עבודת האל בעבודת יד

ההתרחקות מאלוהים התחילה בהתקרבות אל עצמו. בדחף שאינו בר כיבוש איסי ברגר מאונן ומתלונן, מאונן ומתלונן

כדי להבין את מהות הקשר שלי עם אלוהים, אני צריך לחזור אחורה, כמה שנים לפני הצ'יזבורגר שאכלתי בהתרסה, באימפולסיביות ילדותית, בתאווה לכל מה שאסור.הפעם הראשונה שעשיתי ביד בחילונית והוצאתי זרע לבטלה בדתית, קרתה יחסית בגיל מאוחר. כולם בישיבה התיכונית כבר היו מנוסים בזה. חלקם עשו את זה בארון, אחרים התגאו בזה ומעטים עשו את זה וניסו לשדל אחרים. בפנימייה נפלתי לחדר שבו מיטות הקומתיים היו חורקות כמעט בכל לילה ממאמץ כבד של חבריי לחדר לגמור בשקט בתוך הסדינים. למרות הלחץ החברתי ולמרות שבגיל 14 אחד הדברים שסקרנו אותי יותר מכל היה לדעת מה התחושה של אורגזמה, עצרתי את עצמי בכל פעם שהמיטה שמעליי חרקה או כשמישהו התחיל לזיין לי את המוח שזה הדבר הכי נעים בעולם. עצרתי את עצמי, אבל רק עד שלא יכולתי יותר. בוקר אחד התעוררתי חולה ונשארתי לבד בפנימייה. בפעם הרביעית הפסקתי לספור, אבל אני מאמין שאוננתי לפחות שמונה פעמים באותו יום עד שהחדר שלי התמלא בעוד כמה נערים חרמנים. היה מדהים. מאז לא יכולתי להפסיק לאונן ולחשוב על השלב הבא – לזיין.

המקלחת הפכה להיות שולית. גם השינה. כל החיים שלי סבבו את המחשבה מתי יהיה המפגש האינטימי הבא בין היד שלי לזין שלי. המחשבה על האסור התחלפה בעונג. כבר לא היה לי אכפת.
רק פחדתי שהמדריך של הפנימייה ייכנס פתאום ויפריע לי בעבודת היד. בזמן שהרב שלי היה מדבר על האיסור הזה בעונג שבת, אני רק חרטתי בדמיוני את פניה המושלמות של אשתו, הצעירה ממנו בלמעלה מעשור, שהיתה יכולה בקלות להיות החונכת המינית שלי. ידעתי שאין לי סיכוי, אבל הפנטזיות עליה עשו את החוויה מושלמת. גם שנים מאוחר יותר הייתי גומר ביחד איתה חזק, עמוק בתוך הראש, בזמן שבכלל הייתי עם מישהי אחרת.

ואז זה קרה. יום אחד ניגש אליי יונתן, אחד החברים הטובים שלי באותם ימים, וסגר אחריו את הדלת. "איסי, אני יודע שאתה מוציא זרע לבטלה", הוא אמר באכזבה. רק כדי שתבינו, שנה לפני כן הוא היה אחד העבריינים של הכיתה, אבל הישיבה התיכונית גרמה לו לראות את העולם קצת אחרת. היום הוא דוס ויש לו ארבעה ילדים. אפילו עשיתי אצלו שבת לפני שלוש שנים והיה נחמד. כשהגעתי הביתה, אחרי נסיעה קצרה ברכב שהחבאתי בבושת פנים במרחק של כמה רחובות, נכנסתי מקלחת ועשיתי ביד על שרי, אשתו. היא הורסת את הבריאות. אם היא לא היתה דוסית היא היתה כוסית. והיא בכלל לא מנסה לשדר את זה, מה שמבליט את היתרונות הפיזיים שלה – חזה גדול, תחת מצומק, עור לבן, קול באישה ערווה של ציפור, הורסת.

בקיצור, כשיונתן אמר את מה שאמר, הלב שלי נפל לתחתונים, ממש ליד הזין שלי. זה הפחיד אותי משום מה. אולי פחדתי שהוא ישטנקר עליי, אולי פחדתי שבכל פעם שיבוא לי אני אתחיל לחשוב עליו בטעות. בכל מקרה, הוא השיג את שלו. במשך ימים ארוכים היה קשה לי עם הקונספט.

פעם בשבועיים, כשהיינו חוזרים הביתה, הייתי מתאפק לגמרי. ישנתי עם אחי הקטן באותו חדר והמצפון שלי לא היה שקט. התחלתי למצוא לעצמי זמן איכות פה ושם. הפסקתי ללכת לטיול הקבוע של אחר הצהרים לסבא וסבתא שלי, נמלטתי מבית הכנסת מיד בסוף התפילה, הכל למען המטרה הנעלה הזו. לעשות ביד. עברו כמה שנים עד שהפסקתי לנסות לנגב את כתמי הזרע מהמזרן. הפסיק להביך אותי שאמא שלי יודעת. לא ממש עניין אותי אם מדריך הפנימייה ייכנס באמצע. רק אלוהים הטריד אותי. כל פעם שהמודעות ההלכתית התגנבה לתוכי, ניסיתי לשכנע את עצמי שנפלט לי זרע וזה לא במודע. הייתי משפשף, משפשף, משפשף, ואז, רגע לפני שגמרתי הייתי מפסיק. וכשהזרע היה נוזל, באמת שכנעתי את עצמי שזה בשוגג ויש מצב שהוא סולח. ברגעים שהיה לי ברור שאין מצב לתירוצים, אלוהים באמת הטריד את מנוחתי. אבל הייתי כל כך, כל כך חרמן.


עוד ב - "אם אין גן עדן"