המסע לעבר הנעל הנחשקת. סקס והעיר הגדולה
המסע לעבר הנעל הנחשקת. סקס והעיר הגדולה
,מתוך הסדרה

תופעה: חותכים אצבעות בשביל נעליים קטנות

ניתוחי כפות רגליים שמטרתם להשתחל בנחת אל תוך זוג נעלי עקב קטנים הולכים ומתפשטים בעולם. אז נכון שנעליים צרות וקטנות הם פריט נחשק, אבל האם זה מצדיקה קיצוץ אצבעות? בואו להחליט בעצמכם

נכון שאחד הפטישים הכי גדולים אצל נשים בעולם האופנה הוא נעליים. רצוי שהם יהיו מצוידים בעקבי סטילטו, רצוי שפיץ או פיפ טואו, עם רצועה, בלי רצועה - והאפשרויות כמעט בלתי נגמרות. אבל מה אם הרגליים שלכן גדולות מדי? או שיש עצם בולטת? או שאוי, הבוהנים שלכן לא ממש מחוטבות? הפיתרון המהיר והשפוי הוא לקנות נעליים גדולות. זה הפחות שפוי יהיה לדחוק את הרגליים לנעל בשתי מידות קטנה מהמידה שלכן. אבל עכשיו יש פיתרון קיצוני ושנוי במחלוקת - מדובר על פתרון דרסטי שנקרא: ניתוח סינדרלה.

 

בשנים האחרונות הולכים ונעשים פופלרים מגוון של הליכים קוסמטיים חדשים שכאמור, שנויים במחלוקת - ההלכים מיועדים לשנות את הצורה והגודל של כפות הרגליים של נשים כדי לשפר את המראה שלהן ואולי מזעזע יותר: לגרום להם להיות מותאמים לנעליים אופנתיות. ניתוחים כמו קיצור או הארכת הבהונות, שיוף העצם להסרת גושים ובליטות מכוערים ואפילו שאיבת שומן מהבוהן הפכו פופלרים בשנים האחרונות בארה"ב. לאחרונה הגיעו הניתוחים גם לברטניה, והמרפאות מנצלות את הכמיהה של נשים לכפות רגליים מושלמות.

 

 

 

כולן רוצות נעליים כמו של קרי ברדשאו

 

"העקבים הקטלניים של קרי ברדשאו בסקס והעיר הגדולה תרמו רבות לפופולאריות של הטיפולים האלו" אומר ד"ר ג'ייסון הרגרייב, יועץ לפודיאטריה, (טיפול בבעיות כף הרגל) במרכז לניתוחים קוסמטים ברגליים. ניתוח קוסמטי בכף הרגל הוא מגמה שהולכת וגוברת במהירות, היא מונעת מהנעליים האופנתיות בסדרה הזוהרת.

 

"העקבים נתפסים כאקססורי נחשק וזוהר ואי היכולת לנעול אותן יכולה להיות מדכאת. כל המטופלות שלי אומרות שהן כמהות לנעול נעלי פיפ טואו שפתוחות וחושפות את הבהונות, אבל הן לא יכולות מכיוון שהן שונאות את כפות הרגליים שלהן".

 

 

 

אקססורי נחשק. נעליים של קרי ברדשאו
 

אקססורי נחשק. נעליים של קרי ברדשאו(מתוך הסדרה)

 

סינדרלות הזהרו מניתוחי רגליים


במקרים רבים הן היו מסתירות את העניין אפילו מהבעלים שלהן אבל היום ישנם פרוצדורות זמינות בבריטניה כך שרבות קופצות על האפשרות. רופאים רבים פחות מתלהבים מהטרנד, מנתחים אורטופדים מזהירים כי ניתוח כף הרגל הוא פולשני, כרוך בחיתוך אצבעות פתוח, ניסור העצמוץ לשניים וחיבורם מחדש - כך שהפוטנציאל לסיבוכים גדול, כולל כאבים קבועים ותנועה מוגבלת.

 

למרות זאת נשים רבות סיפרו לדיילי מייל על הניתוח שעשו והודו שהן אינן מצטערות אלא להפך: "הרגליים שלי היו ענקיות מה שגרם לנעליים להראות מגושמות", סיפרה פאולינה צרליקובסקה (30), "הייתי דוחסת את כפות הרגליים לנעליים שקטנות עלי בשתי מידות כך שהאצבעות שלי תמיד כאבו והיו מלאות יבלות, ידעתי שמה שאני עושה רק מדרדר את המצב אבללא יכולתי לנעול נעליים גדולות ומכוערות. אני עובדת בתעשיית היופי, רוב היום אני מסתכלת על כפות רגליים של אנשים, מה שהפך את המצב לבלתי נסבל עוד יותר". " לאחר הניתוח היא מרוצה למרות הקשיים ולמרות הצלקות הקטנות וההחלמה הארוכה הרגליים שלה קטנות יותר.

