ערה? בנים, הגיע הזמן לחדש

פעם אנשים היו מתקשרים, היום הם מסתפקים בהודעת טקסט במקום. אילו סוגי שיחות מחליפות ההודעות, מהי המשמעות האמיתית מאחוריהן ומה הן גורמות לנו להרגיש - הכל על סמסים ועל הגברים ששולחים לנו אותם

לא עברו כל כך הרבה שנים מאז חברת פלאפון השיקה את המכשיר הנייד הראשון וחנן גולדבלט בפרסומת הזכורה לרובינו חייג לאשתו מהרכב והפתיע אותה בעודו עומד בדלת, מחזיק בידו מכשיר פלאפון בגודל אבטיח. מאז המכשירים שודרגו למתקדמים יותר ויותר. הסמארטפונים הינם החידוש העדכני ביותר של הטכנולוגיה הסלולרית ועם הניידים מגיעים ה- סמסים שהנוחות שבכתיבם שודרגה לכאלו רמות, שהופכות כל שיחת טלפון למיותרת.

 

 

אז... "ערה?"

 

כשאת מקבלת ממישהו את ה- סמס "ערה?" הכוונה כל כך רדודה שאין עוד לאן לרדת בכדי לתקוף אותה. משמעות ההודעה "ערה?" יכלה להיות הרבה פחות נוראית לו היא הייתה מתקבלת בשעה נורמלית הפרדוקס הינו שבשעה נורמלית, לא היה צורך בשאלה. המיוחד ב-סמס הזה הוא שהוא יגיע בדר"כ בשעות הקטנות של הלילה ושלבחור שכותב אותו לא באמת משנה אם את ערה או לא. מבחינתו את מה שהוא רוצה שתעשי, את יכולה לעשות מתוך שינה ואת גם יכולה להישאר לישון בזמן שהוא מפלס את דרכו החוצה. אל תתפלאי אגב, אם ה-סמס הזה יהיה גם האחרון שתקבלי ממנו, השאלה "ערה" היא לא באמת שאלה כאן, היא הנחת יסוד.

 

"יכולה לדבר?"

 

אף פעם לא הבנתי את העניין הזה. פעם אנשים שהיו רוצים לדבר, היו פשוט מתקשרים. איכשהו בלא מתכוון, פותח איזשהו קוד חברתי מפלצתי, אנטי סוציאלי, שמבקש לוודא שהבן אדם פנוי לשיחה בטרם התרחשותה. שחס וחלילה לא נפתיע אותו, או במקרה זה אותה, בשיחת טלפון נטולת הכנות, בה אתה והיא אמורים להחליף מילים ורבליות. הדבר הכי מטריד בכך שזה מחייב לשגר הודעת אישור חזרה ולעיתים הסרבול של כל התהליך גורם לכך שגם אם היית פנויה לענות לו, אחרי שכל זה הובהר כבר נכנסת לישיבה, או לארוחת צהריים וכעת את כבר לא פנויה. בכל מקרה הכנה מיותרת, אם אתה רוצה להתקשר תתקשר, מכסימום היא תגיד שהיא עסוקה ותבקש ממך להתקשר שוב אחר כך, זו לא דחיה זו עכבה קלה, תתמודד.

 

"זו לא את, זה אני"

 

או לחילופין "אני בתקופה קשה", "לחץ בעבודה", "אין לי פנאי לבלות", גם ב-סמס זה עדיין בולשיט. מה שעושה את זה אפילו יותר מובהק הוא ה-סמס שבא שעה לאחר מכן ומזמין אותה לצאת לפאב התל אביבי החדש שכל העולם היה בו ואתם פשוט מוכרחים ללכת, שיש לך יומיים של חופש מהעבודה ואתה מת לקרוע את העיר וההתנצלות המטורפת שמגיעה לאחר מכן, כשהבנת ששלחת את זה לה. בקיצור מביך פחד ואין סיבה לשקר. זה שהמלל נשלח ב- סמס ואינו פרונטלי, לא מאפשר לך למרוח אותה. אם כבר סיימת את הקשר איתה ב סמס, דבר מזעזע בפני עצמו, לפחות היה כן באשר לסיבה האמיתית, מסתבר שלשקר אין רגליים אפילו כשהוא מגיע בהודעה שגורה.

 

 

ארוטיקה ומבוכה

 

מדליק ביותר לקבל ממנו הודעת סמס שמתארת ברכות את מה שהוא הולך לעשות לך הערב. ראשית, זה יוצר עוררות מתמשכת וציפייה לקראת הבאות. שנית, זה מעורר התשוקה האולטימטיבי במקרה של זוגיות ארוכה שראוי לגוון בה, אבל יחד עם זה מגיע אזהרה. מאוד חשוב שתשים לב למי אתה מסמס את ההודעה הזאת לפני הלחיצה המבורכת על "שלח". אין לכם מושג כמה מביך לגלות שהפירוט המדוקדק אותו טרחת וכל הפרטים המלוכלכים נשלחו לאמא שלה. אז אם אתה מקבל זר פרחים מחמותך לעתיד במפתיע, כדאי לשקול הגירה. לכל היותר תוכל לרדת מהארץ לכמה שנים ולקוות שהדבר ישכח או שימציאו מכשיר שמוחק הודעות לאחר שיגורן.

 

 

סמסים הם כלי מבורך, הם יכולים להוציא אותנו ממצבים מביכים ולהעשיר לנו את חיי היום יום, יחד עם זאת ראוי לעשות בהם שימוש נכון ומבוקר. הם לא אמורים להחליף את המילים הכואבות שאתה אמור להגיד או את אלו המרגשות שאיתן אתה עשוי להפתיע. הם באים בנוסף ולא במקום.

 

 

 

דניאל דותן

 

 

>>> חתונה מהגיהנום - מצעד המבוכות הגדול! 

>>> אין לך מה להפסיד - תתחיל איתה

>>> 20 סיבות למה "כן" כדאי להתחתן! - לא באמת