10 דברים שיפייסו אותנו

הודו בטעויות, היו כנים, שימו לב שנעלבנו ובעיקר חבקו אותנו חזק. אנחנו רוצות להתפייס אחרי מריבה, אם רק תעשו את הדברים הנכונים. מדריך

לאחר שפרטנו עבורכם לכם את כל הדרכים לעצבן אותנו ולפצוח במריבה – הגיעה השעה לקצת בקרת נזקים: איך לפייס אותנו. בניגוד לדעה הקדומה שכל הנשים הן תובעניות ושיידרשו מאמצי על כדי לרכוש את אמונן מחדש, לא כולנו דרמה קווין ואנחנו מאוד רוצות להשתכנע ולהתפייס. כלומר, אם תעשו את הדברים הנכונים ואלה הם:

לאחר שפרטנו עבורכם לכם את כל הדרכים לעצבן אותנו ולפצוח במריבה – הגיעה השעה לקצת בקרת נזקים: איך לפייס אותנו. בניגוד לדעה הקדומה שכל הנשים הן תובעניות ושיידרשו מאמצי על כדי לרכוש את אמונן מחדש, לא כולנו דרמה קווין ואנחנו מאוד רוצות להשתכנע ולהתפייס. כלומר, אם תעשו את הדברים הנכונים ואלה הם:

הודו באשמה
אין קל מזה: פשוט לקחו אחריות. לא על כל עוולות העולם, רק על אותו דבר שגרם למריבה מלכתחילה. לקיחת אחריות והודאה באשמה תבהיר לנו שאנחנו לא מתעסקות עם ילד סרבן בן 5 אלא עם מבוגר שיודע לומר, כשצריך: "טעיתי".

הבטיחו שזה לא יקרה שוב
אם כבר לקחתם אחריות, דאגו לכך שאותה תקרית מצערת לא תחזור על עצמה. אם למשל אמרתם שתגיעו בשעה מסויימת ונתתם לנו להמתין לכם, מובכות ומבויישות, במשך שעה וחצי, הבטיחו שזה לא יחזור על עצמו – ודאגו לקיים.

פצו אותנו
התנהגתם באופן איום ונורא? כפרו על כך – מילים הן זולות, מעשים הם יקרי ערך. אם שברתם לנו מזכרת אהובה, לא תוכלו להחזיר אותה, או את ערכה הסנטימנטלי. אבל כן תוכלו למצוא דבר דומה שיהווה תחליף ראוי. יותר מן החפץ עצמו, המחווה וההשקעה תיגע לליבנו.

הכירו בכך שנעלבנו
אין דבר מעורר אנטגוניזם יותר מן התחושה שגם פגעו בך, וגם מזלזלים בעובדה שנפגעת. השלב הראשון בדרך לפיוס הוא ההכרה בעלבון שלנו – אנחנו לא ממציאות, אין לנו תסמונת קדם וסתית, ואנחנו לא מנסות לעשות מניפולציה: באמת באמת נפגענו.

חבק אותי חזק
קשה להתפייס מרחוק, מילים לא יעבירו את מה שחיבוק אמיץ יעשה. רוצים להתפייס אתנו? חבקו אותנו, למרות הכעס, למרות הצעקות שאולי היו. חבקו אותנו חזק ומכל הלב, משם הכל יהיה קל יותר.

"אני אוהב אותך"
נשים מצליחות לסווג מידע באופן מאוד יעיל – גם אם תפגעו ברגשותינו, אבל בזמן נסיון הפיוס תאמרו את משפט הקסם – "אני אוהב אותך", נדע שזה המידע החשוב ביותר שלפנינו, ונשקול להתפייס. כמובן שאין להשתמש בזה אם זה לא נכון, ואסור לשחוק את זה יותר מדי: אהבה היא לא אליבי להכל.

היו כנים
התנצלות מן הפה החוצה, שאינה מגובה בשום תחושת אמינות, רק תחמיר את המצב. אל תמציאו, אל תעמידו פנים. אם באמת חשוב לכם להתפייס וליישר את ההדורים, עשו זאת. אם לא, חכו שיבוא החשק, או שאו בתוצאות.

היו מתואמים עם הסיטואציה
אל תקנו לנו מכונית חדשה רק מפני שאיחרתם לדייט. דאגו להתאים את התגובה שלכם לסיטואציה, ואל תביכו אותנו עם יציאות גרנדיוזיות, מופרכות וסרות טעם. אם יש לנו עתיד משותף, זו לא תהיה המריבה האחרונה שלנו, אז שמרו את התותחים הכבדים לאירועים חשובים באמת.

היו יצירתיים ומקוריים
אם תתנצלו באופן שובה לב ומקורי, יהיה לנו קשה שלא לסלוח. חברו חמשיר מצחיק, ציירו ציור, עשו כתובת גרפיטי או כתובת אש מסנאדות. אם פישלתם בגדול, זו אולי הדרך להיכנס בחזרה אל ליבנו.

השתדלו שלא לריב
קשה לריב ולהתפייס כל שני וחמישי, זה מעייף, מתיש, וגורם לירידה ברמת האמון בקשר. אם המריבות יהיו נדירות יותר, גם ההתפייסויות יצטרכו להגיע לעיתים רחוקות ויתקבלו ביתר קלות. השתדלו להיות גמישים, ללמוד מטעויות העבר, ולא לדרוך על אותם מקומות שאתם יודעים שמקפיצים את הפיוז בקלות.