צעצוע של סיפוק

צעצועי מין מגבירים את הקירבה והאינטימיות בזוגיות, למרות זאת הרבה אנשים עדיין חוששים להשתמש בהם ואף רואים בכך איום. הסקסולוגית נאוה לרנר מנפצת מיתוסים

פסקה חדשה

לא תמיד היה קל כל כך להשיג אביזרי מין. היתה זו משימה קשה ביותר במיוחד לנשים, ודאי בעידן שקדם לאינטרנט. היום זה קל, כמעט פשוט, ועדיין אני עדה למבוכה רבה בנושא רכישת צעצועי סקס. השאלות הנפוצות ביותר קשורות באיך יגיב הפרטנר, האם יחוש מאויים ועד לשאלה "בשביל מה צריך את זה, אני לא מספק/ת אותך?". 

פסקה חדשה

מדי פעם נשים מספרות שהם פגשו גבר עם חוש הומור, ששאל אותן איך הן מגיעות לסיפוק מיני שלא עם ויברטור. יש סיבות רבות וטובות לשימוש שוטף בצעצועים האלה, ולכל בעלי/ות ראש פתוח המאמר הזה הוא הסיפור שלכם. צעצועי מין מתבלים את חיי המין ומוסיפים טעם של הרפתקנות לסקס, ובכלל כדאי להימנע מלהגיע לאותו שיעמום אלא להכניס הרפתקאות לזוגיות המינית עוד הרבה לפני שמרגישים את השעמום. 


אני שומעת מאנשים המגיעים אלי לטיפול על הסיבות הנפוצות המונעות מהם שימוש באביזרי מין. לרוב, הם רוצים לנסות, אבל הבושה משתקת אותם ומונעת מהם פעולה. ישנם גברים ונשים שכבר יש ברשותם צעצועים והיו רוצים לשתף את הפרטנר אך חוששים שייעלב, ויש כאלה שעשו את הצעד נתקלו בתגובה שלילית ומסתייגת מהיוזמה.

 

והעיקר לא לפחד כלל

אני טוענת שזה אפשרי, ואפילו מומלץ להכניס צעצועי מין אל תוך הקשר המיני. ראשית אין ויכוח על כך שהאורגזמה הנשית מחבבת צעצועים ואצל מרבית הנשים-  חזקה יותר, ארוכה יותר, ולכן גם "איכותית" יותר מאורגזמה ללא צעצוע. שנית, זוגות רבים משתעממים יחסית מהר משגרת חיי המין שלהם. צעצועי מין מוסיפים טעם נוסף לקשר המיני ועוזרים ללא ספק לסקס להישאר מעניין ומרגש. שימוש משותף בצעצוע ופיתוח משחקים מגוונים עם הצעצועים מאפשר צחוקים ואינטימיות כל פעם מחדש.


החוק הבסיסי בסקס טוב, הוא להשתדל כל פעם לשנות או לחדש אלמנט אחד בסקס ביניכם. כך לעולם לא תשתעממו! סיבה טובה נוספת, נוגעת בעיקר לנשים המתקשות להגיע לאורגזמה, וזקוקות לגירוי ממושך, ישיר, וחזק יותר של הדגדגן. לפעמים קשה למצוא תנוחה שתאפשר גם גירוי של הדגדגן בזמן חדירה ולכן הצעצוע או הויברטור יעיל ביותר כך שהאישה תוכל להגיע לאורגזמה. גם לגבר הזקוק לגירוי נוסף על מנת שיוכל לשמור על זקפה, הצעצוע המתאים יועיל ביותר.

פסקה חדשה

למרות שנימוקיי משכנעים, למען אנשים מסויימים הם לא משכנעים מספיק. אנשים רגישים לחידושים ולכן לא רצוי להפתיע בתחום הזה. ודאי שישנם גם מי שעדיין רואים שימוש בצעצועי מין בעיניים שליליות, בדיוק כמו שישנם עקרות בית, עורכי דין, רואי חשבון, נהגי אוטובוס ומורות המשתמשים בצעצועי מין. השימוש בוויברטור אינו גורם לך להיות "מוזר", אלא גורם לך לאורגזמה אדירה. אם לפרטנר שלכם יש הסתייגויות בנושא, דברו על זה ועשו סיבוב משותף באינטרנט לראות עד כמה הנושא הזה נפוץ ומקובל.  

