הריונות ביזאר

אישה הודית שילדה לראשונה בחייה בגיל 70, שני רחמים באישה אחת, תאומים משני אבות שונים ועוד שלל סיפורים לשעת לילה מאוחרת שקרו לגמרי במציאות

כולנו רוצות לעבור את ההריון בשלום, בשקט תעשייתי, ללא מהלומות, חלילה סיבוכים או לידות מוקדמות. אספנו את מיטב ההריונות הביזאריים שיכניסו אתכן קצת לפרופורציה, לגבי הלידה הקרבה שלכן.

לידה מאוחרת

אישה הודית בת 70 ילדה לראשונה בחייה בת. כמובן שמדובר בהריון שהושג דרך טיפולי פוריות: תרומת ביצית וזרע והסבתא הנכבדת תרמה את רחמה, גופה ואף סיכנה בכך את חייה. אך הסיכון עלה וצלח כי היא זכתה לראשונה בחייה לחוות לידה, להגשים את נשיותה שכמהה אליה שנים, לחבוק בת ראשונה וכנראה גם יחידה, וזאת לאחר שבעלה נטש אותה כי לא הצליחה ללדת, נשא את אחותה, שנתקלה גם היא בקשיי פוריות. כמו שאומרים: הכל נשאר במשפחה.

מבייצת פעמים

תופעה מוזרה ביותר התגלתה אצל אישה שנשאה בגופה שני רחמים. לרוב איננו נושאים שני איברים זהים בגופינו, למעט אוזניים, ידיים, רגליים, בירכיים ועוד. רחם – כפי שמכנות נשים רבות, יש לנו אחד יחיד ומיוחד. התופעה המשוכפלת כונתה נס רפואי בזכותו נכנסה האישה להריון בשני הרחמים, באחד נשאה בן ובשני בת. הריון כמעט מושלם.

אמא אבא

כולנו שמענו על הגבר המפורסם שנולד כתינוקת חמודה וגדל להיות גבר בנפשו. הוא עבר ניתוח לשינוי מין, אך שמר לרווחתו את איברי המין הנקביים. כך הצליח בפעם הראשונה בהיסטוריה האנושית להרות כגבר. אם שאלתם את עצמכם לא פעם – מה צריך לקרות כדי שגבר יוכל להיות בהריון? התשובה פשוטה: ניתוח לשינוי מין והעיקר שייוולד נקבה.

השחלה שהוקפאה

לראשונה בישראל הצליחו בבית החולים "שיבא" להכניס להריון אישה שחלתה בסרטן, עקב הטיפולים הכימותרפיים, השחלה שלה נכרתה והוקפאה. מאותה שחלה שניצלה בטיימינג מדעי, הצליחו הרופאים לייצר הפריה חוץ גופנית ואף להשלים תהליך מלא של הריון ולידה.

קשרי לידה

התופעה המוכרת של חבל טבור שנכרך סביב צווארו של תינוק, בעודו עובר ברחם אימו, מעוררת ברוב המקרים דאגה רבה, ובחלק מן המקרים רק שומרת על האם הפוטנציאלית במעקב גבוה. אישה שהייתה בחודש השביעי להריונה, הגיעה לבית החולים לאחר שחששה לירידה בתנועות העובר. בבדיקה שנערכה נראה כי חבל הטבור נכרך סביב צווארו של העובר לא פעם, אלא חמש פעמים, ובלי עין הרע, חולץ ונולד בריא ושלם.

אבא שלי טוב יותר

אחת התופעות ששמורה לסיפורי טלנובלות היא לידתם של שני תאומים שונים, שגדלו ברחם אחד יש להבהיר, כל אחד לאב אחר. מי האם? צעירה מקרואטיה ששכבה עם שני גברים אחד אחרי השני ונכנסה להריון משניהם, כיצד זה ייתכן? לתופעה אין הסבר וודאי, אך בדיקת די.אן.איי שנערכה לתינוקות לאחר הלידה, הוכיחה בוודאות כי לכל תינוק יש אב אחר.

לא שומרת בבטן

עוד בהודו – בירת המוזרויות, שם נולדה תינוקת כאשר חלק מאבריה נמצאים מחוץ לגופה, במקרה מדובר היה בלבה של התינוקת ובכבד שלה. הרופאים מספרים כי הם נלחמים על חייה ואף יערכו סדרת ניתוחים שיחזירו את הסדר לגופה של הקטנה.