בייבי בום

הן נפגשות בסניף של תנועת נוער, בולסות בייגלה, ושומעות הרצאות על זכויות שלעולם לא יהיו להן. לולה גת והזאתי שלה בקורס הכנה להריון

מהרגע שאתן מחליטות שהגיע הזמן להתרבות ולהעניק לעולם צאצא פרי עמלכן, עולמכן משתנה. לא רק שנגמרו באחת כל נושאי השיחה שלכן עם לסביות בודדות או זוגות של לסביות שעוד לא חוו דגדוגי רחם מן הסוג הזה, אלא שאתן גם מוצאות את עצמכם בחברה חדשה לגמרי, שאתן לה פה שם כללי שאפילו סטרייטים יבינו: מפגשי "הורות אחרת" למיניהם. מהרגע שתמצאו את עצמכן בעניין של ילודה ולכן בודדות כמו זוג לסביות במסיבת גייז מעורבת, לא יעבור זמן רב ותתחילו להתדפק על דלתות חוגים, מפגשי הכנה להריון, ללידה ולטחורים.

הלוקיישן: סניף הנוער העובד, האוכל: בייגלה

שוק הדינאמיקות הקבוצתיות ללסביות טרום הורות, מפתיע בגודלו. עובדה לא מדעית אך מוכחת היא שלסביות מתרבות בגלים. שימי לב שאם את מכירה מישהי שילדה, תוך זמן קצר יסתבר לך שעוד 16 זוגות ילדו, פלוס שלוש רווקות (מעל גיל 40). העובדה שלסביות יולדות בגלים, מאוד מקילה על קביעת תאריכי ההתחלות של הקורסים האלו, ויוצרות אחר כך ערימת ילדי לסביות באותו גיל (ובדרך כלל מאותו בנק זרע וכנראה גם מאותו התורם, לפי הבלונד).

אנחנו החלטנו שהגיע הזמן, ואכן ספגנו כתף קרירה מכל הסובבות. אף זוג עוד לא עשה סימנים של בקטע, ולכן לא הניחו שיש עוד מכנה משותף בינינו. האמת, צודקות. חברה אחת עוד זרקה משהו על איזה קורס שנפתח לפני שנמלטה מחשש שתידבק בחשק האיום, ואנחנו פנינו לחפש לנו חברות חדשות, ולשפוך אור על התהליך המופרך.

בירור קצר אך סבוך העלה את שמה של מש"קית הקורסים לענייני לסביות שרוצות תינוק. מסתבר שמדובר בסוג של מחתרת, שבדרך כלל מנקזת לסביות עם ביציות על סף הפג-תוקף. אנחנו, צעירות בכמעט שני עשורים מהממוצע הקבוצתי, נאלצנו להוכיח שאנחנו לא מסתננות סתם. ומכיוון שלסבית ממוצעת לא הולכת לגניקולוג אלא אם היא מתכוונת להיכנס להריון, הראייה הראויה הייתה פתק מגניקולוג שמאשר שביקרנו אצלו.

הקורסים האלו לעולם יתקיימו בחדרים מוזרים ששיכים לגופים לא ברורים עם נטייה לפעילות מיסיונרית ו/או התנדבותית. המפגש הראשון שביקרנו בו התקיים בחדר בתוך המרכז לפעילות התנדבותית בקהילות צפון אמריקה. השני נערך בחדר הקומונרים של סניף "הנוער העובד" במרכז תל אביב. לא ברור על שום מה נבחרים הלוקיישנים, אבל ברור שמדובר באתרים שלעולם לא היית מבקרת בהם אילולא. הכיבוד לעולם יהיה בייגלה ודיאט קולה.

המשתתפות: כאלה שרוצות ללדת, וכאלה שרוצות חבר'ה

70 אחוז מהבנות שמשתתפות נראות כמו גלגול לא כל כך מודרני של נשות קל"ף. אל דאגה, אלה הבנות שאין להן סיכוי, או אולי אפילו לא מנסות בכלל להיכנס להריון. הרי מדובר באירוע חברתי בעצם, ובהמשך יתברר שמדברים הרבה על איברים אינטימיים של בחורות, כך שזה סוג של בילוי מושלם לשכמותן. ה-30 אחוז הנותרות, הן החברות החדשות הפוטנציאליות שלכן.

כמותכן, הן חוו רק לאחרונה מפגש עם פאפ, אולטרסאונד ווגינאלי ופרידה מפתיעה מהמעגל החברתי הקרוב. כמותכן, הן חייבות שמישהו יעשה להן סדר בפרוצדורה המורכבת של הבאת ילד לעולם ללא כל כוונה להינעץ על ידי בחור חמד. הן אלה שבדרך כלל לא תיגענה בבייגלה, כך שיהיה לכן קל לזהות אותן.

התוכנית האומנותית כוללת דברי פתיחה של המש"קית (היא חלק מה-70 אחוז ההן, אחרת לא ברור למה היא מנהלת חמישה מחזורים בשנה ולא ילדה בשום שלב של הדרך) והסבר קצר על מה שיעבור עליכן בעשרת המפגשים הבאים. עוד לא שמעתי על קורס שהחזיק את כל המפגשים. אנחנו, לדוגמה, שרדנו חמישה.

ההרצאות: הטוב, הרע, והגניקולוגית

ההרצאה הראשונה היתה של גניקולוגית, שחזרה על שיעורי חינוך מיני מכיתה ה' (וחידשה רבות לרובנו). המפגש השני כלל פסיכולוגית שהתקשתה לשכנע את עצמה שילדים למשפחות חד מיניות יכולים להיות מאושרים. מכיוון שאושרם של ילדינו מעולם לא היווה סוגיה, נמנענו מלהיכנס לסטרס בעניין. השלישית שהגיעה הייתה בנקאית שחלקה עימנו תובנות בעניין משכנתאות ויתר זכאויות שאין לנו כזוג בלתי מוכר בעליל. נציגת בנק הזרע סיפרה מה קורה שם, ובהרצאה האחרונה בה נכחנו ביקרה עורכת דין אחת, שהסבירה על ענייני אפוטרופסות, אימוץ ומשפחה חד מינית בעיני חוקי מדינת ישראל.

האמת, דווקא חומר לא רע. ללא ספק הרבה מעבר למה שזוג הטרוסקסואלי מן המניין טורח ללמוד לפני שהוא משריץ את ילדיו לכל עבר. אבל גולת הכותרת הייתה ללא ספק שלושה זוגות של לסביות שעניין אותן לדבר על זירעונים, הריונות, ניסיונות ויתר סוגיות שהשילו מעלינו רק חודשיים לפני כן ערימה נאה של חברות.

החברויות החדשות שלנו החזיקו מעמד ארבעה חודשים בדיוק. נכנסנו להריון אחרי שני נסיונות, ובאותו הרגע הפכנו למוקצות מחמת מיאוס אצל הזוגות האחרים שהמשיכו והמשיכו לנסות עוד הרבה חודשים טובים אחר כך. כך מצאנו את עצמנו שוב בודדות במערכה: מצד אחד חבורה של נשים שלא רוצות את מה שיש לנו ולכן אין לנו על מה לדבר איתן, ומצד שני חבורה של כאלה שרוצות את מה שיש לנו, ולכן לא סובלות אותנו. חצי שנה אחרי זה ותינוק אחד בן שבוע, הספיקו בשביל להשיב לחיקנו את כל החברות הישנות. כולן נרשמו למחזור הבא של הקורס. המש"קית ההיא תעביר אותו גם הפעם.