צפו: ילד בן 3 שוקל 63 ק"ג

קטע ארכיוני נדיר משנות ה-30 באנגליה מגלה שמגפת ההשמנה איננה תופעה מודרנית ואולי החלה הרבה לפני מה שחשבנו

קטע הוידאו המדהים שאתם עומדים לראות, צולם אי שם בשנות ה-30 על ידי חברת החדשות הבריטית  British Pathe, שלאחרונה העלתה לאינטרנט הרבה מהחומרים הארכיוניים שלה. הסרטון המדובר מספר על לזלי בולס בן ה-3 שסובל מעודף משקל ושוקל כ-63 ק"ג. רק שבתחילת המאה הקודמת עוד לא דיברו על השמנה במושגים של "סבל", "מחלה" או "בעיה", וכך ניתן לשמוע את הקריין מספר בהתרגשות ובגיחוך על ה"תינוק הכי כבד בעולם" בליווי מוזיקה משעשעת.

 

"כשלזלי נשקל בפעם האחרונה", מספר הקריין במסגרת יומן החדשות משנת 1935, "הוא הגיע ל-63 ק"ג, אבל מאז הוא גדל ומסרב להישקל ולכן הוריו לא יודעים כמה הוא שוקל". הוא ממשיך ומתייחס אל הפעוט כאילו מדובר בתופעה מטרידה: "חוץ מעיניין המשקל, מדובר ילד נורמלי; הוא יכול לחשוב, לדבר ולדאוג לעצמו ממש כמו כל ילד אחר בגילו. הוא גם בריא לחלוטין, ונבדק על ידי רופא כל יום". בהמשך, מספר הקריין שהוריו של לזלי מונעים מהפעוט להתחיל ללכת, כי הם מפחדים שרגליו לא יחזיקו את משקלו. וכך רואים בסרטון את לזלי בן ה-3 זוחל אל עבר הצעצועים בלי שום בעיה ואחר כך גם מטפס על כסא כדי להגיע אל חטיף השוקולד שמציעים לו".

 

דובר חברת British Pathe מסר, כי מדובר, כנראה, בצילום הוידאו הראשון אי פעם שהצליח לתעד השמנת יתר בקרב ילדים. הוא מודה גם, כי מדובר בסרטון שנוי במחלוקת:"מפני שהקריין מתייחס אל הילד ובעיית משקלו הגבוה בהומור על מנת לבדר את הצופים ולא רואה בכלך שום בעיה. למרות הבעייתיות של הוידאו", הוסיף הדובר, "החלטנו בכל זאת לפרסמו, למען ההיסטוריה".

 

וידאו

<iframe width="450" height="338" src="http://www.youtube.com/embed/YZGG9Kw70BM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

ירדה 12 ק"ג כדי להיות דומה לבריטני

צפו: ירד 56 קילוגרם בשנה וחצי

צפו: המאמן שהשמין בכוונה - החל לרזות

 

בחזרה לערוץ לייף סטייל»