BETA

סלבס שלא מודאגים מהפרש הגילאים

16 שנים הפרידו בין טום קרוז וקייטי הולמס, 25 שנה מפרידות בין קתרין זיטה ג'ונס ומייקל דאגלס. מה מושך את הכוכבים האלה אחד אל השני ומה היתרונות והחסרונות עבור שני בני הזוג ממערכת יחסים עם הפרש גילאים גדול לטובת הגבר?

ריק

כולכם ודאי מכירים את האמרה הידועה לפיה כשאתה מאוהב באמת, גיל הוא רק מספר. זוגות בהן הגבר מבוגר מהאישה בשנתיים, חמש או אפילו עשר שנים נחשבים לנורמליים, אך מה תגידו על פערי גיל של עשרים או שלושים שנה. הכירו זוגות מפורסמים שלא נכנעו למוסכמות החברתיות ומוכיחים לנו שעבורם הגיל הוא באמת רק מספר, אמנם גדול, אבל עדיין רק מספר.

 

"מערכות יחסים של גבר מבוגר עם אישה צעירה הן משהו שקיים כבר שנים רבות", טוענת אביבה פרידמן, מטפלת משפחתית וזוגית. "בחברות פחות מודרניות זו הייתה הדרך של ההורים להבטיח את עתידה הכלכלי של בתם, אך כיום זה נעשה ממקום הרבה פחות קורבני בו הבחורה בוחרת בקשר כזה כדי להשיג יותר עבור עצמה, מבחינה חומרית, חברתית ועסקית".

 

איך מתחילים ביחסים כאלה?

 

"לפעמים יחסים כאלה שבין גברים מבוגרים לנשים צעירות, יכולים להתחיל גם מתוך העובדה כי הנשים הללו רואות בגברים בעלי כוח סוג של דמות אבהית", מסבירה פרידמן. "אם לנשים הללו יש אב שהן אינן מעריכות הן מעבירות באופן בלתי מודע את היחסים עם דמות האב הזו לדמות הגבר המצליח על מנת לפצות עצמן על דמות האב שאיננה. זה מתבטא בקשר בכך שהאישה מצפה מהגבר לספק לה את כל מבוקשה מבלי שתצטרך לדאוג לכך בעצמה, כפי שאב דואג לילדתו. בתמורה כמובן היא צריכה לעמוד לרשותו ולהיות שם בשבילו. לרוב היא תבחר שלא לפתח את הקריירה שלה אלא להסתמך על הגבר מבחינה כלכלית".

 

האם יש בעיות מובהקות בקשר של גבר מבוגר ואישה צעירה?

 

"למרות שמערכת יחסים זו תורמת לאישה בטחון ולגבר פוריות והמשכיות גם בגיל מבוגר, היא אף עלולה לגבות מחיר כבד משני בני הזוג", מסבירה פרידמן. "בטווח הקרוב הגבר מפסיד כי עליו לקיים את חלק ב"עסקה" ולספק לאישה משאבים אך בטווח הארוך האישה תינזק משום שבמרבית המקרים היא לא תפתח את עצמה ואת הקריירה שלה וכשהגבר ייחלש היא נותרת לבד ובתחתית שרשרת המזון. קשר כזה יכול גם להוביל לריבים משפחתיים בין האישה החדשה לילדיו של הגבר מנישואין קודמים על ירושה והמשך העסק, מה שעלול לגרום למתח רב בתוך המשפחה".

 

הנה כמה זוגות הוליוודיים שהצליחו להחזיק את מערכת היחסים למרות פער הגילאים:

מרי קייט אולסן ואוליבייה סרקוזי | הפרש גילאים: 16

מרי קייט אולסן כוכבת "צער גידול בנות" עברה בדיוק את אותו תהליך שעוברות אלילות נוער למיניהן. היא זנחה את דימוי המאמי האולטימטיבי עבור תדמית בוגרת והרבה פחות נאיבית של אשת עסקים ממולחת. במסגרת התהליך היא הקימה חברת הלבשה תחתונה יחד עם אחותה המפורסמת לא פחות והחלה לצאת בשנה האחרונה עם אוליבייה סרקוזי, איש עסקים צרפתי בן 42 שהוא גם אחיו למחצה של נשיא צרפת לשעבר, המבוגר ממנה ב-16 שנה. אם חשבתם שמדובר רק ברומן חולף שיתנדף מן העולם בדיוק באותה המהירות בה החל,  אתם כנראה טועים. באוגוסט האחרון החלו שמועות שבני הזוג מתכוונים לעבור לגור ביחד בבית עתיק באיסט וילג' בניו יורק, אותו רכש סרקוזי ב- 6.25  מיליון דולר.

