מחקר: ילדים לאמהות מעשנות יהפכו לעבריינים

לא מספיק שעישון גורם לנזקים בריאותיים קשים, עכשיו גם מסתבר שהעישון יכול להכניס אתכם לכלא. כך לפי מחקר של אוניברסיטת הארוורד. המחקר היומי

 

זה לא דבר חדש שסיגריות הן דבר מזיק מבחינה בריאותית - לעצמך ולסביבה, אבל עכשיו נמצאה גם השפעה חברתית שלילית של העישון. במחקר שפורסם לאחרונה, נמצא כי לילדים אשר נולדו לאמהות אשר עישנו בזמן ההיריון 20 סיגריות או יותר ליום, יש נטייה להפוך לעברייניים.

 

המחקר שנערך על ידי ביה"ס האמריקאי לבריאות הציבור באוניברסיטת הארוורד, כלל 3700 אמהות וילדים, 33 שנים לאחר הלידה. מממצאי המחקר עולה כי כשליש מהילדים לאמהות שעישנו בזמן ההריון, יהפכו בבגרותם לעבריינים בבגרותם בהשוואה לילדים שאמהותיהן לא עישנו. עוד עולה מהמחקר כי התוצאות לא הושפעו ממין הילוד והיו זהות בין הבנות והבנים. כמו כן התוצאות לא הושפעו מרקע משפחתי ומצבה הנפשי של האם.

 

במהלך המחקר, הסתבר כי לניקוטין יש השפעה ביולוגית שלילית לטווח ארוך על מוחם של תינוקות. אם בעבר נטו לקשר דפוסי התנהגות היפראקטיבית ואימפולסיבית של ילדים לחוסר תשומת לב מצד ההורים כלפי ילדיהם, עכשיו נוספה סיבה נוספת לבעיות הילדים וחלק כנראה נובעות מכך שהאם עישנה בהריון.

 

איך זה עוזר לנו?

 

כידוע, קיימות הוכחות חותכות לכך שהעישון גורם ללידת עוברים בתת משקל או מתים, בעיות טמפרמנטיות קשות והתנהגות אנטי חברתית בקרב מתבגרים וללא כל ספק, העישון גם פוגע בבריאותה של האישה. מה עוד אנחנו צריכים לגלות על העישון, כדי להימנע ממנו? זה כבר תלוי בנו.

לינקים

מחקר: אנשים יפים הם גם חכמים יותר

 

מחקר: בעלי אייפון? יש לכם יותר פרטנרים במיטה 

 

מחקר: מה נשים אוהבות במיטה? 

 

בחזרה לערוץ אופנה ולייף סטייל>>