שמן טוב

עכשיו שחנוכה נגמר, אפשר לחזור להשתמש בשמן למטרות טובות יותר מאשר רצח הדיאטה. למשל התמרחות בשמנים ארומטיים

באמת שאנחנו אוהבים את חנוכה, על המשפחתיות שבו, השירים והנרות. אבל קשה להתעלם מהעובדה שמדובר במפגע קלורי מרשים, עם הלביבות והסופגניות וכל מה שרק אפשר להטביע בשמן ולברך עליו את ברכת הקלוריות. עכשיו שהחג סוף סוף נגמר, זה הזמן לעשות נס קטן ולהשתמש בשמן על העור ולא מתחתיו. החורף שסוף סוף התחיל הוא עוד תמריץ מצוין, שכן שמן זה בדיוק מה שיעזור לנו להילחם בקור וברוחות שעושים בנו שפטים ומותחים את עורנו עד קצה גבול היכולת.
פעם פשוט מרחו שמן זית על הפנים (שזו גם אופציה, אם כי הרבה פחות סטייליסטית), והיום כמעט כל מוצר טיפוח שמכבד את עצמו מתהדר בשמנים צמחיים ושמנים ארומטיים.

שמן מרוקאי ששווה זהב

למשל שמן הארגן. ארגן הוא עץ שגדל במרוקו ומתנשא לגובה של עשרה מטרים. בחודשים יוני ויולי קוטפים את פירותיו ומפיקים מהם שמן שבגרסתו הטהורה שווה זהב. במרוקו הוא ידוע כעץ החיים, ומשתמשים בו לטיפוח העור, השיער והציפורניים, ומסיבה טובה: שמן הארגן מכיל בין היתר נוגדי חימצון רבי עוצמה, ויטמין E וחומצות שומן לינאליות, מסנן טבעי של קרינת השמש ומעכב הזדקנות. ללא ספק כוכב אמיתי שהוא מועמד טבעי לסדרת טיפוח משל עצמו. בחברת Style Aromatherapy עשו לו את הכבוד והפיקו סדרת מוצרי טיפוח הכוללת תחליב גוף, שמפו, מסיכת הזנה וקרם לחות לשיער, כולם מועשרים גם בשמן זרעי בוראז'.

כל השמנים כולם

אבל למה להסתפק בשמן אחד כשאפשר לקבל את כולם ביחד? סדרת הסבונים של ד"ר ברונר כוללת סבונים נוזליים וסבונים מוצקים כמו פעם, עשויים משילוב של שמנים אורגניים, שמן זית, שמן דקלים, שמן קוקוס, שמן חוחובה ושמן המפ (המופק מזרעי קנביס), עם שמנים אתרים אורגניים בניחוחות של לוונדר, אקליפטוס, ורד, מנטה, הדרים ועץ התה. השמנים משולבים על פי נוסחאות טבעיות פשוטות, המבוססות על מסורת של 150 שנה, ויוצרים סבון, ללא חומרי הקצפה, וחומרי עיבוי ושימור סינטטיים. המצפוניים והירוקים שבינינו ישמחו לדעת שבקבוקי הסבון ותוויות הנייר, עשויים מחומרים ממוחזרים, והמוצרים מאושרים כעומדים בסטנדרטים של "סחר הוגן" ע"י תוכנית הרישוי Fair for Life של המכון לאקולוגיית השוק (IMO).

שמן למלך ושמן לצאר

מי שרוצה להישאר נאמן לשמן הכי מקומי שיש לנו, ששימש אפילו להמלכת מלכים, יכולה למצוא אותו בסידרת קו הזית של לאוקיסטן, עם מגוון מוצרים שמנצלים את סגולותיו המעולות של שמן הזית, שמרכך את העור, מטפל בקשקשים ובסבוריאה, אנטי דלקתי, מכיל ויטמינים, חומצות שומן חיוניות ואנטי אוקסידנטים.

שמן לגמרי לא מקומי, שניתן למצוא בהמון תכשירים, במיוחד לאחר העליה הגדולה מרוסיה, הוא שמן האובליפיכה אשר ידוע בשל יכולתו לפעול לשיקום העור בשל כמות שיא של ויטמינים, ביניהם B וC וויטמין A המעניק לשמן את צבעו הכתום העז. בנוסף מיוחסים לאובליפיכה מינרלים רבים, 18 חומצות אמינו,חומצה פלמיתולנית שתורמת לשיקום וחידוש תאים, חומצות אלפא הידרוקסי, ועוד שלל מרכיבים מוכרים בשימוש קוסמטי שפועלים יחד בסינרגיה שמעצימה את סגולותיהם.