שביתת ההומואים

איך היו נראים חיינו אם ליום אחד ההומואים היו נעלמים מהנוף העירוני, לא מגיעים לעבודה ולא שולפים ארנק. יובל אלטמן כדורי מסיר את הכובע בפני אחיו האמריקאיים

היום הזה התחיל מוזר. כולם שתו קפה של בוקר מוזר מול אתרי החדשות באינטרנט, שבאופן מוזר כמעט ולא התעדכנו. השדרנית במהדורה של עשר מספרת על היעדרות המונית אך אקראית של עשרות אלפי עובדים במשק מיום העבודה הנוכחי ומיד בסיום המהדורה מוסיפה כי תכנית הרדיו שהייתה אמורה להיות משודרת מיד אחר כך הוחלפה בשעתיים של מוסיקה כי המגיש... לא הגיע לעבודה היום.

עד הצהריים כבר היה ברור שמשהו מתרחש, ממעבר הגבול באילת ועד השפיץ של החרמון המדינה השתבשה באלפי דרכים מוזרות. עשרות כלות נאלצו לבטל את החתונה כי נתקעו בלי השמלה/ איפור/ שיער. תחנות רדיו וטלויזיה שותקו, מאות הצגות ומופעים בוטלו ואפילו צלמי הפפרצי סיפרו על יום כמעט נטול כוכבים וסלבריטאים ברחובות. הפאבים, בתי הקפה, המועדונים ומקומות הבילוי הנחשבים עמדו כמעט ריקים. בתי חולים רבים הביעו דאגה בהיעדר הרופאים הבכירים והטובים ביותר לצד צוותים רפואיים שלמים שנעלמו וגם הרפואה האלטרנטיבית כאילו יצאה לחופש ללא התראה והותירה חצי מדינה עם גב תפוס או מועקה קוסמית אחרת. המשק כולו נפגע, עד משרדי הממשלה ואפילו המנגנון הפוליטי. לאט, גבר חשש בין גורמי הביטחון שמא מדובר בטרור חדשני והממשלה התכנסה כולה לדיון חירום שגם בו בלטו בחסרונם כאלו ואחרים.

למחרת, כשכולם היו בטוחים שזה פשוט יום הדין שהגיע, חזר הכל לקדמותו כאילו לא קרה כלום והממשלה פרסמה את מסקנותיה : חווינו יום ללא הומואים. ח"כ הדתי ביקש להוסיף שזה בכלל מאלוהים ועובדה שדווקא ביום הזה לא היו רעידות אדמה.

עכשיו נחזור למציאות. למרות שניתן אולי להפיק מהסיפור הזה אפוקליפסה הוליוודית מצליחה, לא באמת הפכתי לג'ון גרישם להומואים, אני גם מתחייב בפניכם על צלילות דעתי ובאותו רצף נגיעות מקלדת אוסיף כי הסיפור המופרך הזה דווקא התרחש ממש לפני שעות ספורות מעבר לים הגדול. זוכרים את "הצעה 8" עליה נתבקשו תושבי קליפורניה להצביע במקביל לבחירת המועמד לנשיאות? זוכרים שתושבי קליפורניה בחרו נשיא שחור ובאותה יד בחרו גם בהצעה 8 שמבטלת את זכותם של הומואים ולסביות להינשא? עכשיו אתם בטוח זוכרים, ויחד אתכם ישנם מסתבר גם הומואים רבים שלא שוכחים, לא סולחים ולא מוותרים ומייצרים מחאה שאצלנו למרבה האירוניה יודע לייצר רק המגזר החרדי. כך נולד בארצות הברית “Day without a Gay”

