ד"ש מחו"ל: אור ושני נחתו בארגנטינה

האנשים שלא מצחצחים שיניים, שאוכלים ארוחה חמה בערב ועומדים בתור מסודר לאוטובוס - הטיול בארגנטינה מתחיל בבואנוס איירס. פרק 5

סטריפ

פסקה חדשה

למי שלא זוכר או שלא עקב אחרינו עד עכשיו, נעים מאוד, אנחנו אור ושני שכבר הרבה מאוד זמן חולמות לטוס לארגנטינה. עד עכשיו סיפרנו פה על ההתארגנות שלנו בארץ (כרטיסי טיסה, רשימת ציוד, תכנון מסלול וכו') ומרגע זה באמת מתחיל הטיול הגדול שלנו בארגנטינה. תהנו.

 

לאחר עשרים שעות טיסה (שהרגישו כמו עשרים שנות טיסה), הגענו לארץ המיוחלת - ארגנטינה. בשדה התעופה של בואנוס איירס פגשנו את פרננדו נהג המונית, שהרגיש צורך עז לשנות את השם של כל אחת מאיתנו ל-לינדה (יפה בספרדית). הוא לקח אותנו לבית של קרובת משפחה רחוקה שלי ובדרך זכינו לגלות שרמזורים כאן הם בגדר המלצה בלבד- ירוק או אדום, אם בא לך לעבור פשוט תלך על זה. 

צחצחו שיניים!

הבדלי התרבות בין הארץ לארגנטינה גדולים מאוד, ההרגשה היא שארגנטינה נתקעה בערך חמש עשרה שנה מאחור. 

אחד הדברים הבולטים ביותר לנו הוא טיפול בשיניים, או יותר נכון- חוסר טיפול בשיניים. האנשים פה לא מצחצחים שיניים ושלא לדבר על ליישר אותם... וזה לא כל כך נעים בייחוד כשכולם פה מעשנים.

 

גם מסתכלים עלינו מוזר שאנחנו מתרחצות בערב ושאנחנו אוכלות ארוחה חמה בצהריים ולא בערב, אבל מה, עוגיות אוריו גם כאן מלכלך את השיניים בדיוק כמו בארץ.

 

בנוסף על כל ספסל בבואנוס איירס, אפשר למצוא אנשים מתמזמזים ונראה שכולם מצאו את בן זוגם לחיים. זה קצת גורם לי להתגעגע לחבר שלי שנשכח אי שם בישראל. אנחנו כבר ארבע שנים ביחד וחשבנו הרבה אם להפרד לארבעת חודשי הטיול והחלטנו שהאהבה תנצח (או לפחות אנחנו מקווים).

גנבים בכל פינה ומחירים ברצפה

בשבוע הראשון לטיולנו, טיילנו רק בבואנוס איירס, והכרנו את שכונת בלגראנו לטובה ולרעה (שכונה בבואנוס איירס היא בערך בגודל של כל חיפה), אף אחד פה לא הולך עם תיק הגב באמת על הגב בגלל כמות הגנבים. מצד שני, עומדים פה בתור מסודר לאוטובוס, באופן שאף ישראלי לא היה עושה בחיים.

טיילנו בקמיניטו דה בוקה שזו השכונה הצבעונית המפורסמת ביותר בארגנטינה ואפילו זכינו לפגוש את דייגו מרדונה. 

  

קרובת המשפחה שלי (כל כך קרובה שהקשר בנינו מקרי לחלוטין), לקחה אותנו בסובטה שהיא הרכבת התחתית (שמחיר נסיעה בה הוא רק שקל ועשרים אגורות), לראות את משכנו של הנשיא הגר בבית הוורוד כאילו יצא מאיזה שיר של אריק איינשטיין.

 

אחרי שסוף סוף התרגלנו להפרשי השעות (שש שעות אחורה, זה מלא) והפסקנו להתעורר ב-4 בבוקר, אנחנו מתחילות את הטיול הגדול. התחנה הראשונה- סנטה פה. 

 

פסקה חדשה

בפרקים הקודמים: אור וחברתה שני מתארגנות בארץ לטיול ומחכות לרגע הגדול

 

בחזרה לערוץ התיירות>>