בקבוק בלי פקק

אחרי שתראו מה מעוללת נערת הקנקלים לבקבוקי השתייה תחשבו פעמיים אם להשליך אותם לכלובי המיחזור

המדור ממשיך לעשות כבוד למעצבים שממחזרים. והפעם, נערת הקנקלים נועה סופר, שאחרי שתראו מה היא מעוללת לבקבוקי השתייה תחשבו פעמיים אם להשליך אותם לכלובי המיחזור.

אם להיות כנים, כל אחד יכול לנסות בבית ולפתח את הרעיונות הללו למוצרים מקוריים משלו. עם זאת, זכות הראשונים שמורה לנערת הקנקלים שלנו, שבלילה לבן אחד בשוק הפשפשים בתל אביב, בלטה בצניעות מוצריה, כה פשוטים וכה גאוניים.

על פי נועה סופר, סטודנטית לארכיטקטורה בטכניון בחיפה, בקבוק הוא לא רק בקבוק אלא חומר גלם בעל צורה, חוזק, צבעוניות, טקסטורה וברק מרגשים ממש, וממנו היא יוצרת פתרונות מעוצבים ושימושיים לחיי היומיום.

השקפת העולם העומדת מאחורי העיצוב שלה היא התבוננות על הסביבה בלי דעה קדומה ותפישת הדברים לא כמו שהם.

תראו מה שזבל יכול לעשות

"זבל", אומרת המעצבת הצעירה, "לא חייב להיתפש כזבל, צריך רק לפקוח את העיניים, להתבונן ובעיקר לשמור על ראש פתוח והרבה הומור. צריך להבין שקיימות אפשרויות רבות בהרבה מאוד פסולת שאנחנו ממהרים לזרוק לפח ולהוסיף להררי הזבל". ואכן, אפשר בהחלט לעשות שימוש חוזר במה שבעינינו נתפש כמיותר ולהגיע, כפי שעיניכם רואות, לתוצאות מפתיעות.

העיצוב של נועה מתבסס על צורתו המקורית של הבקבוק: הבליטות בתחתית הבקבוק, הטקסטורה המסוימת על דופן הבקבוק, ועוד. כך נוצר עיצוב שהוא לא מאולץ ובעצם ממש מתבקש.

אמנם כשתפגשו לראשונה את המוצרים ייקח לכם חצי דקה לעכל מה עיניכם רואות, ונועה מעידה ש"אפשר ממש לראות איך הגלגלים עובדים, ואז, כשנופל האסימון ומבינים ממה עשויים המוצרים, פתאום משתנה המבט לחיוך ולפעמים גם רואים התרגשות של ממש".

השאיפה של נועה היא להעביר על ידי הרגע הזה שבו אנשים מבינים ממה עשויים המוצרים את גישתה האקולוגית: מיחזור ושמירה על איכות הסביבה, כמובן.

שיעור במיחזור

בין הפריטים שהיא יוצרת תחת ידיה המוכשרות מאוד תמצאו מובייל שבו אפשר לאחסן בכל "כדור" מה שרוצים: פרחים מיובשים, חלקי משחק של הילדים, סבונים, כפתורים ועוד. לקופסאות האחסון תפרה נועה רוכסנים, והשילוב שלהם עם הפלסטיק הכה שמיש בחיי היומיום הוא בהחלט מרגש ומעורר התפעלות.

את מחזיק הפיצ'פקעס אפשר לחבר למפתחות ולאחסן בפנים כסף קטן ומיני פיצ'פקעס, בקלמר אפשר לאחסן כלי כתיבה או להשתמש בו כתיק לכלי רחצה ועוד.
המוצרים אינם שבירים, ניתנים לשטיפה ולניקוי ובעלי חיי מדף אינסופיים.את הפריטים החינניים הללו תוכלו להשיג במרכז הבאוהאוס, רחוב דיזנגוף 99 תל אביב ובחנות לעיצוב "דואנדה" בקניון קסטרא בחיפה. שווה כל אגורה ושיעור נהדר לשמירה על הסביבה.