עונת היובש

העור נסדר, השפתיים מתקלפות והעיניים מאבדות לחלוחית. כשמדובר בעור הפנים, כל הרטיבות של החורף לא משנה את העובדה שמדובר בתקופת בצורת. אפשר להיערך לקראתה

נכון שבישראל החורף קצר וסמלי, אבל מכסת ימי הגשם שלנו כבר החלה וכמו שמחליפים בגדים בארון מקיץ לחורף, כך יש להיערך גם עם מוצרי הטיפוח החלופיים לצרכים המשתנים של עור הפנים עם חילופי העונות.

הסיבה להתארגנות העונתית פשוטה. קור הולך יפה עם יובש, חימום מלאכותי גורם ליובש, מים חמים במקלחת גורמים ליובש. בקיצור, הסכנה האורבת לפיתחו של משאב הטבע יקר הערך שלנו היא בעיקר יובש, והרבה ממנו.

מחזירים את הלחות לעור

החדשות הטובות הן שביובש, בניגוד למשל למה שמחולל בנו הזמן, אפשר לטפל. התחלה מצויינת היא שתיית מים מרובה, אפשר גם תה צמחים. קפה וסיגריות לצורך העניין הזה, מה לעשות, הם רעיון רע מאוד.

אם לא הקשבתן לאזהרות הרגילות והשתזפתן בקיץ, זה הזמן לעשות פילינג עדין כדי להסיר את תאי העור המתים ולאפשר לתאים חדשים להתגלות. ניקוי הפנים בחורף צריך להיעשות בעדינות. אפשר להשתמש בקרם ניקוי או חלב פנים ולהשלים במי פנים ללא אלכוהול. על הסבונים המייבשים כדאי לוותר בשלב הזה.

רעיון טוב נוסף הוא להמשיך להשתמש במקדם הגנה גם בימי החורף. זה שקר לא אומר שהשמש לא נמצאת אי שם למעלה וממשיכה להקרין את השפעתה בייחוד בימים שבין הגשמים. העצה הזו תקפה במיוחד לנופשים באתרי הסקי השונים. לובן השלג גבוה בהרים מגביר את האור והקרינה, ובלי מקדם הגנה התוצאות יכולות להיות אדומות עד מאוד שרופות.

בחורף יש לבחור בקרם לחות עשיר יותר. ההמלצה תקפה במיוחד למבוגרות יותר שבינינו. זאת משום שעם הגיל, הולכת וקטנה הפרשת הלחות הטבעית בעור. גם הצעירות יכולות ליהנות מלחות מוגברת ואת הקרם הקליל מהקיץ אפשר לאכסן במקרר עד הקיץ הבא.

מי שכבר עונת המעבר גרמה לה לטראומה עורית קלילה יכולה להשתמש בקרם מרגיע כמו Exceptionally Soothing Cream של קליניק המיועד ל-Upset Skin שזה, אם להודות על האמת, נשמע ממש מתחשב.

עם קצת עזרה מחברים

בעיה נוספת שמתפרצת בעיקר בחורף היא מחלת הסבוריאה. מדובר בהפרשה מוגברת של בלוטות החלב היוצרת דלקת. זו באה לידי ביטוי בעור מגורה, אדמומיות, קשקשת ושומניות. זה לא נראה יפה ויש מספר מוצרים מיוחדים לטיפול בתופעה, המוכר בהם הוא "סבוקלם".

גם חסרים תזונתיים יכולים לעורר את התסמינים וכאן כדאי לציין שוב את הויטמין הכוכב B12. במיוחד בחורף כדאי לבדוק אם ה-B12 קיים ברמה תקינה אצלכם במערכת הפיזיולוגית. רבים מנהלים את חייהם כשהם לא מודעים לחסר, וחבל. אם מתגלה צורך פיזיולוגיף ניתן לתגבר את ה-B12 בטבליות מבית המרקחת הקרוב. תוספים נוספים הם האבץ, שיעשה טוב לשיער ולציפורניים וקו אנזים Q10, העוזר באספקת החמצן לתאים ונחשב גם כמוצר אנטי אייג'ינג.

מתאפרים לחורף

כדאי לשים לב לעור העדין שמסביב לעיניים ובאזור השפתיים. שום שפתון חדש לא ייראה טוב על שפתיים סדוקות ויבשות. שפתון מייצר לחות ("בליסטקס", "לאבלו") בשפורפרת או במשחה יספק את הלחות הדרושה לשפתיים. כדאי למרוח לפני הליפסטיק וגם בלילה לפני שהולכים לישון.

גם את המייק אפ כדאי גם להתאים מחדש. בחורף אנחנו בהירות יותר וייתכן שנזדקק לגוון בהיר יותר גם במייק אפ. כמו כן, המייק אפ במרקם הפודרה שטוב לזיעה בקיץ, יכול להראות יבש מדי בימי החורף. זהו בנות, השקיעו בעור וטפחו אותו, הוא יחזיר לכן אהבה. חבל לבזבז את העונה היפה בשנה.