לא מרוכזים בסקס

בעידן של היום הפרעת קשב וריכוז היא תופעה שכיחה מאוד, היא מקיימת קשר ישיר עם כל תחומי החיים ובכלל. אך האם קיים קשר בין הפרעות קשב וריכוז לבין סקס ומיניות? בואו לבחון

להפרעות קשב וריכוז ישנם מספר תסמינים מובהקים: קושי רב להתרכז, קושי רב עוד יותר לשבת בשקט בזמן לימודים או הרצאה כזו או אחרת, והרתעות ממטלות חדשות. אבל לאחרונה על פי מחקרים מתגלה שלהפרעות קשב וריכוז ישנם תופעות הרבה יותר גדולות מזה. הפרעת הקשב נדדה לחדר המיטות.

 

הסחות באמצע האינטימיות

 

ובכן, מסתבר שיש קשר. אנשים שסובלים מהפרעת קשב וריכוז ובני זוגם מוצאים עצמם לא פעם חשים, מבולבלים, מתוסכלים ולא מסופקים במצבי אינטימיות. זה יכול לנבוע מחוסר הידיעה על הקשר בין בעיית הקשב והריכוז לתפקוד המיני, ועלול להוביל לבעיות בזוגיות ואף משברים. העניין הוא, שכמו מחוץ לחדר המיטות, גם בתוכו אנשים בעלי הפרעת קשב וריכוז מאבדים ריכוז ועניין מהר יותר מכל אדם אחר. זה יכול לקרות גם אם הם באמצע רגע אינטימי.

 

הם יכולים פתאום להתרכז באופנוע שעבר בחוץ, או בגשם שהחל לרדת ואף בצללים של הנרות שיש בחדר או בריח שלהם. הם יכולים להתחיל לדבר על משהו שלא קשור בזמן קיום יחסי המין, הם יכולים להיות מרוכזים בשיר שמתנגן להם בראש והם יכולים לא להפסיק לחשוב על הטרדות האין סופיות שמציקות להם ובכך לאבד את הפוקוס הנדרש בעת קיום יחסי המין.

כל ההסחות האלו עלולות להוביל לחוסר תקשורת ועלבון מצד בין הזוג, וגם, עלולות להוביל לחוסר הנאה, שכן יחסי מין דורשים להיות קשובים ומפוקסים.

 

גירויים חדשים כל הזמן

 

ואם כל זה לא מספיק, אנשים בעלי הפרעות קשב וריכוז נוטים להשתעמם בקלות ולאבד עניין מאוד מהר. כמו בחיים בכלל, גם בזוגיות רבים מהם מרגישים צורך בגירויים חדשים כל הזמן, רוצים להתנסות בהתנסויות חדשות שיצרו עבורם ריגושים שלא תמיד הצד השני מעוניין בהם או בתדירות גבוהה שלהם. אם בן הזוג נרתע ולא מעוניין לשתף פעולה עם הנטייה לחפש ריגושים, הם עלולים לחפש את הריגושים במקומות אחרים כגון בפורנו.

 

ויש גם את עניין זיהוי הסימנים בזוגיות. דווקא אנשים בעלי הפרעות קשב וריכוז יתקשו לעתים לזהות את הסימנים ואת התסמינים של הבעיה. אנחנו יודעים שבאופן כללי ישנה נטייה מצידם לפספס פרטים, למשל פספוס ספרה כשכותבים מספר טלפון, או החלפת ספרות כשנדרשם להעתיק משהו. גם כאן, כשבן הזוג זורק להם סימנים שהוא מעוניין באינטימיות, רבים מהם עלולים לא להבחין. גם זה עלול להתפרש כחוסר רצון או כחוסר אכפתיות מצד בן הזוג. מהעבר השני ישנם אנשים בעלי בעיית קשב וריכוז אשר יתקשו ליזום יחסי מין ויתקשו להיות ספונטניים וזה נובע בעיקר שבל הקושי להם מול שינויים ומעברים, הם חייבים להתנהל על פי לוז מובנה וקבוע. או בשל הקושי בלתכן ולצפות קדימה.

 

לא צריך לוותר

 

זיהיתם את אחת הבעיות אצלכם? קודם כל חשוב מאוד לא להתבייש להכיר שישנה בעיה כי רק כך אפשר לשים לב אליה, לפתח אליה מודעות ולפתור אותה.

 

בנוסף, זה יעזור לכם גם ללמוד להכיר את עצמכם ולהבין מה הכי טוב לכם. למשל, ייתכן ולא מתאימים לכם מוזיקה רומנטית, נרות ושמנים ריחניים, כי אתם דווקא זקוקים לסביבה נטולת גירויים. אם תצרו כזו ייתכן ותחושו שיפור משמעותי. ישנם גם הטיפוסים שמתמודדים עם הפרעת הקשב על ידי ניהול לוח זמנים קבוע. אם זוהי האסטרטגיה שגם אתם נוקטים בה, גם בחדר המיטות, ניתן לקבוע ולתכנן מראש את הזמן והמקום שדרוש לכם להרגיש נוח.

 

וכמובן, שאם כל אלה לא עוזרים, אפשר לפנות למרכזים לטיפול מיני בבתי החולים או לייעוץ זוגי עם התמחות בהפרעות קשב. בהצלחה!

 

חפצי מידלש היא יועצת משפחתית וזוגית m.a ומאמנת אישית המתמחה בהפרעות קשב. לעמוד של חפצי.

 

>>>פטיש: אהבה בוגרת

>>>גוף מחוטב לאחר הלידה

>>>10 המכות שממררות לכם את הזוגיות