אבל איפה הידיות?

רעיון חדש לעצלנים עם מודעות ספורטיבית: דלגית ללא חבל וכורסת אופניים

אם תמיד חלמתם לקפוץ בחבל כמו המתאגרפים המקצוענים אבל לא ידעתם איך עושים את זה, ללסטר קלנסי יש המצאה נהדרת בשבילכם: חבל הקפיצה ללא חבל. כן, כן זו לא טעות. זה אולי נשמע לכם כמו הצירופים הבלתי נשכחים `סבון ללא סבון` או `ללכת עם ולהרגיש בלי`, אבל מדובר בשתי הידיות של דלגית רגילה וזהו, זה כל מה שאתם צריכים כדי לפצוח בסדרת דילוגים נמרצת. וכדי שלא תחשבו שמדובר בסתם רעיון הזוי ותו לא, משרד הפטנטים האמריקאי רשם לאחרונה את המצאתו של קלנסי כפטנט לכל דבר ועניין ואפילו העניק לו מספר והוא, אם אתם ממש מתעקשים לדעת: 7037243 מה שמייחד את המצאתו של קלנסי והופך אותה לקצת יותר רצינית מכפי שהיא נשמעת, הן שתי משקולות קלות המונחות בידיות ונעות בחופשיות במהלך הפעילות. לדברי קלנסי, המטרה היא להעניק למתאמן תחושה שהחבל אכן קיים.

אז בשביל מה זה טוב?
ללא שמץ של מבוכה או התנצלות, משיב קלנסי, שהמצאתו יכולה לשרת אסירים בבתי כלא או חולי נפש המעוניינים לשמור על כושר, אבל הם או חברים בסביבתם עלולים לעשות בחבל שימוש אחר ומאד לא רצוי.

גם בבית נמוך תקרה או עם מאוורר תלוי ניתן להשתמש בדלגית הווירטואלית ללא חשש. אם חשבתם שזו ההמצאה הכי ביזארית ששמעתם עליה מעודכם, חכו עד שתיכנסו לאתר של דניאל רייט. האתר מציג שורה של המצאות ופטנטים בתחומים שונים ובהם ספורט וכושר.

רוצים דוגמה? בבקשה: אתם שקועים עמוק בכורסה וצופים בטלויזיה בהנאה. יש לכם חשק לקום ולהתעמל בערך כמו לדוב באמצע שנת החורף. על זה בדיוק חשב קרטיס ג`יימס כשהמציא את הפטנט שמספרו: US 6979284. הוא הצמיד לכורסת ישיבה רגילה "תחנת עבודה" לידיים ובנה מתקן אופניים קטן ונוח ולרגליים. תוך כדי ישיבה נינוחה מבצעים כמה תרגילי כוח בידיים ומדוושים ברגליים. כשמסיימים את הפעילות ניתן לקפל את המתקן לתוך גומחה מיוחדת והכורסה חוזרת בקלות למצבה הטבעי.

מייק ארנסט, פרופסור לקנסיולוגיה מאוניברסיטת קליפורניה, מתייחס לעניין בגישה קצת פחות מבודחת: ``אולי זה נשמע טיפשי, הוא אומר ``אבל אם זה יגרום ליותר אנשים לעשות ספורט, אפילו בלי לקום מהכורסה, זה יכול להיות מעולה. חשוב לזכור שדלגית או אופניים הם רק מכשירי עזר שאמורים להגביר את העניין בפעילות.

האם תרכוש את הידיות המופלאות לעצמך?
"יתכן מאד", משיב ארנסט בחיוך, "במחשבה שנייה, אני יכול להשתמש גם בגלילי נייר בתור ידיות של דלגית. בעצם, יתכן שבקרוב אגיש פטנט על זה".