מחקר: אלכוהול פוגע במוחן של נשים צעירות

מחקר בריטי חדש מצא כי צריכה מרובה של אלכוהול בקרב נערות, משפיעה לרעה על מוחן ופוגעת באזורים האחראיים על חישובים, נהיגה וחשיבה רציונלית

ריק

טקסט

מחקר חדש מגלה כי צריכה מוגברת של אלכוהול בקרב בני נוער עלולה לגרום לאובדן בזכרון. מסתבר שאלכוהול פוגע בחלק במוח שאחראי על התפיסה המרחבית ועל הזכרון, וכי נערות הן דווקא האוכלוסייה בעלת הסיכון הגבוה ביותר לסבול מאובדן בזכרון, עקב התפתחות מהירה של המוח, כך מגלה המחקר שפורסם ברשת BBC.

 

המחקר נערך בקרב 27 גברים ו-13 נשים שהוגדרו כשתיינים כפייתיים. הגברים במחקר דיווחו כי בערב אחד הם מסוגלים לשתות בקבוק יין שלם או 2 ליטר של בירה, בעוד שהנשים דיווחו כי בערב אחד הן נוהגות לשתות ארבע כוסות יין או ליטר בירה. התוצאות של הנבדקים הללו הושוו לנתונים של 31 גברים ו-24 נשים שלא נוהגים לשתות באופן כפייתי. כל הנבדקים במחקר היו בגילאים 16 עד 19 בלבד.

 

סריקות MRI שנערכו במוחן של המשתתפות הצעירות גילו פעילות מוחית מופחתת אצל אלו שנהגו לשתות אלכוהול באופן קבוע ביחס לנשים שלא צרכו אלכוהול. מסתבר כי האלכוהול השפיע במוחן על אזורים האחראיים על חישובים, נהיגה וחשיבה רציונלית. כמו כן, גם יכולות מחשבה קריטיות יותר נפגמו בעקבות הצריכה המרובה של האלכוהול.

 

לעומת זאת, הסריקה במוחם של המשתתפים הצעירים לא גילתה ממצאים חריפים כל כך, גם בקרב אלו שנוהגים לצרוך כמויות משמעותיות של אלכוהול כל יום. המסקנה של המחקר היא שנשים צעירות נוטות להיות פגיעות יותר להשפעות השליליות של צריכת אלכוהול ביחס לגברים צעירים.

 

מסקנה? הניחו את הבקבוק.

לינקים

מחקר: פייסבוק וטוויטר מכניסים לכושר 

 

מחקר: לעשן גראס זה כמו לאכול צ'יפס

 

מחקר: מגפת ההשמנה החמירה בשנות ה-2000

 

מחקר: בעלי כלבים וחתולים מאושרים יותר

 

מחקר: לגברים קשה לשלב משפחה וקריירה

  

מחקר: גברים רוצים להתחבק, נשים סקס

                     

בחזרה לערוץ לייף סטייל»