מה לא תעשו בדייט הראשון

לדבר בפה מלא באוכל ולא להפסיק לדבר על האקס שזרק אותך, אלו רק הדברים הבסיסיים שעליכם לא לעשות בזמן הפגישה הראשונה - אז איך תימנעו מהטעויות הנפוצות בדייט? חמשת החוקים

כמעט כולנו רוצים למצוא אהבה ומייחלים לכך שבדייט הקרוב זה סוף סוף יקרה. אנחנו מוציאים מהארון את הבגד החדש, מתבשמים, מסדרים את השיער ויוצאים נרגשים לפגישה. אלא שהדייט הגיע לסיומו וגם הפעם זה לא נגמר עם זיקוקים באוויר - ושוב  תחושת האכזבה באה לבקר אתכם.

 

 

יכול להיות שזה עניין של חוסר קליק וכימיה, אולי המראה החיצוני שלו/שלה לא עשה לכם את זה, אך יש סיכוי שאתם זוג פוטנציאלי מדהים וזה לא צלח, פשוט כי עשיתם טעויות בדייט שמנעו מהקשר להתפתח. איך תימנעו מהטעויות הנפוצות בדייט? מדריך מיוחד

 

 

טעות מספר 1: נושאי שיחה

 

יכול להיות שבמבט ראשון אתם "עפים" אחד על השני - יש פרפרים בבטן, משיכה פיזית מטורפת, הראש מתמלא בפנטזיות והכל נראה מאוד מבטיח. אבל כשמתחילים לשבת ולדבר, מגלים שהכימיה התקשורתית ביניכם היא ממש לא משהו. למה זה קורה? לעיתים זה באמת עניין של חוסר כימיה ולפעמים זאת פשוט בעיה של גלישה לנושאי שיחה שלא עושים טוב לדייט. להלן מספר דוגמאות:

 

 תפסיקו לחקור - אתם לא חוקרים במשטרה - אז תרפו קצת,  אל תבינו אותנו לא נכון- לשאול שאלות זה מעולה. הביעו התעניינות, אבל שאלו שאלות פתוחות וקלילות. הימנעו מחקירות על מערכות יחסים קודמות  ואל תשאלו שאלות אישיות מדי.

 

לא לדבר פוליטיקה - חשובלהימנע משיחות על עניינים פוליטיים, ערכיים ודתיים בשלב ראשון. זה יוביל תמיד לויכוחים, נדיר שלשניים יש אותה הסכמה בנושא.

 

לא לקטר -  אל תתחילו לקטר על החיים, תהיו חיוביים ותשדרו אנרגיות טובות. זכרו- אנשים נמשכים לאנשים חיוביים, כיפיים, אופטימיים, עם שמחת חיים. אז גם אם עובר עליכם יום מהגיהינום- נתקעתם עם פאנצ'ר, פיטרו אתכם מהעבודה ויש לכם נזילה בבית - שמרו זאת לעצמכם בשלב ראשון.

 

על מה כן לדבר? עדיף להתחיל בשיחת חולין קלילה על העבודה, הלימודים, חוויות מטיולים, תחביבים ונושאים מהסוג הזה. היזהרו בלשונכם, ושימו לב למה שאתם אומרים בין השורות. תנו במה לצד השני- אף אחד לא אוהב אנשים יהירים שמרוכזים בעצמם. היו מעניינים- וצרו תוכן בשיחות. 

 

טעות מספר 2: שפת גוף

 

עובדות מוכיחות שלתוכן המילים שלנו יש השפעה של 7% בלבד על המסר שאנחנו מעבירים, בעוד שלסימנים הבלתי-מילוליים (שפת גוף, לבוש, מבנה הגוף, אסתטיקה ואינטונציה) יש השפעה מכרעת של 93%. כלומר, הדרך שבה אומרים את הדברים היא הרבה יותר משמעותית ממה שאומרים.

 

אם אתם יושבים עם ידיים משולבות - המסר הוא שאתם סגורים ולא ממש בעניין.

 

אם הידיים שלכם מתחת לשולחן- כנראה שאתם מסתירים משהו.

 

אם אתם נמנעים מקשר עין- הצד השני יכול לחשוב שאתם לא מעוניינים.

 

לכן, הקפידו על שפת גוף פתוחה וחיובית - שבו אחד מול השנייה, עם ידיים פתוחות על השולחן, דברו עם הידיים ושמרו על קשר עין, גם אם אתם ממש ביישנים ונבוכים. אם אתם לא אנשים חמים מטבעכם, זה בסדר, אבל חשוב שתנסו לשדר שאתם פנויים לקשר.

 

 

טעות מספר 3: חוסר בטחון

 

בטחון, בטחון, בטחון. אתם לא חייבים להיות מלכי יופי או מיליונרים כדי להשיג בחורה יפה וטובה. אם יש לכם בטחון עצמי גבוה, זה כבר מעלה לכם את הסיכויים במאות אחוזים. אך היזהרו מביטחון עצמי מופרז. אנשים לא אוהבים יהירות, אבל יחד עם זאת, כשאתם בדייט, אתם נדרשים לשווק את עצמכם.

 

עשו לעצמכם יחסי ציבור, ספרו על תכונות חיוביות שלכם והישגים שהגעתם אליהם, כמובן בנימה צנועה. לפני שאתם יוצאים לדייט, הכינו לעצמכם רשימה של כל התכונות הטובות שלכם ומה יש לכם להציע לבן/בת זוג. זה יעזור לתחושת הביטחון שלכם שבאה לידי ביטוי באנרגיות שלכם.

 

טעות מספר 4: עניינים טכניים

 

קודם כל, מיותר לציין שחשוב להגיע בזמן. מי שמאחר מפגין סוג של זלזול. עוד דבר שהוא ברור, אבל לא תמיד מיישמים אותו, הוא להשקיע בהופעה חיצונית. אין הכוונה שצריך להוציא מהארון את הבגד החגיגי שלבשת לחתונה של אחיך ואת ממש לא צריכה ללכת לקוסמטיקאית לעשות טיפול פנים לפני הדייט, אבל הקפידו על מראה מטופח ואסתטי.

 

טעות מספר 5: סיום הדייט

 

סוף הדייט הגיע ועכשיו צריך להחליט אם תהיה פגישת המשך או שכאן נפרדות דרכיכם. אם בן הזוג ממש לא מצא חן בעיניכם ואין טעם בפגישה נוספת, אל תוליכו אותו שולל. אל תאמרו "נהיה בקשר", או "נקבע פגישה נוספת" ואז תיעלמו מעל פני האדמה. זה מבלבל ומעליב. עדיף לומר את האמת (בצורה עדינה כמובן) ולהימנע ממסכת הסינונים הטלפוניים בעתיד.

 

אם כן מצאתם חן אחד בעיני השנייה, אל תשחקו משחקים. יכול להיות שהאגו שלכם יגרום לכם להפסיד את המשך הקשר. אז אין צורך לרדת על הברכיים להציע נישואין על הפגישה הראשונה או לצאת בהצהרות כמו "אני מרגישה באינטואיציה שאתה תהיה בעלי". אבל כן תמצאו דרך להביע את העובדה שאתם מעוניינים בפגישה נוספת.

 

 

מאת: הראלה ישי, בעלת רשת משרדי השידוכים "דו-לב". אתר: www.doo-lev.co.il  טלפון: 03-6565000

 

>>>תחרות: מצלמים אהבה

>>>20 עובדות על קשר בתחילת דרכו

>>>איך תדע שאתה יוצא עם פריג'ידית - נורות אזהרה