פסקה חדשה

לאלה מכם הרואים את הצעצועים האלה כמיועדים רק לשימוש אישי אני שמחה לספר על האפשרות לשתף את הפרטנר במשחק. שימוש באביזרים כאלה אינו מצביע על ליקוי בקשר, נהפוך הוא, שימוש באביזרים מראה על פתיחות, אינטימיות, נוחות, אמון וביטחון הדדי.

לא מעט מטופלים בקליניקה שלי מציינים את דאגתם מכך שהפרטנר ירגיש לקוי או לא מספק אם הם יביאו לחדר המיטות צעצוע סקסי.  מובן שדילדו רוטט בגודל בלתי סביר שעוזר להגיע לאורגזמה כל פעם כמו שעון -  יכול ליצור מתח ואף לעורר קנאה, ונכון שצעצוע יכול לספק אורגזמות אחת אחרי השנייה. אבל הצעצוע אינו יכול לחבק, לשוחח, ואינו יכול להחליף מאהב בשר ודם. אם הפרטנר שלכם מביע התנגדות או קנאה, הדרך לעבור מחסום זה הוא בתקשורת גלויה. רק לדבר לדבר לדבר ועוד לדבר.

פסקה חדשה

שמעתי טענות שצעצועי מין יכולים להוות סכנה בריאותית. האמת היא בדיוק ההפך. לדוגמא: נשים במנופאוזה המשתמשות בדילדו ישמרו על גמישות של הוואגינה. בנוסף שימוש בוויברטור עוזר לנשים רבות להגיע לאורגזמה. כל קשר חיובי עם הגוף שלנו הוא חיוני לגוף בריא. המודעות למצב הגוף ולבריאות הגוף היא המנחה גם במיניות שלנו. התירוץ הנדוש ביותר נגד שימוש בצעצועי מין הוא שהזוגיות אינה צריכה תוספות כיוון שהיא יציבה ומבוססת. אדגיש שוב: שימוש בצעצועי מין יכול רק לחזק קשר חזק. לא תמיד שימוש בצעצועים הוא צורך, אלא רצון לנסות דברים חדשים שלאורך זמן יכולים למנוע שעמום במיטה.

פסקה חדשה

 

ברגע שתגיעו להסכמה בעניין הכנסת צעצועי סקס אל הקשר המיני שלכם, זכרו כמה דברים חשובים:

  • קחו צעדים קטנים ועדינים, לאט לאט. התחילו בדילדו קטן או בוויברטור קטן והשאירו את  הרתמה מעור לשלבים הבאים.
  • בהתחלה היו עדינים מלטפים ותומכים. מאוחר יותר כששניכם תתרגלו לעולם האדיר והפורה של צעצועי מין תוכלו להוסיף כל פעם עוד צעצוע עד שתצברו אוצר פרטי.
  • זכרו לתקשר ולבדוק עם הפרטנר מרגיש/ה טוב ונוח עם החוויות החדשות.  ברגע שהפרטנר לא מרגיש/ה טוב בסיטואציה, עצרו ונסו דברים אחרים.
  • השימוש בחומר סיכה חשוב במיוחד עם צעצועי מין, אפילו חשוב מאד. לכן דאגו שיהיה חומר סיכה בהישג יד.
  • הישארו גמישים ורגישים לקורה סביבכם.  אם רכשתם צעצוע לא מתאים, אל תתעקשו - שימו אותו בצד ועברו הלאה. מכיוון שאי אפשר לנסות את הצעצועים בחנות קיימת אפשרות לאכזבה או חוסר התאמה. לא נורא. אולי בעתיד כן יתאים לכם אותו צעצוע, כרגע חשוב הרגע וההנאה המידית.
  • ולסיום - היו סבלנים.  גם אם ישנה הסכמה למשחק בצעצועים זה לא אומר שאחד מכם לא יכול לשנות את דעתו/ה באמצע הסקס. היו סבלנים ונסו שוב בפעם אחרת. לפעמים דברים חדשים דורשים יותר זמן, אך גם לציפייה ולהמתנה יש ערך רב.   

זוגיות היא שותפות, ואת ההחלטות בתחום הזה עושים ביחד כזוג. כשקיים אמון הדדי הכנסת שינויים וחידושים מצליחים בגדול ושיתוף פעולה בחוויה החדשה מקדם את הקירבה והאמון  הזוגי. 
נאוה לרנר יועצת למיניות, בעלת תואר שני במיניות האדם מאוניברסיטת סן פרנסיסקו.