מה לקחת כשנוסעים עם תינוק לחופשה?

חנוכה כבר בפתח ומשפחות רבות מתכוונות לבלות את חופשת החג מעבר לים. מי שלוקח אתו תינוק קטן צריך להערך ולקחת ציוד מתאים

למרות שנראה כי בחורף מספר היוצאים לחו"ל קטן לעומת הקיץ, עדיין חג המולד וחגיגות השנה החדשה, מעלים את הביקוש מחדש. הקור בארצות שמעבר לים, אינו מבריח את הנוסע הישראלי, שסיילים לסוף שנה והאפשרות לראות את מדונה למשל מופיעה בטיים סקוור ביום האחרון של השנה הקודמת, קורצים לו יותר. גם חנוכה וחופשת הילדים שבאה בעקבותיה, מעלים את הביקוש לחופשות בחו"ל.

 

משפחות רבות שטסות, מעדיפות לקחת גם תינוקות קטנים ולא להשאירם בבית עם סבא וסבתא. אז מה לקחת כאשר נוסעים עם תינוק לחופשה? הנה כמה טיפים באדיבות חברת התיירות דיזנהאוז:

מה לארוז?

מה לארוז בתיק היד: שקיות להקאה, לבוש חם (בשדה התעופה ובמטוס המיזוג חזק), מגבונים לחים, כמות גדולה יותר של מוצצים שהתינוק רגיל אליהם, טיטולים שהתינוק רגיל, כדי למנוע התפתחות של אלרגיה למוצר חדש, צעצוע/משחק שניתן לקחת לטיסה, חפץ אהוב במיוחד על התינוק, כדי שיחוש ביטחון.

 

ציוד: יש להצטייד בעגלת טיולון הכי קלה, שניתן להשיג. מומלץ לקחת עגלה שניתן אפילו להשאירה בחזרה מהטיול. מומלץ להצטייד במנשא גב קל מיוחד לטיולים.

 

תרופות: יש לקחת תיק עזרה ראשונה הכולל את כל התרופות כמו, נורופן, אקומולי וכדומה ולא לשכוח לצרף כפית מדידה. חשוב מאוד לקחת את דף המידע המצורף לתרופה במידה ובבידוק בשדה התעופה, ירצו לדעת פרטים לגבי התרופות.

 

מזון: רצוי לקחת מהבית את סוג האוכל, שהתינוק רגיל אליו (כולל תחליפי החלב) כי לא תמיד ניתן להשיג בחו"ל את הסוג המבוקש.

לקחת חטיפים כמו: גרבר, ביסקוויטים, במבה וכדומה.

לקחת שקיות מזון עם נפח קטן, כדי שהמזון לא יהפוך לפירורים.

טיול עם רכב

  • חשוב לבדוק עם חברת ההשכרה, האם ניתן לשכור סלקל/ כסא לפי משקל וגיל הילד. בחודשי הקיץ מומלץ לקחת מדבקות לאבזמי חגורת הבטיחות, כדי שהתינוק לא יקבל כוויות.
  • בנסיעה ארוכה מומלץ לבחור מראש לנסוע בדרך מהירה ומוארת ביותר.
  • מומלץ לקחת דיסקים / די.וי.די מהבית.
  • חשוב לבדוק מראש, שתא המטען של הרכב גדול מספיק, כדי להכיל את כל הציוד.

צעצועים, משחקים ובגדים

צעצועים ומשחקים: יש להצטייד בדובי/בובה, שהתינוק רגיל אליו, משחקי הרכבה ויצירה ניידים. במידה והצעצועים חדשים כדאי לפרקם מהקופסה, כדי לחסוך מקום.

 

בגדים וציוד הלבשה: יש לקחת שמיכה קלה הן למטוס והן לנסיעה כולה.

יש לקחת שלושה סטים לכל יום נסיעה ולארוז את הדברים הקטנים כמו גופיות, תחתונים  באריזות נפרדת שיונחו בתוך המזוודה.

 

משחקיות: מומלץ לברר באינטרנט או במלון איפה יש משחקיות לתינוקות. במידה ואתם לא מוצאים משחקייה, ניתן להיכנס לחנויות הצעצועים הגדולות, שבדרך כלל נותנות לתינוקות לשחק בשמחה במשחקים.

שדה התעופה ובמטוס

בשדה התעופה: בזמן הבידוק הביטחוני, מומלץ לברר האם נשאר מושב צמוד פנוי. במידה וכן בקשו אותו, המקום הנוסף יקל עליכם בזמן הטיסה.

עדיפות בעלייה למטוס - רוב חברות התעופה נותנות עדיפות למשפחות עם תינוקות. כדאי לנצל את זה.

 

בעיות אוזניים במטוס: במהלך הטיסה תינוקות רבים סובלים מלחץ באוזניים, כדי לפתור את הבעיה מומלץ לתת לתינוק, בזמן ההמראה והנחיתה בקבוק של מים.

דיזנהאוז

פעילויות לקטנטנים ביום חורף סוער

סלבריטאיות הריוניות בשנת 2012

החשיבות של הנקת התינוק