אבא שלי הוא בייגלה

ספר חדש ללימוד יוגה לילדים נושא שם משעשע וציורים מודעים לעצמם. ביקורת

לפעמים נדמה כאילו כל האנשים סביבנו עושים יוגה, רייקי, ויפאסאנה, טנטרה ועוד כל מיני דברים רוחניים שקשה אפילו לבטא. אם אנחנו, הגדולים, מוקפים בזה ללא תקווה לגאולת מק'חומריות, מה חושבים על זה הילדים שלנו? ובכן, כנראה שהם חושבים שאנחנו בייגלה.

"אבא שלי הוא בייגלה" הוא אחד מספרי הילדים מהדור החדש, שבהם הורים מדברים עם ילדיהם בשפה של ילדיהם, כשלא לחלוטין ברור מי כאן הילד ומי כאן ההורה. במקרה זה, הילד המספר יכול רק להשוות את אביו המשונה, חובב היוגה, למבחר הורים אחרים, בעלי מקצועות מקובלים לגמרי: רופאים, טייסים, אדריכלים ושאר ירקות. בינתיים, אבא של המספר הוא אדם מעניין המחליף צורה לעצמים דוממים ולחיות, בהתאם לתנוחת היוגה המועדפת עליו.

הספר, שנוצר, כך נראה, במטרה לסייע לחוויית יוגה משותפת של הורים וילדים, מאויר על ידי סופי פאטוס באיורים פשוטים אך מאוד ססגוניים ונעימים. הפשטות מסייעת ללימוד התרגילים השונים, גם כשמדובר בתנוחות מורכבות, והשפה שמתלווה לסיפור (ונדמה כאילו גם בלעדיה הספר היה ברור וקל להבנה) רק מוסיפה מצלול נעים ומדרבן להקראה.

מלבד המקצב הנעים לאוזן והאיורים הנעימים לעין, הספר מצויד במעטפה ובה כרטיסי תרגילים לשימוש נוח, על כל כרטיס שם התרגיל, ציורי המחשה וכל מה שיסייע לתרגול בלי ספר ביד.

לסיכום

"אבא שלי הוא בייגלה" אולי מיועד לעבודה של הורים עם ילדיהם, אבל אין ספק שהוא יכול להתאים בקלות רבה לעבודה רוחנית-גופנית של מי שכבר מזמן עבר את גיל ה"אבא תקריא לי". שווה גם כמתנה לילד של השכנים, לילד של עצמכם ולילד שבכם. על הדרך אולי גם תעשו קצת יוגה.

אבא שלי הוא בייגלה: יוגה להורים ולילדים מאת ברון בפטיס איירה: סופי פאטוס (מאנגלית: אירית ארב, ייעוץ מדעי: אביטל ברק, בהוצאת כנרת). מחיר לצרכן: 68 שקל.