יחסים – למה אני מפחדת שהוא ילך?

מוצאים את עצמכם מצוטטים לשיחות של בן הזוג, עוקבים אחריו או בטוחים שהוא הולך לעזוב אתכם כל רגע? יכול מאוד להיות שיש לכם בעיית אמון שעלולה להחמיר. זה בדיוק הזמן לעשות בדק בית מהיכן הקנאה מגיעה

את מוצאת את עצמך חשדנית כל הזמן, משתגעת מרוב דאגה, האם הוא דיבר איתה? אולי הוא התכתב איתה? הרי הוא הבטיח לי שאין ביניהם כלום, אז למה את כל הזמן בחששות? האם אני יכולה לסמוך על בעלי?

 

לא מעטים הזוגות, שלפחות לאחד מהם יש בעיה של אמון בבן זוג השני. זהו אחד המרכיבים אשר מערערים ועלולים לפגוע בזוגיות. אם גם אתם חסרי אמון בבני הזוג, נסו קודם להבין מה הוביל אתכם לכך. האם מדובר בחוויה מהעבר, בדימוי עצמי נמוך, בקשר שנולד מתוך ספק או בחוסר תקשורת.

 

 

חוויה מהעבר

 

חוויה מהעבר היא אחת הסיבות השכיחות לבעיית אמון עם בן הזוג, היא יכולה להגיע אפילו מהילדות שלנו. אנשים אשר חוו בעבר בגידה, או נטישה, יכולים להשליך את החוויה שחוו בעבר לקשר הזוגי הנוכחי, ואף ליצור צפייה שהגלגל יחזור על עצמו, והם יחוו את הבגידה והנטישה שוב. על כן הם יוצרים לעצמם מנגנון של חשדנות ותלות יתר בבני זוגם.

 

 

קשר מתוך ספק

 

משפטים כמו: "הוא התחתן איתי רק בגלל שההורים לחצו", או "הוא התחתן איתי כי האקסית שלו לא הייתה פנויה", או "היא התחתנה איתי בגלל שהייתה בהריון", הם משפטים שמעידים על ספק. אלו משפטים שמעידים על האמונה שבן הזוג נכנס לקשר הזוגי ולחיי הנישואין לא מתוך שלמות, ומוכנות מלאה אלא כביכול מחוסר ברירה, ויוצרים תחושה של ספק לקשר, ספק אם הקשר יצליח וספק אם "היא תישאר איתי".

 

כאשר אדם נמצא בתחושה של ספק, ישנו פחד שנולד מזה והוא הפחד להיפגע, ועל כן אותו אדם נהפך להיות חשדן בכל דבר, מתוך מקום של להקדים את המאוחר, ולהתכונן לבאות.

 

דימוי עצמי נמוך

 

אנשים בעלי דימוי עצמי נמוך, בעיקר דימוי גוף, נוטים לא להעריך את עצמם נכון, וחשים לא מעט פעמים, כי בני הזוג שלהם לא נמשכים אליהם. הם עלולים לחשוב שהם אינם מספקים את בני הזוג, ולא עונים על הציפיות שלהם, ולכן בני הזוג יכולים למצוא אנשים מושכים יותר. בכך מתפתחות חששות כלפי בני הזוג ויתר חשדנות.

 

קצר בתקשורת

 

גם חוסר תקשורת בין בני הזוג עלול ליצור חשדנות. כאשר אני לא פתוח עם הבת זוג שלי או מסתיר ממנה דברים על מנת לא לפגוע בה, אני עלול ליצור אפילו לא במתכוון, תחושה שיש סיבה לכך שאני מסתיר מידע מסוים, וזה עלול להתפתח לחוסר אמון שלנו בן הזוג שלנו.

 

זהו את הסממנים וטפלו בהם

 

זיהיתם את אחד הגורמים האלה בזוגיות שלכם? גורמים אלו יוצרים ריחוק אחד מהשני, פוגעים בקשר הזוגי, ובעיקר פוגעים בכם. חשוב להתמודד איתם על מנת להוביל את עצמכם ואת הקשר הזוגי שלכם למקום טוב יותר. ראשית, אני ממליצה לבחון את דפוסי ההתנהגות שלכם. למשל, שימו לב, האם אתם עוקבים אחרי הבן זוג? האם אתם רבים איתו לעתים קרובות ומה התדירות שבה אתם רבים בגלל חשדנות באחר?

 

הצעד הבא הוא להתחיל לייצר תקשורת פתוחה המבוססת על הקשבה. דברו על מה שמדאיג אתכם ושתפו את בן הזוג.

במקביל, חשוב שתחזקו אחד את השני, על מנת לבנות דימוי עצמי טוב יותר. זהו גורמים אחרים בהם אתם טובים וחזקו אותם בעצמכם. ולבסוף, במצבים מסוימים חשוב לפנות לקבלת ייעוץ ועזרה, בין אם אישיים ובין אם זוגיים.

 

 

בהצלחה

 

חפצי מידלש היא יועצת משפחתית וזוגית m.a ומאמנת אישית המתמחה בהפרעות קשב. לעמוד של חפצי.

 

רוצים למצוא אהבה? היכנסו עכשיו לאתר ההיכרויות של נענע10