תביאי בוסה

החידה השבועית לילד: מה משותף לאנג'לינה, סקרלט, בראד וג'ורג'? רמז: הזוכה המאושר יקבל אספקת בוטוקס לכל החיים. שפתיים מלאות, לחיים טובים יותר

בגיליון דצמבר של המגזין FHM, מכריז המגזין על בחירת 100 הנשים הסקסיות בעולם: 18 נשים מככבות ברשימה לראשונה, 66 נשים הן אמריקאיות, ורק 3 נשים עברו את גיל ה-40. חלקן שחקניות, חלקן דוגמניות, האחת אפילו מעמידה פנים שהיא טניסאית, מדי פעם. עיון מהיר ברשימה יגלה שלכולן, בין אם צעירות או מבוגרות, אמריקאיות או ברזילאיות, דוגמניות או כוכבות פורנו לשעבר, יש תכונה משותפת אחת, בולטת למדי: לכולן שפתיים מלאות.

אנג'לינה ג'ולי, אישה שהקריירה שלה היא רק תירוץ להפגין את השפתיים שלה בכמה שיותר הזדמנויות, נדחקה למקום השני. את מקומה השנה תפסה ילדונת בת 21 בשם סקרלט ג'והנסון, שהשפתיים שלה תופסות לא פחות מחצי פרצוף. שפתיים של מוצצת: מחקרים מוכיחים שזה עובד.

לא מקפחים את הגברים

לידיעת הפמיניסטיות, בתחום השפתיים המלאות נרשם שוויון מלא בין נשים וגברים. בין הגברים הסקסיים ביותר של המגזין "פיפל" יש רוב מוחץ לבעלי השפתיים השופעות. ג'וני דפ המהמם, פטריק דמפסי (ד"ר מקמאמי המעצבן מ"האנטומיה של גריי") ואשטון קוצ'ר, כמו גם טום קרוז, אנטוניו בנדרס וחבירהם, ניחנים כולם בשפתי מוצצת חושניות. מקרי, או מדעי?

מחקרים שבודקים את הפסיכולוגיה של היופי נערכים כבר אלפי שנים. כשהומרוס כתב על הלנה מטרויה במאה ה-7 לפני הספירה, היה ברור לכל יווני בן יומיים שיופיה הסימטרי – לסת צרה, אף קטן, עיניים גדולות ושפתיים מלאות וחושניות, ולא פנימיותה המהממת, הוא שהוביל לאחת המלחמות המפורסמות ביותר במיתולוגיה היוונית. במלים אחרות, אין פה מקרה, רק מדע.

2,500 שנה לאחר מכן, מיטב כספי מענקי המחקר הולכים לחוקרים שמוכיחים, שוב ושוב וממענק למענק, שאידיאל היופי המערבי לא השתנה הרבה מאז ימי טרויה. שני הקריטריונים העיקריים לפרצוף הנחשב ליפה, בעיני גברים לפחות, הם המרחק מהעיניים לסנטר (קטן מאוד) וגודל השפתיים (עבה מאוד).

שפתיים של רוקנרול

מיק ג'אגר והאבנים מעולם לא סבלו מהעובדה שג'אגר, אין דרך אחרת להגיד את זה, בורך בשפתיים של המוצצת המושלמת. לוגו השפתיים המלאות של האבנים המתגלגלות הוא עדיין הידוע ביותר בעולם המוזיקה. אלה הן אותם שפתיים שגרמו, 20 שנה לפני כן, למעריצות של אלוויס לנסות ולפרוץ לבמה כדי לקבל נשיקה מהמלך.

מחקרים מוכיחים שהתפיסה שלנו את השפתיים נגררת גם לתחום האישיות: בעוד אנחנו תופסים אנשים עם שפתיים מלאות כנדיבים, פתוחים ויצריים יותר, שפתיים דקות נתפסות כסימן לתכונות שקשה יותר לעכל, כגון דומיננטיות, אגרסיביות וקמצנות. לא מפתיע, אם חושבים על מה שהביטוי "שפתיים קפוצות" טומן בחובו: כעס, עוינות וכל מה שאנחנו רוצים להתרחק ממנו.

אפקט אנג'לינה

ג'ני שימיזו היא דוגמנית בינונית, ושחקנית בינונית עוד יותר. את מה שחסר לה בקריירה משלימה שימיזו בציטוטים לוהטים על המאהבת שלה לשעבר, אחת אנג'לינה ג'ולי. באפריל האחרון קיבלה הקריירה של שימיזו זריקת עידוד כשפלטה את הפנינה הבאה על האקסית המיתולוגית שלה: "אנג'לינה היא מאהבת מדהימה. יש לה גוף שגורם לנשימה שלך להיעצר ולגוף שלך לרעוד מרוב תשוקה... יש לה שדיים מושלמים, והעור המדהים שלה כל כך רך למגע. אבל זה הפה שלה שגרם לי להתחנן לעוד – היא מנשקת לאט, עם השפתיים המלאות האלה, שליטפו כל איבר בגופי".

העובדה שהבחורה נשמעת כמו סרט פורנו זול לא הפריע למיליוני קוראי "הניו-יורק פוסט", ולפחות ל-10% מהקוראות, לעצור את הנשימה ולרעוד מתשוקה. הקומיקאית רוזי אודונ'ל ביטאה את הרגשות של רבים כשאמרה שאנג'לינה "היא לא אנושית", אבל זה לא מה שיעצור מהנשים האנושיות ביותר שבינינו לרצות להשיג חלק קטן, לפחות, מהיופי הזה. הדרכים להשגת שפתיים מלאות יותר לא תמיד חייבת לעבור אצל המנתח הפלסטי.

סיגרוני וויבר בבית, סקרלט ג'והנסן בדייט

ניתוח פלסטי להשגת שפתיים מלאות יותר הוא תהליך יקר יחסית. הליך פלסטי של עיבוי שפתיים כולל זריקה של קולגן או שומן המועבר מחלק אחר של הגוף (מהישבן בדרך כלל, אם אתם חייבים לדעת) לשפתיים. מדובר בניתוח של שעה, התאוששות של כמעט שבוע, ופרידה מכ-1,500 דולר, במקרה הטוב.

אך מלבד הזרקת בוטוקס, קולגן, או קעקוע שפתיים, יש עוד כמה שיטות שאנג'לינה וסקרלט לעולם לא יצטרכו לשמוע עליהן. ראשית, מרחי שפתון שיעלה אחת ולתמיד את 20 אחוזי הלחות שהמדינה שלנו סובלת מהם כרגע. תוחם הוא הצעד השני, ואילו שפתון בגוון זהה או דומה הוא הצעד השלישי. לאפקט מלא יותר השלימי את הלוק בליפ גלוס, ושמרי עליו בתיק. אין ליפ גלוס שמתחרה בעמידות של שפתון, אז אל תעזבי את הבית בלעדיו.

הצעד החמישי עלול להיראות חשוד, אך הוא יקרב אותך מעט יותר לאנג'לינה ולסיכוי להיות האקסית המיתולוגית של מישהו (או מישהי): קחי צללית או עיפרון גבות, וצבעי בעדינות את מרכז השפתיים. המטרה היא גוון טבעי יותר של השפתיים, כשצבע השפתיים שלך יהיה בהיר יותר כשאת פותחת את הפה מאיזו שהיא סיבה. האשליה היא, כמובן, של שפתיים מלאות יותר.