BETA

16.06.2013

14:22

עודכן:

לא רק אסתטיקה: כל מה שחשוב לדעת על ניתוחי אף בישראל

בתקופה בה ניתוח הפלסטי הפופולארי ביותר הוא הגדלת חזה, עדיין הביקוש לניתוחי האף בישראל גדל וגדל. מהו העיתוי המושלם והאם מומלץ לכל אחד לעשות זאת? כל מה שרציתם לדעת על ניתוחי אף - כאן

בלי שהרגשנו, מתרחשת בשנים האחרונות מהפכה שקטה בתחום ניתוחי האף האסתטיים. השינוי הוא לאו דווקא בטכניקות הרפואיות, כי אם בפרופיל האנושי של קהל הפונים - מילדה בת 14 ועד לקיבוצניק שחצה את ה-80. האם הפתרון הזה מתאים לכולם? מתי המנתח צריך לומר "לא"? ומה העיתוי הכי פופולרי לניתוח? לפניכם, כמה דברים שרצוי לדעת על ניתוחי אף בישראל

 

 

הניתוח המשולב: גם בריאות, גם יופי

קיימות שתי סיבות לביצוע ניתוחי אף: סיבה בריאותית-תפקודית וסיבה אסתטית. בכל ניתוח אף אסתטי, האתגר הוא יצירת מראה אטרקטיבי וטבעי תוך שמירה על תפקודו התקין של האף כאיבר הנשימה. עם זאת, אחת המגמות המובילות כיום היא הניתוח הפלסטי המשולב - שילוב של אסתטיקת האף עם שיפור מעברי האוויר. מטופלים רבים מבקשים "לצוד שתי ציפורים" בניתוח אחד: לקבל אף אסתטי, ובמקביל לנשום דרכו טוב יותר.  

מי פונה היום לניתוח אף אסתטי?

בשנים האחרונות חל שינוי הדרגתי באוכלוסייה המבקשת לעבור ניתוח אף. ראשית, המהפכה הגברית: אחרי עשרות שנים שבהן ניתוח אף נחשב לנחלת המין הנשי, אנו רואים כיום יותר ויותר גברים המבקשים לשנות בדרך זו את חזותם. שינוי נוסף הוא מגזרי: גידול משמעותי במספר הפונים מקרב הציבור הערבי והציבור הדתי. עד לאחרונה הוצנעו הניתוחים במגזרים הללו, ומספר הפונים היה מצומצם ביותר. 

 

כל הגילאים

המגמה הבולטת ביותר בתקופה הנוכחית היא הנטייה הגוברת לעבור ניתוח אסתטי בגיל צעיר.  בני נוער רבים, בעיקר בנות אבל גם בנים, מפנטזים על אידיאל היופי הנשגב ולוחצים על ההורים לעבור ניתוח אף בשלב מוקדם, עוד לפני סיום הגדילה. אז מהו גיל המינימום לניתוח אף? התשובה אינה חד משמעית, אבל חשוב לזכור כי בגיל צעיר מדי מבנה האף עדיין לא סיים את התפתחותו. ומותר למנתח (ואף נדרש ממנו) לומר "לא".

 

עיתוי הניתוח: מתי עושים?

נקודה מעניינת נוספת היא העיתוי. האם יש לכך חוקיות מסוימת? מסתבר שכן. במקרים רבים קיימת נטייה לעבור את הניתוח בתקופה שלפני אירועים משפחתיים גדולים. כמו כן, אנשים מבקשים לשנות את מבנה האף גם כאשר הם נפרדים מבן זוג או מבצעים שינוי משמעותי כלשהו במהלך חייהם, כמו כניסה למקום עבודה חדש. הביקוש בקרב בני נוער גדול במיוחד בשתי תקופות בשנה: חופש פסח וחופשת הקיץ, תקופה המאפשרת להחלים בשקט ולחזור לבית הספר עם המראה החדש והאטרקטיבי.

 

 

שוקלים ניתוח אף? כדאי שתקראו

אין לשכוח, שכל ניתוח פלסטי הוא הליך ניתוחי רפואי, הטומן בחובו גם סיכונים. לכן, מומלץ לשקול אותו בכובד ראש ולהבין מהיכן נובע הרצון לניתוח: האם מקורו בצורך אמיתי, או שהוא נובע מהשפעת הסביבה, מדימוי עצמי מוטעה, מהשפעת יתר של פרסומות וכדומה.

 

החלטתם ללכת על זה? נקודה חשובה נוספת היא תיאום ציפיות. חשוב להגיע לניתוח עם ציפיות ריאליות, ולא לפנטז על מה שאינו אפשרי. הניסיון להשיג אף "סופר-מושלם" יכול לגרום לעתים לתוצאה הפוכה - והרי איש אינו מעוניין במראה מלאכותי ("תסמונת מייקל ג'קסון") אלא במראה יפה וטבעי גם יחד.

 

 

 

מאת ד"ר משה גולדשר| רופא אף אוזן גרון בכיר ומומחה לניתוחי אף אסתטיים, רשת מרפאות כללית אסתטיקה