מדור רכילות לשלם אקסטרה על סיפורי הדיאטה הכושלים והתכופים של לייזה.

החדשות האחרונות על בעיות המשקל של מינלי פרצו כשדיוויד גסט, גרוש טרי מס' 4 ומפיק על, הוכיח בחודש מרץ האחרון שכשבא לו הוא גם יכול להיות מניאק על. גסט נשאל אם ראה את הופעתה של אשתו אצל לארי קינג לאחרונה, ובפרץ של טוב לב השיב: "כן, ראיתי את זה... היא אוכלת טוב, אה?" גסט, שנראה בעצמו כבחור שלא יזיק לו להוריד כמה סנטרים, זכה לקריאות בוז מהקהל ומיד שינה נושא.

בעיותיה של לייזה עם משקל לא התחילו במרץ האחרון. מזה 30 שנה נאבקת הדיווה המזמרת בהתמכרות לאלכוהול, סמים וגבינות 30%. שדים של דיכאון ואובססיה הקיפו אותה עוד מילדותה: היא היתה בת 5 כשהוריה התגרשו, בת 18 כשדודתה התאבדה, ובת 23 כשאמה, ג'ודי גרלנד האגדית, החליטה לקחת מנת יתר של כדורים ולפרוש, הפעם לצמיתות. לייזה מינלי נולדה בבית של כוכבים, גדלה על סטים של סרטים, בילתה שעות רבות ומהנות בהסנפת קוקאין עם אנדי וורהול, ויצאה ונכנסה ממוסדות שיקום פעמיים בשבוע.

הקוקאין והאלכוהול גרמו למינלי להעלאות ולהוריד משקל בקצב שהצליח לבלבל אפילו רכילאים ותיקים. בשנת 2000 החליטה לייזה, בגרסה השמנה הפעם, לחרפן את כולם עוד יותר ולעבור יותר מחלות וניתוחים מגדוד של קשישים באחוזת ראשונים. היא עברה שני ניתוחים להחלפת ירך, שלושה ניתוחים בברכיים, וניתוח אחד במיתרי הקול.

במאי 2000, לאחר מתקפה אכזרית במיוחד של דלקת פרקים ודלקת ריאות, ביטלה הדיווה 14 הופעות בארה"ב. היא אושפזה בבית חולים ניו-יורקי עם דלקת קרום המוח. הרופאים ייעצו לה לקחת הפסקה מהסמים והאלכוהול ולעבור למרלבורו לייט וחלב דל שומן לכמה שנים. מינלי הקשיבה, הנהנה, ויישמה. מאז הספיקה אמנם לדפוק כמה דרינקים ולהכות, לכאורה, את בעלה האחרון, אבל שמנה היא לא חזרה להיות. כיום היא רזה ונראית נהדר. היא ממלאת אולמות בניו יורק ובלונדון, ומכה גברים רק כשהם מבקשים ממש יפה.

בלונדיני זה משמין

היה היה פעם זוג רוקרים מגניבים, אהודים ומוכשרים: קורט קוביין, סולן להקת נירוונה האגדית וקורטני לאב, סולנית הול הזניחה, ורוב הזמן אשתו. ב-1994, כשקוביין החליט שכדור בראש יכול להיות פתרון טוב לדיכאון, התחילה הידרדרותה הבריאותית של אשתו לתפוס את תשומת הלב התקשורתית. מלבד צריכה מוגברת של סמים ואלכוהול, במיוחד לפני טקסים הוליוודיים אליהם הוזמנה בטעות, שמו לב רכילאי כל העולם למשקלה התופח במהירות.

בקיץ 2005 התוודתה לאב שהיא סופרת קלוריות ומתאמנת עם פמלה אנדרסון. לאחר ששופט בלוס אנג'לס הודיע לה שאם לא תיכנס לתכנית גמילה מסמים ואלכוהול הוא יכניס אותה לכלא, לאב סיפרה שפנתה לאוכל כתחליף. להפתעתה, הסתבר לה שכשפונים לאוכל משמינים. ההשמנה הכניסה את לאב ללחץ, ולאחר מעצר בית של 90 יום, וויתור על שווארמה לטובת גזרים ואימוני כושר יומיים עם פמלה, יצא לאב לאוויר העולם והמצלמות כשהיא רזה ומחייכת.

מאז הספיקה לאב להשמין שוב ולהרזות ברביעית. הקיץ הזה מצאה הסלב הטרחנית שיטה חדשה, שמיליונים בכל העולם גילו כבר מזמן. מעריץ שפנה להחמיא לה על הצנימות ושאל אותה בתמימות איך הצליחה להשיל כל כך הרבה משקל, נענה כך: "זה לא הפילאטיס המ***** ולא ניתוח מ****** לקיצור קיבה. קוראים לזה למות מרעב כי אין לי כסף ללכת למכולת המ******." המעריץ ההמום גמגם בתשובה: "טוב... אה, בכל מקרה, את נראית מצוין".

גם הריונות זה משמין

בלונדינית נוספת שסופגת צחוקים ודחקות לרוב בשל גזרתה המשתנה היא בריטני ספירס. כן ילדה, לא ילדה, כן בהריון, לא בהריון, הסיפור לא כל כך משנה: בריטני היא לא אותה בריטני שהלהיבה מיליוני מחוצ'קנים לפני שנים מעטות בלבד. היום היא חזרה לעצמה, אך החזרה עלתה לה בבריאות והרבה פוטושופ.

בעיות המשקל של הבריטני החלו ב-2004. אתר המתמחה בפחמימות (כן, יש אתר כזה), דיווח באותה שנה כי בפקודתה של הבלונדה הבלתי נלאית, תמונות הפרומו של סיבוב ההופעות שלה נערכו בכדי לגרום לה להיראות פחות, איך נגיד את זה בעדינות, דבה. המאמן האישי שלה הסביר כי החיבה של בריטני למאכלים עתירי הפחמימות של אמה ולרוטב הברביקיו של סבתה, הם האשמים בעלייה שלה במשקל. "גורמים המקורבים לבריטני", כמו שבריטני אוהבת לקרוא לעצמה לפעמים, דיווחו כי דווקא הפרידה שלה מהחבר היא האחראית.

שנתיים ושני הריונות לאחר מכן, בריטני שוב רזה: היא השילה 18 קילו ממשקלה. הסוד שלה, לפי שמועות עיקשות בעיתונים צהובים במיוחד, הוא גלולות הרזיה. הגורמים המקורבים מכחישים, כמובן. הם גם לא מאשרים שבריטני חיה על רד בול, קפה ו-2 קופסאות סיגריה ליום, אבל כנראה שזה מה שקורה.