 

 

 

כפות הרגליים של פאולינה. לפני
 

כפות הרגליים של פאולינה. לפני(מסך - dailymail.co.uk)

 

 

ואחרי
 

ואחרי(מסך - dailymail.co.uk)

 

לפעמים זה לא נגמר בנשף ונעלי זכוכית

 

רופאים רבים פחות מתלהבים מהטרנד, מנתחים אורטופדים מזהירים כי ניתוח כף הרגל הוא פולשני , כרוך בחיתוך אצבעות פתוח, ניסור העצמוץ לשניים וחיבורם מחדש - כך שהפוטנציאל לסיבוכים גדול, כולל כאבים קבועים ותנועה מוגבלת. אנדריאה סוט, מנתח כף רגל וקרסול ויעץ אורטופדי בבית חולים בברטניה אומר מנתחים יבצעו ניתוח בכף רגל רק על מנת לתקן עוותים חמורים, אנחנו לא תומכים בסוג כזה של ניתוח מסיבות קוסמטיות בלבד בשל הסיכונים שהוא נושא. במקרים קיצוניים יתכנו גם קרישי דם מסכני חיים. גם כשהניתוח מוצלח זה כרוך בהחלמה ארוכה בשום אופן לא הייתי ממליץ על כך אלא אם כן זה לגמרי הכרחי.

 

ואכן ישנם מקרים שנגמרים אחרת כמו זה של דניאל סנדלר בת 37, שסיפרה לדיילי מייל שהמנתח שלה כנראה כל כך התמקד בצורה והאסטטיקה של כפות הרגליים במהלך הניתוח עד שלא הקפיד מספיק על שימור התפקוד שלהן. ההחלמה היתה מכאיבה מאוד, עד כדי כך שהיא לא יכלה לעבוד במשך חצי שנה, ובמשך שנה היא נאלצה ללכת עם כפכפים משום שלא הצליחה לנעול נעליים. היום היא במידה הנכונה לנעלי עקב קטנות וקוקניות אך זה לא רלוונטי - היא לא יכולה לכופף את האצבעות והרגליים תמיד נוקשות. הרגליים שלה כואבות ממה שהיו לפני הניתוח ועקבים לוהטים? זה מחוץ לחשבון. "אנשים צריכים לחשוב יותר בזהירות לפני שהם קופצים לניתוח כזה למטרות יופי בלבד" היא מזהירה.

 

 

 

החלמה ארוכה וכואבת
 

החלמה ארוכה וכואבת(מסך - dailymail.co.uk)

 

 

לא תמיד נגמר טוב. אי אפשר לכופף את האצבעות
 

לא תמיד נגמר טוב. אי אפשר לכופף את האצבעות(מסך - dailymail.co.uk)

 

יש עוד אפשרויות

 

שלי סתת-קומבור מעצבת ובעלים של מותג CoupleOf מכירה את התופעות היטב. "הרבה נשים מתעניינות רק במראה שיהיה אסתטי ומעודן, לא חשוב אם זה נוח או בריא, הן מתעקשות לקנות מידה קטנה גם אם הן סובלות והנעל קטנה ומכאיבה להן - אז מכאן מתחיל העניין".

 

סתת קומבור מספרת שהרבה נשים מגיעות לחנויות עם כף רגל מעוותת כתוצאה של הליכה של שנים עם נעלי עקב צרות וגבוהות שגרמו לעיוות כף הרגל, עצם בולטת או בלוטות על הזרת שנוצרות מנעליים צרות שמכווצות את האצבעות וכו'. "אבל ישנן נשים, גם צעירות מאוד, שפשוט רוצות להתאים את כף הרגל שלהן להליכה עם נעלי עקב אפילו כשמבנה כף הרגל שלהן לא מאפשר זאת", היא מספרת, "לשם כך הן מקצרות את הבהונות, מורידות את העצם בצד כף הרגל ו"מעצבות" מחדש את האצבעות. ומול כל אלו ישנן נשים  שמשלימות עם הטבע ולא נוגעות בכף הרגל שלהן ואף לא לחוצות מהמראה החיצוני ,מה שנקרא ,זורמות, גם עם סנדלים שהעצם בולטת".

 

"אני מכירה נשים שעברו את הניתוח לחיתוך העצם שיידוע כניתוח קשה מלווה בהחלמה ארוכה מאוד וכואבת, הן מחוייבות ללכת תקופה ארוכה מאוד עם נעליים וסנדלים בגובה עקב עד 4 סמ בלבד ולכן עדיין מוגבלות בבחירת הנעל".

 

 

 

אכן נעליים  נחשקות. אבל לא חייבים לחתוך אצבעות
 

אכן נעליים נחשקות. אבל לא חייבים לחתוך אצבעות(יחצ CoupleOf)

 

"יש הרבה אפשרויות ופתרונות הרבה יותר ידידותיים, כשאנחנו ניגשים לעצב קולקציה יש אצלנו רובריקה שנקראת 'לאלו עם העצם', אנחנו מעצבים אימומים רחבים וגזרות שמסתירות אותה בלי להכאיב וליצור עליה לחץ. גם טווח המידות בהתאם - יש גם מידות גדולות. גם בעולם האיבזור לכף הרגל ניתנו פתרונות של כריות וחבקים למינהן מסיליקון".

 

"אנחנו מאוד נהנות להיות ה"חושפות", מסכמת סתת-קומבור, "הכוונה היא כשלקוחה נכנסת ולא מוכנה להראות את האצבעות מתוך חוסר בטחון שהן לא יפות, אנחנו משתדלות לשכנע אותה שהיא יכולה לחשוף אותן ולהרגיש נוח ובטוחה בעצמה".

 

 

 

המעצבים מתחשבים במבנה כפות רגליים
 

המעצבים מתחשבים במבנה כפות רגליים(יחצ CoupleOf)