 

קתרין זיטה ג'ונס ומייקל דאגלס | הפרש גילאים: 25

כבעלת מוניטין של יוצאת עם גברים מבוגרים סדרתית ולאחר שניהלה כבר מערכות יחסים מתוקשרות עם המפיק ניק האם והזמר מיק האקנל (הגדולים ממנה ב-11 ו-10 שנים בהתאמה), אין זה מפתיע שקתרין זיטה ג'ונס (43) תפסה בחכתה את אחד הגברים המבוגרים והנחשקים ביותר בהוליווד - מייקל דאגלס (68). אמנם בין השניים יש פער של 25 שנים ולדאגלס יש גם ילד כמעט בגילה של זיטה ג'ונס מנישואים קודמים, אך כל זה לא הפריע למערכת היחסים הזוגית הזו שנמשכת כבר יותר מעשור (טפו, טפו, טפו) מאז שנת 2000. בראיון למגזין details magazine בשנת 1999 סיפרה זיטה ג'ונס שהיא יוצאת עם גברים מבוגרים בגלל הידע שלהם, אך כנראה שזה לא הדבר היחיד שמשך אותה לדאגלס, שכן הונם המוערך של הזוג הינו 170 מיליון ליש"ט, ובעת גירושין היא אף צפויה לקצור מתוכו 2.8 מיליון ליש"ט לכל שנת נישואין (בחישוב מהיר היא צברה בינתיים 36 מיליון ליש"ט).

 

קליסטה פלוקהארט והאריסון פורד | הפרש גילאים: 22

למרות הפרש הגילאים העצום בין קליסטה פלוקהארט (47) והאריסון פורד (69) הם נחשבים לאחד מהזוגות היציבים שידעה הוליווד בעשור האחרון. כוכב הקולנוע הענק שכיכב בין היתר בסדרת "מסע בין כוכבים" ובסרטי "אינדיאנה ג'ונס" והרווקה הנצחית "אלי מקביל" נפגשו בטקס גלובוס הזהב בשנת 2002 ומאז הם חולקים מערכת יחסים שניתן רק לקנא בה. לפני כשנתיים הם אף נישאו באחוזה מפוארת בניו מקסיקו ומאז הם מגדלים ביחד את ליאם, בנה המאומץ של פלוקהארט, ואת ארבעת ילדיו של פורד מנישואיו הקודמים. אחת הסיבות המשוערות לכך שלקח לפורד שבע שנים טובות לשאול את השאלה המתבקשת, סובבת סביב עברו הרומנטי שכולל שני קשרי נישואין ארוכים (15 שנה ו-22 שנה) שירדו לטמיון. הפעם הוא, כנראה, באמת מצא את האחת והיחידה. הדבר היחידי שיכול לפגום קצת באידיליה זוהי העובדה כי לפורד בגילו המופלג יש כבר שלושה נכדים, מה שהופך את פלוקהארט לסבתא בגיל יחסית צעיר.

 

וודי אלן וסון יי פרווין | הפרש גילאים: 35

בשונה מהזוגות הקודמים, מה שהופך את מערכת היחסים הזו ללא קונבנציונלית, אינו רק הפרש הגילאים הגדול בין שני בני הזוג אלא גם האופן שבו היא החלה. במאי הסרטים המפורסם וודי אלן (76) פגש את בת זוגתו ב-20 שנים האחרונות סון יי פרווין (41) עוד כשיצא עם אמה המאמצת - השחקנית מיה פארו בשנת 1980. בין השניים נרקם רומן סודי, שהתגלה לפארו ובעקבות כך גם לעולם כולו רק בשנת 1992, כאשר מצאה תמונות עירום של בתה בדירתו של אלן ועזבה אותו. מאז הספיק הזוג לשכוח את הסקנדל, לצאת ביחד חמש שנים, להינשא ואף לאמץ יחד שני ילדים. בראיון בשנה עברה לאחד הצהובונים, טען אלן שכל הסיפור בכלל לא היה סקנדל - הוא התאהב בבחורה שקטנה ממנו ב-35 שנה וזהו אחד הדברים הטובים שקרו לו בחיים.

 

טום קרוז וקייטי הולמס | הפרש גילאים: 16

אצל טום קרוז (49) וקייטי הולמס (33) מערכת היחסים כולה הייתה בנויה על גורם ההפתעה והיא אף נגמרה באותה פתאומיות בה החלה. הם התחילו לצאת, כאשר בשנת 2005 הזמין קרוז את הולמס לפגישה סודית בלוס אנג'לס ובחצי שנה שאחרי הם הספיקו להוציא את מערכת היחסים שלהם מהארון וגם להיכנס להריון. בשנת 2006 הם כבר נישאו. את הקשר שנראה לרוב יציב ומאושר סיימה הולמס ביוני האחרון. כנראה שלהולמס לא הייתה בעיה עם גילו המבוגר יחסית של קרוז או עם פער הגילאים ביניהם שעומד על 16 שנה. מה שהרג את מערכת היחסים ביניהם, לפי השמועות, הייתה דווקא  אמונתו המאוד אובססיבית של קרוז בכת הסיינטולוגיה והפחד של הולמס שהוא ידביק בחיידק הזה גם את בתם המשותפת סורי.

 

>>>זה לא נקרא לבגוד: הכל על יחסים פתוחים

>>>שוברים שיאים: התחתנו 22 פעמים

>>>צפו: פורסקוור בפרסומת לסקס בטוח  

>>>10 דברים שמדאיגים אותך בהכנות לחתונה