שעה יפה להצלפה

הצלפות והשפלות הן אלמנטים בולטים ביחסי שליטה. גם מוחות ונילים (רגילים) מעלים הקשר מיידי לסצינה בה מישהו אוחז בשוט ומישהו אחר סופג מלקות. שחף ענבר מציגה לפניכם את האות ה' במדריך, הצלפה והשפלה

הצלפות הן האסוציאציה הראשונה שעולה לנו בראש כשאומרים סאדו מאזו. ישר מצטיירת לנו פנטזיה בה מישהי מניפה שוט ומצליפה באחוריו של גבר. מצד שני, במקורות מלקות הן עונש במקרה של עבירה על מצוות שציווין הוא ב'שב ואל תעשה' ('לאו'). העונש הוא שלושים ותשע מלקות על כל מצוות 'לאו' שלא עושים. בקיצור, איך שלא נסתכל על זה, מגיע לו/ה לחטוף.

במקל, בסרגל, מה שבא ליד

הצלפות הן אקט בדס"מי פיזי המצריך ידע מעמיק ואימון רב, אפשר להתאמן על הספות בסלון. קחו את השוט ביד, פתחו חלון שהאבק יצא והפעם, נוותר על שואב האבק. עכשיו, לעבודה. איפה מותר להצליף והיכן לא? אסור להצליף בכל מקום בגוף או חלילה בכל עוצמה שמתחשק. ישנה חלוקה שנקראת 'רמזור ההצלפות' והיא מחלקת את האזורים בגופנו לשלושה צבעים: אדום – אזור אסור להצלפה בשום פנים ואופן, בו תוכלו למצוא איברים כמו הראש והגולגולת, גרון, עורף, עמוד השדרה, בטן עליונה, אזורי המפרקים, גב תחתון, עצם הזנב ואזור הלב. צהוב – הצלפה עדינה או 'מלטפת'. בצהוב אפשר למצוא אזורים כמו השכמות, גב עליון אחורי, חזה ומפשעה. ירוק – לכו על זה. כאן מככבים הישבן, זרועות וכפות הידיים (פרט לאזור המפרק), פולקעס, החלק האחורי של הרגליים (פרט לאזור המפרק) וכפות הרגליים. עכשיו, שאנחנו מבינים פחות או יותר איפה, נבדוק באמצעות מה מצליפים.

את העדיפות הראשונה תופסת כף היד. הפלקות כף היד נחשבות לאחד האקטים המשובחים והאינטימיים, וזאת מכיון שנוצר מגע גופני בלתי אמצעי בין המשתתפים. יש הקוראים לפעולה זאת "ספאנק" (Spank). קיימים סוגי שוטים רבים המשמשים להצלפה. שני סוגים אהובים ונפוצים במיוחד הם: שוט הזנבות (פלוגר עפ"י שמו התנ"כי) העשוי ידית אחיזה ורצועות באורך מותאם. לרוב הוא עשוי מעור אך ניתן להשיג גם שוטי זנבות עם רצועות עשויות מחבלים, מגומי ועוד. הסוג השני הוא שוט רכיבה לסוסים שעשוי ממקל ארוך, ידית אחיזה צרה ומלבן או כל צורה אחרת עשויה מעור בקצהו. ניתן לרכוש אותו בכל חווה שכזאת במחירים נוחים.
הספנקרים או בעברית צחה: המחבטים לסוגיהם משמשים גם הם להצלפות. רובם בנויים בהזמנה מראש ובדר"כ עשויים עור, עץ או פלסטיק. מתחילים יכולים להסתפק במטקות חוף רגילות או אלה הקטנות של פינג פונג. אפילו כפות מטבח מעץ בעלות משטח רחב בקצה יעשו את העבודה. חשבת לזרוק את מברשת השיער הישנה? חשבי שוב. שני צידיה יוכלו לשמש אותך. גם סרגל יהיה רעיון נחמד. אביזר זמין נוסף הוא הקיין (Cane), ענף במבוק בדרך כלל אך ישנם "משופרים" העשויים עור, גומי וכו'. הקיין ארוך והצלפות בו נחשבות לחזקות ומכאיבות במיוחד. ניתן למצוא אותו בחנויות פרחים ומשתלות במחירים שווים לכל כיס.

השוט המסובך במיוחד לשימוש הוא שוט השוורים - בולוויפ, אותו שוט מסרטי המערב הפרוע בו השתמשו הקאובויז לתפוס אל השוורים ולהפילם, או שראיתם את אינדיאנה ג'ונס מפליא להשתמש באחד. שימוש בשוט זה מצריך למידה ארוכה ואימון רב עד שבטיחותי ובטוח להשתמש בו בצורה מדוייקת. הוא עלול להיות קטלני ושימוש לא נכון בו יכול לגרום למצב לא רצוי.

תהיה גבר תשפיל את עצמך

ישנו הבדל עצום בין דברים ומעשים שהצד הנשלט אוהב ורוצה שיעשו לו או שמות בהם יכנו אותו,
לבין, שטיפות מח או שבירת הנפש שחשוב להדגיש - אינה נכללת בבדס"מ. קיום אקט בדס"מי כפוף תמיד לחוק הברזל SSC – שפוי, בטוח ובהסכמה. המטרה המרכזית בהשפלה היא להוריד את הצד הנשלט למקום נמוך ככל האפשר ולהעצים את אפקט השליטה. כמה שזה עלול להישמע מעוות, סשן השפלות טוב ומוצלח יוציא את הצד הנשלט מחוזק, יותר מאשר סשן שלא יכלול את האקט. לא מדובר בהתעללות נפשית וההשפלות לא נועדו לדכא את האישיות או לערער את הביטחון. יש להיזהר ולא לשחק אותה פסיכולוג. אסור בשום דרך ואופן לחצות את הגבול הדק בין השפלות לבין התעללות מילולית. והוא דק. אקט שליטה מתבצע גם באופן מנטלי וגם פיסי. השפלות מילוליות הן אקט קיצוני וחזק בקשר בדס"מי. הן יכולות להגיע כחלק מאילוף וכחלק בלתי נפרד מדינמיקה בין זוגות בדס"מים. שוב, גם בתחום הפטיש הזה ההתנהלות אינדיבידואלית לכל אחת ואחד. השפלות מילוליות הן דבר מורכב. מדובר בעלבונות והשפלות מנטאליות, לא כל אחד יכול לעמוד בכך. זוכרים את הפלאקט מעל הלוח בו נכתב באותיות דפוס: "מכה עוברת – מילה נשארת." גם פה יש להיזהר ולא להגזים.

השפלות מהסוג הקליל יכולות לבוא לידי ביטוי בכינויים שונים. מרבית הנשלטות נדלקות כשמכנים אותן בשמות כמו כלבה ו/או זונה. נשלטים ידלקו אם תכני אותם כלב ו/או זבל, אפס. בתחום ההשפלות הפיזיות הדעות סותרות. עניין של הסתכלות. יש הרואים בסגידה לכפות רגליים אקט משפיל ויש הרואים בו מתנה, סוג של פרס.

עוד ב- "סאדו מאזו למתחילים"

בפרקים הקודמים:

א' - אלימות
ב' - בונדאג'
ג' - גבולות
ד' - דומיניישן