בתאריך 10.12 (רביעי) נקראו כל ההומואים ברחבי ארצות הברית ובקליפורניה בפרט, לא להגיע לעבודה, לא לצרוך ולקנות שום דבר ולהשתתף בהפגנות וצעדות ברחבי העיר. ההומואים בארצות הברית כועסים ורוצים להוכיח כמה אנחנו חלק משמעותי בחברה וכמה הארנקים שלנו מניעים את המשק והכלכלה. כן, מישהו החליט להראות שהמתרוממים מרימים את העולם, אבל אנחנו הומואים טובי לב שכמונו, קשה לנו עם אגרסיביות מוחלטת כלפי החברה. אז אפילו שסמל המאבק הוא אגרוף סטייל סטאלין צבוע בקשת, דעו לכם שבורסטיליות מוחלטת החרם ההומואי הזה אמנם לוקח, אבל גם נותן במקביל, לכן נקראו כל ההומואים להחליף את יום העבודה ביום התנדבות למען הקהילה.

ללא קשר למידת ההצלחה שלו, תרגיל ההיעלמות של הקהילה בארצות הברית הוליד מחשבה. תנסו לעצום עיניים ולחשוב רגע על עולם בלי הומואים, (פאוזה כדי שתחשבו), חשבתם? עכשיו אני רוצה לפנות בעיקר לכל אלו שהמחשבה דווקא גרמה להם לא לרצות לפקוח עיניים מתוך תחושת אוטופיה ועונג גדול עד דגדוג במכנסיים. אני רוצה לספר לכם שמעבר לעובדה שעשרה אחוזים מאוכלוסייה תורמת לעולם תיעלם, אז עולם בלי הומואים גם יראה הרבה פחות טוב ושמח. לא רק בגלל שאנחנו כמעט ומניעים את תעשיית ה- Good life עבורכם, גם לא בגלל שהפרסומות שתראו בטלוויזיה ישעממו ואפילו לא בגלל שהפסטיגל יבוטל, לתמיד. יהיה לכם קשה כי יחד איתנו ייעלם כוח הקניה האדיר שלנו. הארנקים התפוחים, רובם עם העודף שלא בוזבז על ילדים ומשכנתא, ייעלמו כשלא נהיה כאן כדי לנפוש ארבע פעמים בשנה בחו"ל פלוס שלוש פעמים בארץ פלוס שופינג אצל המקומיים.

אז אל תתפלאו אם המשק העולמי ייכנס למשבר מיידי נוסף ואפילו גדול ממה שחווה, כי למרות שהמחקרים מוכיחים בבירור שהומואים מהווים פלח צרכני עצום בכוחו, אני עדיין טוען כי נעשה חסד בתיאור נטייתנו לתת את כספנו לכל סוחר. אנחנו גם אוכלוסיה תורמת, בעלת מודעות חברתית, אז תארו לכם שנפסיק לתרום דם. שלא נתרום איברים. שפשוט נתאדה לענן ורוד שיתפזר ויעלם מהנוף יחד עם הדחף הבלתי נשלט שלנו לתרום לכל אגודה ולכל יד מושטת. תורידו מהמשוואה גם את הלסביות ואיבדתם כוח אנושי עצום שרק שילוב מוצלח של טסטוסטרון ונשיות עדינה יכל לייצר. ובסוף, אם כל הכאוס העולמי הזה לא הרשים אתכם, בקשו לכם עולם בלי הומואים (!) ותראו איך ייעלמו לכם ממנו הרבה אנשים שלא חלמתם שתעלימו בבקשה הזאת, כאלו שממלאים את העולם שלכם וכאלו שמחזיקים את העולם כולו בכוח ההשפעה שלהם.

זכותכם לקום עכשיו ולזעוק את כאבכם הסטרייטי השמיימה. מותר לכם להצביע לעברי באצבע סטרייטית נעלבת ומאשימה ולהגיד: "אז מה?! אין שום הבדל. זה בדיוק כמו שתעלים 10 אחוזים של סטרייטים משכילים וצבעוניים ורגישים מאוכלוסיית העולם". וזכותי לענות לכם שאתם צודקים, זה בדיוק אותו הדבר. אנחנו באמת שווים אותו הדבר, ובכל זאת... לא נהנים משוויון. עכשיו הנקודה ברורה יותר?"מילים של גבר" לכל הטורים