מחקר: איך תדעו אם אתם מתאימים?

חוקרים אמריקנים גילו כי זוגות בעלי סגנון דיבור דומה, הם בעלי סיכויים גבוהים יותר לנהל קשר יציב

פסקה ריקה כדי לדחוף את הבאנר למעלה

טקסט

מעוניינים לחשב את סיכויי ההצלחה של מערכת היחסים החדשה? מחקר חדש מציע להתחיל בהשוואת סגנון הדיבור שלכם.

 

מסתבר שלמצוא שפה משותפת הוא צורך הרבה יותר קריטי לזוגיות ממה שחשבתם. מחקר שנעשה באוניברסיטת טקסס ופורסם בכתב העת Psychological Science, מצא כי זוגות שהיו מסונכרנים בשפת הדיבור שלהם היו בעלי כמעט פי ארבעה יותר סיכוי לרצות להמשיך בקשר, מזוגות שלא השתמשו בשפה דומה.

 

במסגרת המחקר נערכו שני ניסויים שהתמקדו דווקא בניתוח מילות יחס וקישור ופעלי עזר בהם השתמשו המשתתפים ולא בשמות עצם או פעלים. בחלק הראשון הוקלטו מפגשי ספידייטינג בני 4 דקות של כ-40 זוגות סטודנטים, ואילו בחלק השני נבדקו חילופי הודעות מיידיות של זוגות קיימים במשך עשרה ימים.

 

החוקרים מצאו כי סגנון הדיבור והכתיבה בהם השתמשו הזוגות במהלך האינטרקציה ביניהם יכולים לשמש אינדיקציה טובה האם מערכת יחסים תצליח או לא. כ-80% מהזוגות שהיו בעלי סגנון דיבור דומה המשיכו בקשר שלושה חודשים לאחר הניסוי, לעומת 54% מהזוגות שהיו שונים במידה ניכרת.  

 

פרופסור ג'יימס פנבייקר שעמד בראש צוות המחקר אמר כי הבחירה להתמקד דווקא במילות היחס והקישור נולדה לאחר שמצאו כי הם משקפים טוב יותר את המצב הנפשי של הנבדק. רוב האנשים לא שמו לב אפילו למילים אלה, אבל התוצאות הראו כי בעזרתן ניתן לחזות בהצלחה רבה את סיכוייו של הקשר.

 

מה למדנו מהמחקר?

קשה מאוד לערוך את הניסוי של פנבייקר בתנאי שטח בזמן דייט, אבל אם אתם מרגישים מחסור בשפה משותפת, אולי כדאי לחתוך כבר אחרי הפעם הראשונה. הוא או היא אמנם נראים אחלה, אבל אם אתם מחפשים קשר רציני ולא משדרים על אותו גל, כנראה שהסיכויים לכך לא מאוד גבוהים.

לינקים

מי מתאים למי? בדקו בכוכבים את ההתאמה הזוגית שלכם

 

מתנות סקסיות לוולנטיין: תחתונים אכילים, דוש זוגי למקלחת, שוקולד לקיק ועוד

 

איזה סוגי אהבה קיימים ומהי האהבה שאותה כולנו מחפשים? 

  

מחקר: הנאה ממוזיקה היא כמו הנאה מסקס

 

מחקר: סקס טוב? מסתבר שעדיף לקבל מחמאה

 

מחקר: כמה אנשים יש בזוגיות שלכם? 

 

בחזרה לערוץ אופנה ולייף סטייל>>