דיאטה און ליין

ידוע שהצלחת הדיאטה מחייבת שינוי באורח החיים. שיטה חדשה מציעה לאנשי עסקים בעלי קצב חיים רצחני, שינוי מן היסוד בדרך לחיים בריאים ורזים יותר

ההחלטה להתחיל בדיאטה ולהתמיד בה דורשת התחייבות אמיתית ומלאה אשר דורשת שינוי מהותי באורח החיים כאשר חלק ממנו הוא כמובן הרגלי האכילה.

ההתמדה מחייבת ליווי והשגחה צמודים של אנשי מקצוע ומי שחי את חייו בעולם העסקים המהיר מתקשה למצוא את היציבות הדרושה לו על מנת לחולל שינוי מן היסוד באורחות חייו. נסיעות מרובות לחו"ל, קפיצה מטיסה לטיסה, פגישות שמתארכות, שעות אינסופיות במשרד. כל אלו מהווים מכשול רציני בדרך להשגת המטרה ובנוסף, הופכים את העובד העמוס לחסר מוטיבציה, יגע ובסופו של דבר פחות פרודוקטיבי לחברה או לארגון בהם הוא מועסק.

חברת VIA לייף סטייל, אשר בקודקודה עומדות שתי דיאטניות קליניות עתירות ניסיון מציעה ליווי אישי בדיאטה און ליין לכל אותם אנשי עסקים שמבלים את מרבית חייהם על מזוודות ובשיחות ועידה. כמו כן תכנית ההרזיה של החברה יוצאת לחלוטין מנקודת מבט ארגונית המשלבת בתוכה את צרכיו של הפרט כחלק מהארגון.

החזון לרזון

מי שמביאות את הבשורה לקרייריסטים הטרודים הן שתי "תותחיות" כבדות בתחומן. עלינה סגל, בעלת ותק של 16 שנים ויפה אבן-חן בעלת ותק של 36 שנים במקצוע, הן דיאטניות קליניות בעלות ניסיון בעבודה בבתי חולים ובקליניקות פרטיות. הרעיון הוא לסייע למעשה לכל מי שלא מסוגל ליצור מהלך תקין של פגישות תדירות עם אחת מעשרים התזונאיות הקליניות העובדות בחברה. לכן, מקיימת החברה תהליך און ליין במחשב העוקב, בודק ומתדרך את אנשי העסקים בדרך להצליח במשימתם להפחית ולשמור על משקל תקין. גם כשהם בדרכים.

אז מה החידוש, מלבד המעקב האינטרנטי? כאמור, השיטה רואה את האדם גם כאינדיבידואל אך כחלק ממכלול. כך היא מתייחסת אליו כש"נתפרת" לכל פציינט תכנית ההרזיה המושלמת עבורו.

מה שטוב לאמריקאים...

אם כך, ההתערבות של אנשי, או במקרה זו, נשות המקצוע נעשית בפריסה רחבה ובכל הרבדים של הארגון. הרעיון העומד בבסיס השיטה הוא שאדם בריא בגופו, במשקל תקין ובעל דימוי עצמי חיובי הינו בעל ערך רב לארגון ולחברה. אדם כזה זה יספק תפוקה טובה יותר בעבודתו, יהיה בעל מוטיבציה גבוהה יותר, מרוכז יותר וכתוצאה מכך יפחית את מספר ימי היעדרותו ממקום העבודה ויהיה נכס לארגון או לחברה אליהם הוא משתייך. תודו שזו דרך מעניינת ומעט שונה לחשוב על דיאטה. הממצאים הללו לא רק נשמעים הגיוניים הם מעוגנים ומבוססים על עבודות ומחקרים מדעיים שנעשו בצורה מבוקרת בארגונים גדולים בארה"ב. ואם לדברת במספרים, מה שמכונה Cost Benefit כלומר יחס העלות/תועלת שנמצא במחקרים הנדונים היה 563% החזר על ההשקעה.
אנשי עסקים אשר סדר יומם הינו עמוס ואינטנסיבי נמצאים בקבוצת סיכון לפתח השמנה ותחלואה נלוות בגלל שעות עבודה רבות, הנסיעות התכופות, מחסור בשעות שינה ושיבוש השעון הביולוגי. הרגלי האכילה כשמבלים מחצית מחייך בבתי מלון ובארוחות עסקיות בהחלט לא יציבים. הליווי של אותם אנשים הוא אמנם פרטני אך מנסה כאמור להבין את תפקידו של הפרט במכלול.

תפור למידותייך

הפגישה הראשונה נעשית במקום עבודתו של הקליינט על מנת להכיר את סביבת עבודתו, סדר יומו, והמגבלות שאלו מציבים בפניו. הדיאטנית מקבלת תמונה כוללת של המכשולים והמשוכות האובייקטיבים שעומדים בדרך להשגת משקל רצוי. אחר כך, כמו בפגישות רגילות נקבעים משקל יעד, קצב ותוכנית אכילה התחלתית מתאימה. בשלב השני מאותרות נקודות הכשל הסובייקטיביות כגון שבירה מנטאלית, עייפות הגורמת לאכילת יתר, אכילה מתוך לחץ ועומס וכד'. לאחר הזנת נתונים פיזיולוגיים, כל הנתונים נכנסים למעין "בלנדר" והתוצאה היא תכנית אכילה לשבועיים הראשונים. במשך השבועיים האלו, מתבצע קשר יומיומי בינו לבין הדיאטנית דרך האי-מייל. תקשורת זו מסייעת לעבור רגעים של כשלון כמו גם הצלחה, שכן תמיד נמצא מישהו מעברו השני של המייל. גם אם רק באופן וירטואלי, מה שמסייע לא להישבר.
לאחר כשבועיים, בהתאם לזמינות האדם מתבצעת פגישה אישית, הכוללת שקילה ובניה של תוכנית אכילה לטווח ארוך. המייל היומי מהתזונאית, אשר פעמים רבות הינו טרנס-אטלנטי, מאפשר קשר מקצועי קרוב ורצוף המגביר מוטיבציה, מקטין מעידות ומאפשר לאדם להתמיד במחויבותו לשינוי אורח חייו גם מעבר לים.