אמא עם זקן

תומס בייטי, הגבר שנכנס להריון ועשה היסטוריה, עושה זאת שוב. זאת לאחר שילד את בתו הבכורה רק ביולי השנה

הגבר הראשון שנכנס להריון ועשה היסטוריה ממשיך לגלות פוריות מפתיעה. תינוק נוסף לתומס בייטי, האמא עם הזקן.

תומס בייטי, גבר ממדינת אורגון שנולד כאישה, מצפה כעת לתינוק שני במספר. בייטי בן ה 34, נחשב מבחינה חוקית לגבר לכל דבר. הוא עבר ניתוחי לשינוי מין כבר לפני 10 שנים, וטיפולים הורמונלים אינטנסיבים, אך מערכת הרביה הפנימית שלו נותרה מתפקדת.

אישתו של בייטי, ננסי בת ה-46 התחתנה איתו לפני כחמש שנים, לאחר שהשלים את תהליך שינוי המין, ובתחילה לא ידעה על עברו הנשי. ננסי לא יכלה להביא ילדים לעולם בשל בעיות רפואיות שונות, ולכן הסכימה לכך שבעלה יהיה זה שייכנס להריון.

בעזרת טיפול הורמונלי תומך שהחזיר את ייצור הביציות הסדיר, ותרומת זרע אנונימית, ילד בייטי את ביתו הבכורה בניתוח קיסרי ב- 29 ביולי 2008. כעת מתברר כי בייטי שוב נכנס להריון מתוכנן, והוא צפוי ללדת בן זכר ביוני 2009.

בייטי שנראה כמו גברבר אמריקאי ממוצע, עם עודף שומן וזקן קטן, עורר כותרות סוערות ברחבי ארצות הברית כשילד את ביתו התינוקת, והתראיין בהרחבה באמצעי התקשורת, כולל ראיונות מדוברים אצל ברברה וולטרס ואופרה ווינפרי.

כעת מקווים תומס וננסי כי יזכו ללדת את בנם השני בשקט יחסי, מחוץ לאור הזרקורים, ולחיות את חייהם כמו כל משפחה נורמלית, בה דווקא הבעל הוא זה שיולד את הצאצאים.