היצירתיות יוצאת לאור

חנוכייה מסורתית זה פאסה, קבלו את הדור החדש והמעוצב של החנוכיות. <BR>נר לי מעוצב להפליא

רואים את האור? לא זה שמביא לגאולה, כי אם זה של החג הבא עלינו לטובה. הלביבות המטגנות במחבת ממלאות את הבית בריח של מסורת, הריבה ניגרת מסופגנייה טרייה שמשמחת לבב אנוש, מזמורי החג מושרים מלוא גרון ואור גדול נשקף מבעד כל חלון. השחקנית הראשית של החג זוכה השנה לתשומת לב ייחודית ומעניינת, כאשר החנוכיות מבקשות להכניס רוח מעוצבת של חג למשפחה.

חנוכייה ישראלית

נאמר כי הישראלי הצבר נוטע שורשים, מתחבר לטבע, לאדמה ופירותיה. ענת בסנטה, אמנית המעצבת יודאיקה ישראלית, בחרה לשלב בחנוכיות את הרוח ישראלית, המסורת והחזרה למקורות. תחת ידיה, יציקות אלומיניום שעוברות ליטוש ידני הופכות לפריטי אמנות שמישים.
חנוכיית 'צבר', המורכבת מתשעה 'עלים' שונים בגודלם, הינה חנוכייה מודולרית מאלומיניום (368 ש"ח), שתוכל לשנות את פניה בכל טקס הדלקת נרות ולייחד כל ערב משמונת ימי החג. חנוכיית 'החרוב' מעצימה את הפשטות הטבעית שבטבע ומדליקה נר במקומו של כל אחד מגלעיניו של הפרי- באלומיניום (230 ש"ח) או פליז (253 ש"ח). להשיג במרכז עיצוב סוהו, דיזינגוף סנטר ת"א, אוסישקין 29 רמת השרון .

סמלים יהודיים תופסים אף הם מקום בעיצוב החנוכיות. 'הצורפים' מציגים את 'חנוכיית הסמלים', העשויה כסף טהור ומעוטרת בסמלי החג: סביבון, כד השמן, מנורה ורפרודוקציה של שקל ישן עליו מוטבעת מנורת הקודש. הסמלים תלויים על גוף החנוכייה כרביד על צווארה (מיוחד לחג: 1855 ש"ח במקום 2650 ש"ח). 'מנורת מרדינגר' של ה'צורפים' מעוצבת בסגנון ארט-דקו ומציגה אף היא סמל יהודי, כשקניה הם דמויי שופרות (3719 ש"ח) . להשיג בחנויות הצורפים, כשעד סוף דצמבר 25% על חנוכיות, ובכל קנייה של חנוכייה מעל 2500 ש"ח יצורף שעון חול מצופה כסף מתנה.

חנוכייה מתוכשטת במיוחד מציגה רשת תכשיטי AMARO בעיצובה של עירית גופר ששון. החנוכייה מצופה זהב, מעוצבת בהשראת עץ החיים ומעוטרת פרחים, ציפורים, פרפרים, אבני קוראל, טורקיז וסברובסקי (2700 ש"ח, בהזמנה בלבד).

נס פח השמן

חנוכיות השמן מעניקות ניחוח היסטורי של ימי קדם, מבקשות לשלב את האותנטי במודרני.
רשת 'גליליס' מציעה חנוכיות מעוצבות עשויות אבן בזלת, שנחצבו בידי הפסל דוד יסעור ופוסלו תוך שהוא מותיר בהן חלקים מצורתה הטבעית של האבן. חלקיה האחרים של החנוכייה לוטשו ועוצבו ברוח שנות האלפיים, כשהן משלבות פיות זכוכית ופתיליות לשמן (1000-1100 ש"ח). ניתן להשיג ברשת 'גליליס', נמל תל אביב.

גלריה PORT, המתמחה בעיצוב עתיק, מציעה חנוכיית שמן מוכספת, המעוצבת בסגנון המאה ה-18, בשילוב מוטיבים יהודיים של מזרח אירופה (14,000 ש"ח). ניתן להשיג בגלריית PORT, אלפסי 33ת"א.

טוויסט מוקפד, העושה שימוש מפתיע בחומר, הופך את חנוכיית השמן לטובלת בקסם ואשליה. החנוכייה של שחר פלג, מעצב ישראלי רב תחומי, הופכת צורה שטוחה לניצבת. פתיליות השמן הדולקות הופכות למיצג חגיגי ומעניין עת שהלהבות משתקפות ברפלקטור ויוצרות דימוי נוסף של חנוכייה. החנוכייה מגיעה עם פתיליות לכל ימות החג וכן ניתן להשתמש בשמן זית רגיל להדלקתה (295 ש"ח). להשיג במרכז עיצוב סוהו, דיזינגוף סנטר ת"א, אוסישקין 29 רמת השרון.

בשם האומנות

כשיד הדמיון הטובה מתפרעת מתקבלת יצירה אמנותית, ששימוש הלכה למעשה הוא רק חלק מסך מרכיביה. בית העיצוב RUGINE מציג חנוכייה בה השמש הפך שווה בין שווים. הסגנון מודרני והמינימליזם צועק לכל עבר. ניתן להשיג בכסף טהור (9650 ש"ח) ובציפוי זהב 24 קראט בבית העיצוב RUGINR, מונטיפיורי 46, ,ת"א.

קארים ראשיד קורא אף הוא תיגר על המראה המסורתי של פריט היודאיקה. עיצובו הייחודי מציע מטמורפוזה המשווה לחנוכייה מראה צבעוני ובלתי שגרתי בעליל. החנוכייה עשויה סיליקון ומגיעה בצבעים ירוק, ורוד וכתום (319 ש"ח). להשיג במרכז עיצוב סוהו, דיזינגוף סנטר ת"א, אוסישקין 29 רמת השרון .

חנוכייה מקורית וחדשנית במיוחד היא זו שעיצבה מרית מייסלר, אשר הגדירה מחדש את הפריט המסורתי והפליאה לעצב חנוכייה ייחודית העשויה בטון גולמי. תשעת חלקיה של החנוכיה ניתנים לארגון עצמאי של המשתמש. הצבה שונה של חלקיה מעניקה לה מראה וסגנון שונים בכל ערב (700 ש"ח). להשיג במרכז עיצוב סוהו, דיזינגוף סנטר ת"א, אוסישקין 29 רמת השרון .

חזרה לעיצוב